БАФТ - финанси

luft9waffe

Редовен Потребител
в момента в касата на БАФТ има точно 170лв.от които:
-110 -остатък след разходите по регистрация на асоциацията от събраните на Узана 2008 средства.
-20 -чл внос2009 на Петко(Стероид)
-20 -чл внос 2009 на Борко(dj boby)
-20 -чл внос 2009 на luft9waffe
лични разходи в полза и от името на асоциацията са направени от братушка(материал за бенчрест-маси)
такива се очаква да направи в скоро време и янко(bor 6:cool: за закупуване на хронометри.тези разходи трябва да бъдат покрити,както и да бъдат платени материалите за поръчаните на dj boby фт-мишени.
в този смисъл в БАФТ в момента членуват пълноправно 5 човека+почетните членове-ininia и cdman(ако разбира се желае).

и тъй като всеки знае от какво точно не става боя,апелирам:
не се срамувайте,платете си чл внос за настоящата година(за старите членове-20лв) или ако имате желание за членство-встъпителна вноска 25лв!
 

bor1968

Потребител
Това за 25лв. встъпителна вноска включва и членския внос за годината. Т.е. който иска да стане член на БАФТ за първата година дава 25лв., а за всяка следваща по 20лв. Вноските са ниски /колкото една кутийка ЖСБ/ ;), но не се бутайте, места има за всички. :cheers:

Хронометрите вече съм ги взел, но вместо 10бр. взех 6 бр. Толкова имаше налични.
Мисля, че на първо време ще са достатъчни.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
mdinkov написа:
дайте номера на банковата сметка . ???
и за банкова сметка още не сме дорасли-откриването и годишното и обслужване излиза 100-на лева.
тъй че пощенски запис засега е май най-доброто решение.изпращането на чл внос излиза под левче.
адресът е:
русе 7000
ул."николаевска"#66,ет 5,каб.503
за стефан романов георгиев

моля изпратилите чл внос да ми пишат на лични име и адрес,за да им пратя чл карти!
 

djboby

Потребител
За сега 4 броя съм дал за БАФТ. След нова година ако още хора си платят членския внос и още бройки ще има.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
djboby написа:
За сега 4 броя съм дал за БАФТ. След нова година ако още хора си платят членския внос и още бройки ще има.
4 бр мишени сме купили от боби на цена,включваща само материалите и лазера-х11лв
17 бр мишени е поръчката на русенската група-това са мишени платени с общи пари на групата.в момента се работят и ще бъдат на разположение на асоциацията по всяко време
10-15 бр са поръчаните лични мишени от русенци.тия дни борко ги раздава.
2 бр гамовски мишени има отпреди година-собственост на асоциацията.
до април месец 2010 в русе ще има общо 45-50 перфектно работещи мишени,надявам се 15 от тях да са на БАФТ
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Попитах не от любопитство. УС пое ангажимент да подкрепи планирано от мен мероприятие в края на януари 2010 с предоставяне на 16бр. мишени. Това прави 400лв. От отговорите на въпроса ми е видно, че БАФТ разполага с 2бр. гамовски + 4 от новата продукция, наполовина платени към Борко. Продължава и практиката колеги да финансират с лични средства закупуването на елементи от състезателния инвентар на БАФТ. Ясно е, че на първо време трябва да се изчистят тези задължения. Което означава, че едва ли след месец и половина Асоциацията ще разполага с 16 напълно собствени мишени.
Затова: оценявайки високо желанието за подкрепа от страна на УС с оглед на горепосочените финансови обстоятелства оттеглям искането си към УС. Не желая да натоварвам с нереален ангажимент колегите от УС, изпълнението на който може да доведе до финансови задължения към колеги. Категорично считам, че една организация трябва да се разпростира според чергата си. Има вече спортен календар за 2010 - усилията трябва да се насочат към трите планирани национални мероприятия. Каква ще бъде съдбата на планираната от мен среща - ще му мисля :).
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Архитекта написа:
Попитах не от любопитство. УС пое ангажимент да подкрепи планирано от мен мероприятие в края на януари 2010 с предоставяне на 16бр. мишени. Това прави 400лв. От отговорите на въпроса ми е видно, че БАФТ разполага с 2бр. гамовски + 4 от новата продукция, наполовина платени към Борко. Продължава и практиката колеги да финансират с лични средства закупуването на елементи от състезателния инвентар на БАФТ. Ясно е, че на първо време трябва да се изчистят тези задължения. Което означава, че едва ли след месец и половина Асоциацията ще разполага с 16 напълно собствени мишени.
Затова: оценявайки високо желанието за подкрепа от страна на УС с оглед на горепосочените финансови обстоятелства оттеглям искането си към УС. Не желая да натоварвам с нереален ангажимент колегите от УС, изпълнението на който може да доведе до финансови задължения към колеги. Категорично считам, че една организация трябва да се разпростира според чергата си. Има вече спортен календар за 2010 - усилията трябва да се насочат към трите планирани национални мероприятия. Каква ще бъде съдбата на планираната от мен среща - ще му мисля :).
ха!,всяка стотинка,която до момента е постъпила в касата на асоциацията или е била изхарчена е била "лично средство".
16-сетте мишени,които ще ти бъдат предоставени за ВТ 2010 ще бъдат платени от личните средства на членовете на БАФТ под формата на чл внос.дори и един русенец (ама ще бъдем поне 10-ма)да дойде на януарското състезание,ще ти носи 16+мишени с бленди 18 ,25 и 40мм,които ще можеш да разставиш както си искаш.
 

