БУЛПАП

cdman

Администратор
5ko написа:
Преглеждайки всички теми в форума, не открих тема където тези които харесват пневматично оръжие система булпап да могат да споделят нещата които ги вълнуват. Понеже, моя пъви булпап отне много четене по руските форуми, а има хора които не се справят с руския и споделената тук информация ще им е от полза.
Има няколко основни въпроса при преработването на стандартно оръжире в такова с булпап приклад:
1.Размери на ложата
2.Изнасяне на спусъка напред
3.Закрепване на оптиката
4.Естетически вид на цялата констукция
5.Упора за бузата, при прицелване
6.За и против булпап

Преди известно време закрепване на оптиката в/у цевта в темата за ПЦП предизвика бурни и противо речиви дискусии (неоснователни страхове и непрочетени учебници). Нека тука да споделим своя опит и наблюдение при използването на оръжие от този тип.

Нито при едното закрепване, нито при другото забелязах отклонение в групата.

По отношение на обработката на приклада има хора любители на всякакви покрития. Това ми е петия приклад горепосочения, при който стигнах до извода че най-доброто трайно покритие е мат лак за пръскане на автомобили (няколко слоя), всички други технологии: масла, восък, терпентин, пчелен клей имат много недостатъци и не са трайни, не са влаго-устойчиви. И най-накравя не изглеждат (според мен) достатъчно красиви. Байца преди лака е според вкуса.

Достойнствата на булпап са:
1.Добър баланс и възможност за точна стрелба от ръка
2.Възможност за носене, не е 1.20 дълго
3.Стрелба от автомобил
4.По-дълъг и по-ефиктивен саунд модератор

Недостатъци:
1.Не стои добре на такава пушка да се сложи оптически прицел с 24 увеличение и 50мм леща, който е за стрелби над 800м.
2.Вероятно има хора които не харесват булпап, понеже не са държали в ръцете си такава пушка и не могат да преценят достойнствата на ситемата.

Нека тази тема помогне да станем повече! И да има къде да се споделя опит и да се решават проблемите.

Вън вали не става за стреляне :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Снимки с резултата:
 

Attachments

  • bp1.jpg
    bp1.jpg
    72 KB · Прегледи: 1,178
  • bp2.jpg
    bp2.jpg
    57.3 KB · Прегледи: 1,069

shooter

Потребител
Ето нещо от стария форум, което ми харесва

005552768-big.jpg

005552769-big.jpg

005552770-big.jpg
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Вариантите са три.
Да си я направиш.
Да си платиш да ти я направят.
Да си купиш готова направена.
Имаше една такава и се продаваше.
Мисля , че не е продадена все още.
Човека , който я продаваше беше с ник 5ко или петко.
 

praetorian

Редовен Потребител
Мда... Колеги, намислил съм да превърна хасаня в булпап вижън :quiet:. Стискайте палци и ако може, помогнете с някоя ясна схема за изместване на спусъка.Благодаря предварително!
 
A

Anonymous

Гост
Колега, поздравления за дизайна! Опиши малко по-подробно какъв модел ПЦП си използвал за база, а също така от какво е ложата и ръкохватката. Вероятно е от страйк-болна пушка, но може и да не съм прав.
 

Вячеслав

Потребител
След няколко неуспешни опита да превърна Суматрата си в Булпап с цел по-добър баланс , се получи това.

w.picvalley.net/v.php?p=u/2458/171508736217507951781254067357CUotL7tUuuH8oIttbmE9.JPG]http://

[url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1973/6571763534154776721254067370pQtdUtpbt7s41i7Slqnj.JPG][img]http://www.picvalley.net/u/1973/6571763534154776721254067370pQtdUtpbt7s41i7Slqnj.JPG[/url]







 

Вячеслав

Потребител
Радикални промени не са правени . единствено съм отрязал горната част на зарядния лост ( там където влиза спусъка) Иначе няма как да се закрепи удължителя за спусъка. Не е проблем Лоста ще се усили с една метална пластинка отдолу чрез заварка и нещата заспиват. Предстои правене на нов спусък ЦЯЛ ,за да бъде изпълнението без компромис и странни снаждания. Много хора биха се притеснили за начина ,по който е закрепена стойката за оптиката ,но има два стаперни болта + син локтайт. може да се размести или махне ама .... само с нагряване и груба сила. ;) иначе зора е доста повече от преработване на друг модел пушка в булпап.за мен плюсовете са два - Страхотен баланс и значителна компенсация в размера. Е има и един недъстатък С тази ширина заприлича на една Мнооого дебела Корейка. :cool:
 

Вячеслав

Потребител
lynx написа:
Вячеслав, доста труд си положил и резултата е доста добър, но защо не свалиш тази оптика малко по-надолу?
Така седи малко като на кокили , а сигурно се отразява зле и на точноста....
Мисля, че ако я свалиш с около 15 до 20мм няма да имаш проблем със зареждането на барабана и ще е "по-естетично".
;)

с настоящите стойки съм го мерил и е с 1,3санта над оригиналната лястовича опашка. С моята височина от 1,76 и късия си дебел врат това ми ляга перфектно. Корекцията ще баде няколко клика . Иначе трябва да приготвя поне 2 бона за намаляне на скулата или да се върна пак към бокса . :mad: последното ме изкушава ,но един нос ми стига за сега :cool: Всеки спорт иска своите жертви. Този май отнсе най-малко . :mad:
 
A

Anonymous

Гост
Вячеслав първо евала за ентусиазма, ако те интересува мойто мнение..
върни си предишния вид на пушката и ако искаш компактност и сложи сгъваем приклад като АКС може да си го поръчаш за пейнтбол или еърсофт не повече от 100лв. и ще изглежда 1000 пъти по-добре. Мани ги тея булпъпи и аз си върнах сток вида иначе строших 4-500лв за проекта.
:cheers:
ето така..
 

Attachments

  • Sumatra_25_1.jpg
    Sumatra_25_1.jpg
    32.4 KB · Прегледи: 690
A

Anonymous

Гост
@Вячеслав
колега от какво е пистолетната ръкохватка,или ти си я правил?
 

praetorian

Редовен Потребител
Ха бакалъм... :yahoo: :yahoo: :yahoo: :rambo:
Само дето кирливия фотоапарат издаде багажа, та го треснах в земята и сега го нащраках с телефона.На живо е огромна разликата :D
 

Attachments

  • 012311210304.jpg
    012311210304.jpg
    450.4 KB · Прегледи: 653
  • 012311210322.jpg
    012311210322.jpg
    436.3 KB · Прегледи: 724
  • 012311210343.jpg
    012311210343.jpg
    446.6 KB · Прегледи: 547
  • 012311210358.jpg
    012311210358.jpg
    440.7 KB · Прегледи: 654

The_Incredible

Потребител
Ако може един въпрос :)... с тази изместена напред осмицам, как е точноста? Благодаря предварително. :sos: :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
The_Incredible написа:
Ако може един въпрос :)... с тази изместена напред осмицам, как е точноста? Благодаря предварително. :sos: :cheers:
Идея нямам....но тя не е затегната, цилиндъра е свободен.Нарочно съм я сложил отпред, да обира евентуалните вибрации.
 
Нагоре