БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ПО ФИЙЛД ТАРГЕТ - ОРГАНИЗАЦИОННИ ВЪПРОСИ

shooter

Потребител
Колеги, моля за вашите мнения и препоръки относно
Спортния календар на Българска асоциация по фийлд таргет

Най схематично:

Пролетна среща - края на април
Есенна среща - края на септември
Купа Ботев - около Ботевите тържества - края на м. май

следват:
Регионални срещи /състезания ?/

София - февруари, юли ?
Варна - ?
Русе - ?
Други желаещи ?


Обсъждахме с Братушка /набързо / и писах и в темата за VII та среща
есенната среща да е със състезание от типа BULGARIA OPEN
т.е. национално състезание отворено за чуждестранни участници
с предварителни записвания и фиксиран брой участници

Интересува ме дали да търсим един наситен със събития календар
нещо от рода всеки месец - мероприятие / както е в САЩ например /
или да останем на принципа - две - три за годината, но като хората


Моля за мнения
 

luft9waffe

Редовен Потребител
викам на първо време да наблегнем на количеството.повече и по-на често.
с времето количеството ще премине в качество.и като организация и като мат част.
 
A

Anonymous

Гост
Но като са повече, нека да не са само състезания.
И преди състезателите пак да са започнали да говорят за мързеливи пияндета, да поясня.

Асоциацията тъкмо стартира. Има доста организационни въпроси за решаване.
Както вече стана дума, добре е на предстоящата среща да се започне с някои от тях - общо събрание, ръководни органи/лица и т.н.
Ако се хванем и да се състезаваме (2 кръга ФТ + БР + пистолет, да не забравяме свободен стил, волна програма и други такива).... кога ще остане време за другото? И преди да ми отговорите "Вечерта след състезанието!", помислете какво обикновено се случва на тези вечери - първо всеки гледа да си спретне нещо за вечеря, после хапване, пийване, приказки около масата, с тоз да се видя, с оня да поприказвам... А организационните мероприятия като събрания, обсъждания, гласувания и т.н. също имат нужда от предварителна организация.

Така че като ще се определя календар, нека той не е само спортен.
 

братушка

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
викам на първо време да наблегнем на количеството.повече и по-на често.
с времето количеството ще премине в качество.и като организация и като мат част.
На количеството досега наблягаха само софиянци. Назови ми поне едно регионално, проведено извън София?
Освен това чуждестранните асоциации вече са уведомени за нашето съществуване. А там е прието да се обявява собствен годишен календар и да се планира участие в чужбина съгласно други такива календари за цялата следваща година. Това означава, че е редно и ние да определим спортния си календар и да го обявим публично преди края на годината. А това от своя страна означава, че има напълно реална вероятност да очакваме гости от чужбина още на следващата пролетна среща.
И кажи ми сега: кога ще наблягаме на качеството?
Не се ли изморихте на всяка среща да викате: "айде после ще го мислиме!" ?

Аз викам да го мислим сега и да наблягаме И на количеството И на качеството. И да имаме пълноценен календар за следващата година и такъв, че да не ни е срам да посрещнем гости на всяко едно от обявените официално събития.

А въпрос за мат част просто трябва внимателно да обсъдим на ОС. Това и бюджета ще са една от основните грижи на следващия УС.



ПС: Стефане, подкрепям предложения от теб календар. Но ме смущава само едно: ако софиянци до седмица-две ще предложат конкретни дати за техните регионални, то за Русе и Варна имам много големи опасения :(
 

djboby

Потребител
Ами ако го направим в Русе или Варна то ще си стане национална среща, а не регионална. Ни и затова не правим. А и друго нямаме чак толкова запалине състезатели тука, че да се наемат да организират състезания. Не чи групата няма да му помогне,напротив ще му помогне но се още двете групиняма чак такива мераци да се състезаваме една срещо друга.Предполагам че ще ме разбереш правилно.
 