Yasho

Потребител
нещо немога да схвана 100лв за банкова сметка на година и 1000лв за катерици или квото и да било няма таз федерация :eek:
бе изкарайте сички по 200 кинта и готово ама тва направо не е за публично обсъждане аз също мислих да ставам член ама това малко ме разочарова.то ако такива смешни суми немогат да се събират няма да има развитие егати
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@Yasho: Колега, краен си в мнението си, не сме членове на БАФТ и не е редно да се бъркаме в стратегията на УС за набиране на средства. Не по 200, по 20 лв предложих еднократно да съберем като симпатизанти преди 2 месеца, че да се попълни бързо състезателния инвентар. Никой не подкрепи предложението. Въпроса който тук повдигнах е принципен. Както УС ясно е публикувал какво е финансовото сътояние на Асоциацията в момента, така и аз поисках ясно да знам - БАФТ ли ми обещава съдействие или Русенския клуб. Получих отговор и за да бъдем коректни към УС моля да не превръщаме темата в дискусионна :).
 

Yasho

Потребител
извинявам се ако съм засегнал някой ама 100 лв на година за банковата сметка ае стига ....:)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
в момента в касата на БАФТ има точно 170лв.от които:
-110 -остатък след разходите по регистрация на асоциацията от събраните на Узана 2008 средства.
-20 -чл внос2009 на Петко(Стероид)
-20 -чл внос 2009 на Борко(dj boby)
-20 -чл внос 2009 на luft9waffe
лични разходи в полза и от името на асоциацията са направени от братушка(материал за бенчрест-маси)
такива се очаква да направи в скоро време и янко(bor 6:cool: за закупуване на хронометри.тези разходи трябва да бъдат покрити,както и да бъдат платени материалите за поръчаните на dj boby фт-мишени.
в този смисъл в БАФТ в момента членуват пълноправно 5 човека+почетните членове-ininia и cdman(ако разбира се желае).

и тъй като всеки знае от какво точно не става боя,апелирам:
не се срамувайте,платете си чл внос за настоящата година(за старите членове-20лв) или ако имате желание за членство-встъпителна вноска 25лв!
+25лв чл внос от mdinkov.картата му тея дни ще отпътува за пловдив.
 

shooter

Потребител
Архитекта

Не виждам смисъл да правим разделение на Русенска група или БАФТ,
- подкрепата на мероприятието в Търново е въпрос на общо желание на всички
любители на стрелбата с пневматично оръжие в региона, били те членове или оставащи извън асоциацията.
От страна на ръководството на асоциацията ще се направи необходимото за документалното подготвяне на договора с НВУ, стига да го пожелаеш.


