ІХ-та Национална Среща на любителите на В.О. Есен'2010

cdman

Администратор
Пускам темата за да изясняваме малко по малко мястото и датата на срещата.

братушка написа:
Пневматичен пистолет:
milen.m - 277
Dejmos - 222
Dinkata - 215
luis vu - 206
KILLER - 171
mira.bis - 166
Bobi - 8

ФТ - Нощен:
fatalen - 29
luft9waffe - 28
IVOFOX - 27
Akraba1 - 26
mira.bis - 25
CaMyPau - 25
CDMAN - 24
братушка - 23
milen.m - 23
RASHKO - 22
shooter - 22
XMAN - 22
pavloff - 21
KILLER - 20
Злати - 19
valens1968 - 19
bor1968 - 18
Александра - 12
pepi - 8
DJBobi - 6

ФТ - ППП:
luft9waffe - 39 - 33 - 72
Dinkata - 26 - 37 - 63
архитекта - 26 - 32 - 58
bor1968 - 23 - 35 58
Wilhelm Tel - 14 - 21 - 35
petkoff - 27 - 0 - 27
shooter - 22 - 0 - 22
Akela1 - 18 - 0 - 18
Dejmos - 9 - 0 - 9

ФТ - РСР:
IVOFOX - 43 - 42 - 85
XMAN - 37 - 38 - 75
CaMyPau - 30 - 38 - 68
petkoff - 33 - 35 - 68
stelibg - 35 - 32 - 67
Akela1 - 24 - 39 - 63
big_dragon - 29 - 34 - 63
SVIREPY - 29 - 33 - 62
shooter - 28 - 32 - 60
братушка - 24 - 28 - 52
Pavlov - 22 - 26 - 48
Мария (Akela2) - 26 - 16 - 42
s73r01d - 41 - 0 - 41
KILLER - 31 - 0 - 31
SISI - 26 - 0 - 26
Silent_Assassin - 20 - 0 - 20
Valeri - 0 - 19 - 19
Даниел Николов - 15 - 0 - 15
mmst - 13 - 0 - 13
luis vu - 7 - 0 - 7
Бранимир - 3 - 0 - 3

ФТ - РСР 16Дж.:
fatalen - 46 - 45 - 91
luft9waffe - 43 - 44 - 87
RASHKO - 45 - 41 - 86
BAI A4O - 39 - 47 - 86
milen.m - 43 - 42 - 85
mira.bis - 41 - 44 - 85
Akraba1 - 43 - 39 - 82
CDMAN - 33 - 42 - 75
братушка - 31 - 32 - 63
Александра - 11 - 27 - 38
valens1968 - 35 - 0 - 35
Pepi - 11 - 17 - 28

Третите места и във трите класа бяха определени след уникално, невиждано до сега, надстрелване :cheers:

Малко снимки и от мен:
http://bratushka.snimka.bg/hobby/airgun ... -10.540475
или
http://airguns.bg/files/bratushka/photo ... 010-10.rar

Тихо се сипе първия сняг...
020984100.jpg
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: 9-та Национална Среща на любителите на В.О.

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

братушка написа:
Есенната Национална Среща ще се проведе в местността "Врачански Балкан" на 9-10 октомври 2010г.
Състезанията ще бъдат:
- ФТ в 2 кръга, на 9-и и 10-и;
- НФТ в 1 кръг, вечерта на 9-и;
- Пистолети, на 9-и.

братушка написа:
"Врачански Балкан" е природен парк на 17км от гр.Враца и височина около 900-1200м. Има 3 възможни места за настаняване: хижа "Пършевица", почивна станция "Горски Дом" и хотел "Кипарис".
х."Пършевица" - капацитет 44 легла в стаи с по 2-3-4-5-6 легла. Отопление с радиатори от локално парно. Голям обеден салон за самоизхранване. Няма проблем отвън да си наредим скарите. В самата хижа има една някаква скаричка, но е добре да не разчитаме особено на нея, да си носим. 2 етажни бани и туалетни. Цената е 10лв на легло. За +5-7лв начовек на ден може да се договори 3-разово хранене. Мое лично субективно впечатление: в хижа Узана след последния ремонт там ми харесва повече, но е евтино място за подслон и купон.
п.с."Горски Дом" - на 2км от хижата, капацитет 32 легла в стаи по 2 или 3 легла и само една 4-ка. Всяка стая е със самостоятелен сан. възел (тоалетна, мивка, душ, топла вода). Стаите са мънички, но уютни. Навсякъде са нови дървени легла, алуминиева дограма и алуминиеви радиатори. Изглежда наскоро е правен ремонт и навсякъде е чисто и подредено. Има бар-ресторант с примитивно обслужване и "базово" немю (салати, скара, супи, алкохол). Има обаче и "барбекю-къщичка" с капцитет 30-40 човека, камина вътре и възможност да си наредим скарите отвънка до нея. Има и скара, но е само една. Наемът и е 5лв на човек на денонощие и не гледат какво и колко си ядем и пием там. Цената за спане е 15лв на легло. Мое лично субективно впечатление: много ми хареса, за тези пари си е направо лукс.
х-л "Кипарис" - на 6км от хижата: http://hotel-kiparis.eu/

Ето тук може да се видят някои снимки от там:
http://www.airguns.bg/files/bratushka/TEMP/VrBalkan.rar

Къде ще бъде "базата" за купона и награждаването, в хижата или в "Горски Дом", още не сме решили и подлежи на дискусия. Трасето за състезание ще се намира някъде между тях.