братушка

Редовен Потребител
Боби, разбирам те, но не се съгласявам.
В София се събраха хора от половин България, от Монтана до Русе, но си има статута на регионална.

Освен това, щом имаме официален статут, време е да помислим за "общо" годишно класиране на състезателите. Например за да влезне в класиране се оценява участие на едно от двете Национални състезания (по-доброто) + 2 от 3 регинални. Това са само мисли на глас и е тема за отделна дискусия.
 
A

Anonymous

Гост
..а бе я сложете за награден фонд по един коч,освен грамотата,да видите тогава колко мераклии-състезатели ще се съберат,даже и тези дето са се зарекли да не се състезават ще се включат..Трябва да има интригаааааа.... :pardon: ;) :bravo: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
братушка написа:
едно от двете Национални състезания (по-доброто)
И кой ще каже дали Русенската или Узанската среща е по-добрата. Пак място за интрига...
 
A

Anonymous

Гост
На Узана не съм бил.За Русенската среща имам следните критики : По отношение на състезателнатачаст ,всичко много ми хареса-без забележки.По отношение на битовата част...Трябва да потърсите място където в близост има вода за пиене/миене и сянка/дървета за палатките. Ъъъъъъъъ и още нещо...да се помисли за тоалетна..защото последният път осрахме и осеяхме с хартиики целият път дето е противоположен на старта на състезанието...белким съм бил градивен и полезен ... ;) :D ;) ;) ;) :pardon: :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
Знаеш ли колко градивен ще бъдеш с една лопата в ръце - да копаеш тоалетна ;)
А ако надминеш очакванията ни - и кладенец ;)
:p
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
Знаеш ли колко градивен ще бъдеш с една лопата в ръце - да копаеш тоалетна ;)
А ако надминеш очакванията ни - и кладенец ;)
:p

Нали ви плащам бре,9 кинта за кво ви дадох...ще изкопаете едно WC ко толкоз въ мързи. :lol:
 

dinkata

Редовен Потребител
Абе шса стискате толко една вечер бе нищо няма да ви стане ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Здравко написа:
Нали ви плащам бре,9 кинта за кво ви дадох...ще изкопаете едно WC ко толкоз въ мързи. :lol:
Здравко, сега като дойдат парите от асоциацията ще имаме възможност за наемаме химически тоалетни и цистерна с вода за лятна баня.
Защо не вземаеш да организираш една безплатна среща във Варна на палатков лагер и да ни направиш едно показно? Тъкмо за следващия път вече ще знаем как. И ние ще си платим за да се състезаваме.
Пък после и кусури ще намерим..
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
Здравко написа:
Нали ви плащам бре,9 кинта за кво ви дадох...ще изкопаете едно WC ко толкоз въ мързи. :lol:
Здравко, сега като дойдат парите от асоциацията ще имаме възможност за наемаме химически тоалетни и цистерна с вода за лятна баня.
Защо не вземаеш да организираш една безплатна среща във Варна на палатков лагер и да ни направиш едно показно? Тъкмо за следващия път вече ще знаем как. И ние ще си платим за да се състезаваме.
Пък после и кусури ще намерим..
Ай ся ,не сеправете на ощипани ученички ами приемете градивната критика... Дойдохме, бяхте заели сенчестите места,а като заваля дъжда половината русенци си отидоха да си спят по домовете....Ама не ми се дърдори по тази плоскост изобщо,защото ще има още обидени.... ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз говоря за себе си. И не съм си ходил. Отодох си с последните.
А това за сянката сега ли го измисли.
Та тебе те беше страх да си опънеш палатката където ти предложих, за да не би голямата вода като дойде да те отнесе.
После , доста вече след теб ,Янко и Братушка си опънаха палатките там и слава Богу още са живи. Ама ти се опна на слънцето и после трябва някой да ти е виновен :D .
А за хората, които си отидоха дома като заваля, може да кажеш директно на тях и да ги посочиш.
Ама нищо не казваш за предложението ми , ти да организираш една такава безплатна палаткова среща на терен във вашия район по твой избор и тертип. Или бягаш от въпроса, защото е лесно да искаш, ама като че ли е трудно когато ти самия трябва да го осигуриш.
 