В Русе използвахме възможността да закупим и лични мишени / за които смятам, че собствениците ще ги предоставят в случай на необходимост за състезателни цели /
освен тези осигурени с парите събрани от срещата през пролетта на 2009 г.
наречени, че са на русенската група, с цел да се подсигури достатъчно инвентар за спокойното провеждане на регионални и национални състезания.

Според мене това е един от начините за набиране на достатъчно инвентар
за състезателни цели / както направиха и в София например /
ако имаме достатъчно мишени сред нас няма проблем за състезанията
Относно възможността някой да предостави еднократно някаква сума
това е добре дошло за асоциацията. Но не може да задължим всички да плащат определена сума защото не е по силите на всеки един от нас.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Точно преди един календарен месец изпратих до УС текст-чернова за искане към НВУ и адрес за изпращане на писмото. В петък стопаните на стрелбището имаха събиране и ми се обадиха, че не са получили никакви указания от Началника относно моето питане. Ами как да получат, като при Началника не е пристигнало никакво писмо. И понеже едно писмо се набира за 5мин. и пътува един ден, аз решх, че забавянето се дължи на колебание от страна на УС относно реалната възможност за финансиране на обещаните мишени. Затова и попитах в настоящата тема. Нещата в НВУ далеч не стават светкавично, идват и празници, и реално един календарен месец отиде на вятъра.
Лозето не ще молитва, иска мотика. И ако до края на тази седмица не се изпрати това писмо - ще продължа с организацията сам. Предполагам, че след толкова заобикалки да съм по-толерантен към нелеката работа на УС, този път ясно се изразих, че не ми е интересно колко и на кого са мишените, а къде ми е писмото?

P.S: Колкото до попълването сътезателния инвентар на клубовете - тези факти могат само да ни радват. Мишените са най-тежкото перо и може би на първо време БАФТ трябва да отдели малко средства за някои елементарни, не скъпи, но необходими неща: като отиде един упълномощен от Асоциацията колега нещо да уреди е редно да може да извади визитка, също и някакъв по-елементарен знак или флагче. Както вчера братушка ми писа - БАФТ засега е едно знаме. Това е една реална преценка, включваща и ентусиазма и действителността :).
 

s73r01d

Потребител
Архитекта написа:
... Така че следващата стъпка е писмото с искане за мероприятие. Ще подготвя текста и ще го изпратя за оформяне на колегата shooter. ...

Колега това е част от съобщението което получихме всички от УС, цитирал съм само часта в която се споменава за чернова на въпросното писмо, дали е стигнало до Стефчо и дали сте се разбрали той да го праща не знам, ще разберем.

Но нека да сме коректни, текст до УС не е стигал. Също възможно е погрешно да съм разбрал, но не оставам с впечатление, че ние трябва да го пратим.

Ако е станала грешка, не сме се разбрали или мейл не е получен нещата ще се коригират. Само трябва да сме точни.

Поздрави.

ПП.
Най-добре си запазвай копие на пращаните съобщения във изходящи. Че и други недоразумения откривам в получени съобщения.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
вижте сега,това е тема за цифри-как,колко и откъде са дошли пари в бафт и за какво са похарчени.ако някой наистина държи да каже нещо съществено ,да го направи на финикийски език-под формата на чл внос,спонсорство или волни пожертвувания.
пощенският запис е ок.някой колеги го направиха.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Харесвам финикийския стил на изразяване, затова предлагам: УС да организира проект и поръчка на визитки на БАФТ в тираж 200бр. Разходите по проекта и изработването да ми се представят на ЛС за предварително осребряване с пощенски запис по посочените координати :).
 
Нагоре