Асеновградска група

ivofox

Редовен Потребител
Хайде хаирлия да е :rambo: ЗА сега сме четирима,надяваме се да станем още :cheers: :bravo: :bravo: :bravo:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Асеновградската група

Честито, честито колеги !!! Много сбирки и точни изстрели !
 

dilom08

Редовен Потребител
Re: Асеновградската група

Аиде да ние честито. Родоначалника на групата трябва да почерпи ;)
 

ivofox

Редовен Потребител
Малко снимки от вчера,направих прострелка на пушката на различните дистанции-35м,40м. и 50м.А след това един колега ми е тества,ето и мишената :bravo:
 

Attachments

  • ilo.jpg
    ilo.jpg
    244.7 KB · Прегледи: 308
  • gv.jpg
    gv.jpg
    340.8 KB · Прегледи: 349
  • jhhj.jpg
    jhhj.jpg
    267 KB · Прегледи: 328

ivofox

Редовен Потребител
Днес пак пострелях за съжаление бях сам :'(
Мишените са на 38м.(хартиените)
 

Attachments

  • asd.jpg
    asd.jpg
    338.6 KB · Прегледи: 307
  • gfd.jpg
    gfd.jpg
    347.2 KB · Прегледи: 276
  • mh.jpg
    mh.jpg
    239.3 KB · Прегледи: 293
  • jmk.jpg
    jmk.jpg
    320.5 KB · Прегледи: 307
  • awe.jpg
    awe.jpg
    318.9 KB · Прегледи: 295

DANNY

Редовен Потребител
ivofox написа:
Днес пак пострелях за съжаление бях сам :'(
Мишените са на 38м.(хартиените)

Вие поне си имате близки и хубави места за стрелба.
38м си е много голямо разстояние за стрелба прав. :)
 

ivofox

Редовен Потребител
Колега шегуваш ли се ,аз си мисля че е нищто тази дистанция! 40мм мишена само ,че е квадрат е целя прав,от 5 опита 3 са в нея. ,седнал не ми е проблем да стрелям и затова наблягам на пози от коляно или прав.Прав и за първи път улучих гилза от ловен патрон на 52м.От 2 опита втория беше в целта.Мисля че добре се оправям с различните дистанции от 8метра корекцията ми е 2мила нагоре,12 метра корекция 1 мил нагоре,от 13метар е център до 30м целя се 1см под центъра, от 35м до 40-тия метър е в кръстчето,след 40 тия метър ако меря 40мм убойна зона слагам кръста на горната линия(там където започва мишената и 1 мил дот като мила да не напуска долната линия на мишената) и ако не мрадна винаги е цела от 40 до 50-тия метар.
след 50м съм зле сега тренирам до 80 метра.

На 12 и на 25 метра прав за първи път стрелях прав на въртяща мишена 6 истрела без пропуск 15мм е убойната зона,но мишената ми се чупи.Можи и касмет да е било :eek:
В общти линии сам зле,в стрелбите но човек се учи от грешките си и затова и споделям!
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    31.6 KB · Прегледи: 260
  • kjh.jpg
    kjh.jpg
    347.1 KB · Прегледи: 304

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Явно си много добър, щом прав ги гътваш. Това си е талант. Трябва да ви направим един двубой с наш
Джако. На 50м ние седнали се потим и уцелваме от дъжд на вятър, а той пуца прав (щото му било голямо шкембето и трудно се сгъвал) и 2 от 3 пъти уцелва гаргата с CFX са си.
 

ivofox

Редовен Потребител
Поръчах си зешка мишена,за ФТ Таргет,ще се пробвам по нея как се цели. :rambo:
А ако има желаищи може да постреляме заедно :rambo:
 

DANNY

Редовен Потребител
ivofox написа:
А ако има желаищи може да постреляме заедно :rambo:


До преди 2 седмици стреляхме във вашия регион :)
Бяхме си спретнали едно трасенце от 32 мишени /постояно наредени/ :rambo:
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=2.330
2 седмица отпуска, всяка вечер щом захладнееше си стреляхме :rambo: Догодина пак :)
 

ivofox

Редовен Потребител
Страхотни мишени поздравления :bravo:И аз имам подобна,но ми казаха че имало разлика когато се стреля по въртележки и когато се стреля по мишените за ФТ таргета които са с убойна зона и реших да пробвам да си купя такава поръчах е и е чакам утре мишената е здрава и не се угъва от здравите пушки(дори и от флоберките) :eek:
Моята ще е нова и боядисана не такава каквато е на снимката(това е тест мишената).Ще и направя и снимка!
А каде е това приказно място дето сте направили стрелбището????? :rambo:
 

Attachments

  • 100_5926.JPG
    100_5926.JPG
    156.3 KB · Прегледи: 281

ivofox

Редовен Потребител
Казаха ми, че е тествано с флоберка за здравина,момчето изработвал мишените и ги продавал.Били от много здрав материял.Нямало огаване,затова си и поръчах една от него :rambo:
 

DANNY

Редовен Потребител
Дбобре е, че е само една, че иначе как се носят. ;)

Аз затова се спрях на варианта с "врътките". По-леки а и може да се поставят на трасе за постояно да седят без да ги препбираш.
Милен е направил едно малко трасе при нас на Бонсови поляни. Много е удобно за 1/2 час го минах 2 пъти.
Но е само от 15-16 мишени. Аз поне само толкова видях в гората.
В мен са другите 35 и другата седмица ще ги редим и тях някъде за постояно. Чакам и малките размери 20мм и 30мм

но ми казаха че имало разлика когато се стреля по въртележки и когато се стреля по мишените за ФТ таргета които са с убойна зона

Каква разлика :eek: Това си е за тренировка.
Ти или ги целиш или не!