A

Anonymous

Гост
Ами давайте тогава,взимам си критиките назад. Като се съберем ще серем навред и околовръст и няма да се миеме.Бахме 40 човека за един ден и осрахме орталъка,представям си ако сме 80 и повече човека за повече от една нощувка какво ще е ,а че искате и чужденци да каните.Страхотно впечетление ще им направиме. ;) Като чели това ,което казах ми е прищявка на мен,а не е полезно за всички,особенно пък ако искате и повече жени да се привлекат на срещите. А това ..да организирам АЗ среща ...то ако ставаше сам тази организация,да съм я направил 100 пъти.Апропо ,ти за последната русенска среща какво каза....че няма да участваш в организацията този път...не беше ли така ? ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
А ти някога влизал ли си в химическа тоалетна, в която преди тебе са влезнали 79 човека и ти си 80-я ?!? Дали следващия път няма да искаш да си свършиш работата на поне 200м от въпросната тоалетна ?! Веднъж съм пикал в такава тоалетна на КАЛОТИНА и повече никога през живота си няма да вляза, ако искат не за простак ами за ИНДИАНЕЦ да ма мислят другите около мен ! И гледката и миризмата са НЕЧОВЕШКИ, а камоли да седна на онова "гърне" !
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Здравко написа:
Ами давайте тогава,взимам си критиките назад. Като се съберем ще серем навред и околовръст и няма да се миеме.Бахме 40 човека за един ден и осрахме орталъка,представям си ако сме 80 и повече човека за повече от една нощувка какво ще е ,а че искате и чужденци да каните.Страхотно впечетление ще им направиме. ;) Като чели това ,което казах ми е прищявка на мен,а не е полезно за всички,особенно пък ако искате и повече жени да се привлекат на срещите. А това ..да организирам АЗ среща ...то ако ставаше сам тази организация,да съм я направил 100 пъти.Апропо ,ти за последната русенска среща какво каза....че няма да участваш в организацията този път...не беше ли така ? ;)
Не съм участвал в организацията.
Помогнах с нещо мъъъъъничко.
Ама не мрънкам.
И не участвах, защото предната я измъкнах с още един човек, понеже се нагъзих.
Ама друг път....другото път.
Ами за да направиш срещата , привлечи един съмишленик.
Ти да не мислиш, че като се организира среща, това го прави цялата група?
Винаги е така. Двама-трима се изгърбват. Другите мрънкат и пасуват.
Помниш ли като бяхме във вилата на РУК ?
Имаше възможност да избираш преди всички. Накрая обаче, беше най-недоволен и роптаеше.
Защо? На следващата среща да ти резервираме хотел?
Щом можеш да си го позволиш, заповядай.
Ами покани ни у вас и тогава да те видя ако един само като тебе има!!!
На мен за това ми е интересно, как сега асоциацията , ще се справи с проблемите?
 

mitaka101

Потребител
Това русенците сте итересен народ - направихте Асоциацията, поканихте чужденци да дойдат на бъдещи състезания, които провеждахте по някакви странни (за тях) правила, карате се с хора, които ви препоръчват подобрения по организацията, май всичко ви е криво?
Какъв ви е проблема?
Разбрахме, че най-великите срещи ставали в Русе, ма вече някой друг да ги организира?
Няма график за ВАШИ състезания, няма и желание за тяхното организиране, само каните гости на ЧУЖДИ състезания, така ли?
Или ги каните на дружеска запивка на поляната и на благо сране на осраната поляна?
Ми Бравос, Другари - Венсеремос, дет се вика!
 
Нагоре