Асеновградска група

ivofox

Редовен Потребител
Мерси колега ама казват,че зос оптиките не ги бива искало минимум големия нико или някоя по качествена по нататъка може да помисля за по добра оптика кам 700-800лв. :wall:
Ето снимки на мишените: 4мм са!!!!
 

Attachments

  • 29072006398.jpg
    29072006398.jpg
    387.4 KB · Прегледи: 215
  • 29072006399.jpg
    29072006399.jpg
    283.4 KB · Прегледи: 218
  • 29072006394.jpg
    29072006394.jpg
    433.2 KB · Прегледи: 266
  • 29072006397.jpg
    29072006397.jpg
    397.9 KB · Прегледи: 204

lynx

Редовен Потребител
Това ако не се лъжа са мишени на djBobi , само хубави неща се чуват за мишените.
Падат от 7 джаула и при изстрел от упор със Суматра нямат видими кривини. :yes:
Това са истински мишени!
 

DANNY

Редовен Потребител
ivofox написа:
Мерси колега ама казват,че зос оптиките не ги бива искало минимум големия нико или някоя по

Това са мои думи.
И са казани с малко по-различна идея. Никкото си е Супер оптика няма спор но тя ще подхожда на съответната пушка.
Аз все още обаче съм със ЗОСа и не съм спрял да стрелям с него поне докато не си купя Никкото.
За твоята пушка ЗОС е повече от добър избор.
Става и за състезание става и за лов.
 

lynx

Редовен Потребител
Само дето от нова година насам на Зос-овете им станаха малко по-отровни цените, защото идват от Хонг Конг.
Но все още са без конкуренция на пазара, няма засега оптика с такъв голям зум за тия смешни пари!
 

ivofox

Редовен Потребител
Зос-а и Никото кви пари са?
Никото става ли за лов?
Мишените са 30-35лв на djBobi са верно е и на мене ми ги препоръчаха и мисля че си струват,едно гамо ако е удара с моята 50 джаулова тояга и имам чувството, че ще стане на тиган.Видях ги в Випа и се отказах от такива мишени.Но като ми препоръчаха тия мишени с 4мм ламарина издръжливи на малокалибрена ловна пушка се замислих и аз да си купя една.
 

lynx

Редовен Потребител
ivofox написа:
Зос-а и Никото кви пари са?
Никото става ли за лов?
Зос-около 350-400 лева.
Никото-1400-1500 лева.
А за лов....зависи от лова, за стрелба по движещи се мишени едва ли ще е подходяща, освен ако не намалиш зуума на х10.
За отстрел отдалеч на летящи вредители е идеална-изпробвано! ;)
 

ivofox

Редовен Потребител
Мерси колега,за 400 лв читава оптика си е супер.Къде ги продават тия оптики?Да си купа и аз една за ФТ.
С какво превъзхождат оптиките липърс освен с увеличението,метрите много точно ли ги показва?Какви са му предимствата пред другите оптики?
 

DANNY

Редовен Потребител
Ако наистина смяташ да се насочиш към ФТто ти препоръчвам да се насочиш като за начало към ЗОСа!
Колкото е по-голям ЗУМа толкова по-точно може да определиш разстоянието.
Трябва и да има страничен фокус /паралакс/, голямо колело и разни други нещица /по пушката/ дето като четеш форума ще ги разбереш :)
 

ivofox

Редовен Потребител
С моя бинокел до 60м. стрелям така: И то от коляно .А какво ли ще е с тая оптика с зум 50 :eek: Мишената е 40мм!
http://www.vbox7.com/play:de691551

http://www.vbox7.com/play:4151d789
Стрелбата е по кутйка от чашки на 90 метра дистанция мерено с рулетка.Снимано е с фотоапарат на последното увеличение,пушката е еваникс близадр 5,5 ,с баракуда мач.
Разстоянието е точно,снимал съм го с най -големия зум на фотоапарата(за съжаление нямам камера)и изглежда по близка дистанцията на клипа,но са си напално реални метрите!!!!!! :rambo:
 

cdman

Администратор
ivofox написа:
С моя бинокел до 60м. стрелям така: И то от коляно .А какво ли ще е с тая оптика с зум 50 :eek: Мишената е 40мм!
http://www.vbox7.com/play:de691551

Голямото увеличение го ползваме за да измерим разстоянието до мишената , колкото е по голямо увеличението толкова по точно е измерването - иначе за самата стрелба 99% от хората стрелят на не повече от 30x като увеличение.
 

ivofox

Редовен Потребител
Днес се получи чудесна стрелба събрахме се Асеновградската група(групичка),само трима бяхме но си направихме и клипче!
http://www.vbox7.com/play:77373603
Колегите почти стреляха без пропуск имаше и вятър(снимах клипа и показвам действителната дистанция)Тя е 50м.мерено с рулетка!
Имаме си и нова мишена въртележка :rambo:
Стрелят колегите с Бам 50 и Хатсан ат-44 (те са на клипа) :bravo:
 

Attachments

  • sdrfg.jpg
    sdrfg.jpg
    270.5 KB · Прегледи: 217
  • th4.jpg
    th4.jpg
    293.7 KB · Прегледи: 228
  • rg4.jpg
    rg4.jpg
    317.4 KB · Прегледи: 232

ангел иванов

Потребител
Амии,лошо няма, ама на втората мишена имате 3 10-тки и 3 десетко-деветки от общо 25 възможни,тренирайте повече бе, колеги! :) :cheers:
 

ivofox

Редовен Потребител
Това сам аз само :cheers: Стрелям клекнал от коляно за ФТ таргет 40мм убойна зона си влизат на 50 метра.
Иска се доста тренировка да се цели само центъра.И то без да се подпира пушката никъде по маси ,столове.
По нататъка ще има и само 10-ки и 9- ки иска се малко време ;)
 

lynx

Редовен Потребител
ivofox написа:
......Стрелям клекнал от коляно за ФТ таргет 40мм убойна зона си влизат на 50 метра.
Иска се доста тренировка да се цели само центъра.И то без да се подпира пушката никъде по маси ,столове.
По нататъка ще има и само 10-ки и 9- ки иска се малко време ;)

ivofox, от коляно е още по-сложно, тренирай стрелба от ФТ-поза и ще имаш по-добри резултати.
В това клипче е показано:
http://www.youtube.com/watch?v=9sa7ODrtWMY&mode=related&search=
 

ivofox

Редовен Потребител
От фт поза имам по- добри резолтати,Така е ,но аз искам да се науча на по трудните пози от коляно и прав(не е важно за мене дали са в центъра а да оцелвам 2,5см убоина зона до 35 метра и 40мм на 40до 50 метра ,а с времето и упоритост се постигат по добри резолтати.Все пак аз тепарва прохождам в този спорт.Вятъра също оказва влияние и други фактори (ТОЗИ СПОРТ НЕ Е НАСЛУКА,А НАУКА) :rambo:
 
Нагоре