Разлика има само в това, че едните трябва да ги мъкнеш ;)
Или пък в дизайна, че едните падат а другите се въртят.
Ти ако целнеш "врътка 40мм" м/у 40 и 50м си е същото както да свалиш падаща на същата дистанция.
 

ivofox

Редовен Потребител
Вратка е целя на 40 и 50 метра без проблем,но така ми казаха, че имало разлика и аз невиждам кава е разликата ама нека да пробвам!
на 45 метра не съм пробвал там може да има корекция.Тази седмица ще наблегна на 42до 48 метра да вида дали има корекция.Тези малките мишени до каква дистанция ги поставяте 15 и25мм до 25-тия метър ли се поставят? На ФТ-то има ли ги и на 50-тия метър?
Една мишена съм поръчал идеята ми е следната ще е поставям на различни дистанции всеки пат(примерно стрелям 5 пати след това е места на друго разстояние и пак 5 пати после на друго) иначе като са си на едно и също место човек свиква с тях и после като се преместят малко и се почват грешките(това е мое наблюдение може да не е така).
 

DANNY

Редовен Потребител
6. МИШЕНИ

6.1. Мишените, които се използват в състезанията по фийлд таргет са падащи, с кръгла убойна зона. Мишените трябва да падат само при попадение в убойната зона. Корпусът на мишената и убойната зона следва да са боядисани в различни контрастиращи цветове (например - черно и жълто).

6.2. Мишените следва да бъдат разположени по начин, който да позволява убойните зони да се виждат изцяло поне от едно от положенията за стрелба. Основата на мишената следва да се разполага хоризонтално. Лицевата част на мишената следва да е разположена перпендикулярно на посоката на стрелба.

6.3. Допускат се следните размери на убойните зони на мишените: 15 мм., 25 мм., 40 мм. Мишени с убойна зона 15 мм се разполагат на разстояние до 15 метра, мишени с убойна зона 25 мм. се разполагат на разстояние до 35 метра (при стрелба от задължително положение – до 25 метра). Броят на мишените с ограничители в рамките на трасето не бива да надвишава 50 % от общия брой на мишените.

6.4. Преди състезанието Главният съдия проверява изправното действие на мишените, с по два изстрела в убойната зона, и два извън нея, на максималното за съответната мишена разстояние. Това не се отнася за ФТ мишени, които са фабрично изработени.

Това е от тук
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=13137&start=0
Има и други вариаци на правилата.
В някои държави се стреля и по 10мм кил зони.

Една мишена съм поръчал идеята ми е следната ще е поставям на различни дистанции всеки пат(примерно стрелям 5 пати след това е места на друго разстояние и пак 5 пати после на друго) иначе като са си на едно и също место човек свиква с тях и после като се преместят малко и се почват грешките(това е мое наблюдение може да не е така).

За това си е хубаво да има повече мишени.
Но повечето мишени си изисква и повече финасови вложения и мъкнене.

За това аз се спрях на "врътките"!

При теб не е много фатално защото твоята траектория е с много малко корекции.
Но при нас с 16-тките трябва почти на всяка мишена да измерваме разстоянието и да коригираме. Тръпка си е :)
 

ivofox

Редовен Потребител
akraba1-мерси колега много хубава информация ми даде,вие с 16 джауловите пушки си имате хубави пушки и супер оптики(не мисля че ви е проблем за растоянията.Пък и не съм видял още да е спечелил състезание с 5,5.
Искам да се пробвам на едно състезание заради тръпката,пък ако ми хареса може по -нататака да си купя и 16джаулова тояга!
Оптиката ми е 3-9х44 липарс ,до 50 метра не ми е проблем за видимост,като гледам вашите бинокли 10-50х60 сигурно гледате през мишените!
На колко се прострелва една такава 16 джаулова пушка на кава дистанция?

Мишените ги изработва boby-j това е скйпа на човека!!! :rambo:
 

lynx

Редовен Потребител
ivofox , преди време Рашко показваше забележителни резултати по ФТ състезания с Близард като твоя.
С пушката си конкурентноспособен ако я пипнеш леко, но за ФТ ще трябва да смениш оптиката.
Минималните изисквания за подходяща оптика в този спорт е минимум Zos 10-40х50.
Отиди поне на едно състезание и погледай, може те заинтригува достатъчно за да се включиш във следващото мероприятие.
 
Нагоре