Туй 1000-1200 метра надморска височина за есента не е ли рисковано?! :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Местността Узана представлява обширна поляна, разположена на 1420 м надморска височина в подножието на връх Исполин в Стара планина.
По-ниско е от Узана.
 

братушка

Редовен Потребител
Има и още евентуален вариант за настаняване, но не е избистрен засега.
Затова и не бързах да пускам темата.
 

djboby

Потребител
А защо не го направим пак на узана? Атова място да го уставим за регионална среща. Само питам.
 
A

Anonymous

Гост
Може би защото в Узана няма регионална група, която да поеме организацията?
Не върви някой да върши нещата от 100 км разстояние.
 

djboby

Потребител
Там до колкото знам е въпрос на едно обаждане в хижата и пускане на заевленито в габрово. Аз го пускам само като идея нека мнозенството да каже. Братюшка дай пусни някоя снимка от там нещо информация за това място. Малко цени условия намя да е зле да ги знаем. Се пак има месец до тогава а някой хора си правят сметката от към пари месец напред.
 

братушка

Редовен Потребител
djboby написа:
.... Братюшка дай пусни някоя снимка от там нещо информация за това място. Малко цени условия намя да е зле да ги знаем. Се пак има месец до тогава а някой хора си правят сметката от към пари месец напред.
Втория пост в темата.

Ей, ако никой няма да идва - да ме ориентирате от сега, да се отказвам, докато не е станало прекалено късно.
 

DANNY

Редовен Потребител
На мен ми харесва. Хижата и горския дом изглеждат доста добре.
Само дето гората е малко "космата" и трудно ще се опъват въжетата за мишените.

Аз /ние/ сме ЗА! :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И аз отсега казвам че съм там, стига да не стане нещо непредвидено и важно в последния момент...
 

djboby

Потребител
И аз ще идвам, национални срещи не пропускам. С пушка без пушка там съм, кудето и да е срещата. А питах за тез работи защото не съм с постоянен доход. А сигорно има и други тука като мен. Започнал си нещо довърши го. :cheers:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Въпросът е, че ако не дай Боже, случим лошо време, на Узана - знаем - стрелба от терасата, без никой нищо да ни каже и да се възмути. На новите места обаче не се знае как ще реагират, може да не им е приятно наоколо (или под стряхата им) да се размотават пушки.
 
A

Anonymous

Гост
Времето напредва, а няма информация... къде ще се събираме, къде ще се спи и не на последно място къде ще се стреля .... Добре е да се знае по-отрано , защото в последата минута на много от хората ще им е трудно да се организират.
 

братушка

Редовен Потребител
Искам едно уточнение: съгласни ли сте последно за Врачански Балкан или не?

Щото живот и здраве вдруги ден имам среща с кмета на Враца и е добре да знам какво правиме, че след това ще ми е много сложно да давам на заден.
Не бързах да казвам много преди тази среща, че да не вземе да се обърка нещо.
Но дали е толкова важно отсега да се знае на коя точно полянка ще се стреля?
В крайна сметка за основните варианти за настаняване информацията има. За състезанията също. От близо 8 месеца вече...
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Врачанския балкан е уникално място в БГ. Който не е ходил сега е момента да му се наслади. Лично аз знам, че @братушка отдавна е разговарял с кмета на Враца и човека е приел доста присърце мероприятието. Миша на теб разчитаме :cheers: за перфектна организация както винаги, когато ти организираш мероприятие :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
аз съм съгласен,макар и доскоро скептично настроен.скептично поради две причини:
-ново място с някои неизвестни(къде ще е трасето?,къде ще е банкетът?)
-далеч от Русе и особено от Варна-доста хора ще се замислят дали да бият 600-1000км в рамките на 2 дни.
но ще бъда там поне ден по-рано с 20 мишени,да помогна с организацията.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
luft9waffe написа:
....скептично поради две причини:
-ново място с някои неизвестни(къде ще е трасето?,къде ще е банкетът?)
.....доста хора ще се замислят дали да бият 600-1000км в рамките на 2 дни.
И колко ще струва удоволствието?
Както писа Боби, има хора с непостоянни доходи, а някои са с постоянно ниски :).
 

братушка

Редовен Потребител
-далеч от Русе и особено от Варна-доста хора ще се замислят дали да бият 600-1000км в рамките на 2 дни.

Вижте откога е информацията:
Цитат на: братушка в ноември 18, 2009, 10:58:25

Есенната Национална Среща ще се проведе в местността "Врачански Балкан" на 9-10 октомври 2010г.....
Защо чак сега ? ? ? ? ? ? ? ? ?

А това изобщо не го разбирам
-ново място с някои неизвестни(къде ще е трасето?,къде ще е банкетът?)
Да разбирам ли, че нови места повече няма да търсим? Оставаме на варианта Русе и Узана?

Ами светнете ме докато още имам възможност да се откажа. Ще отстъпя на друг организатор...
 

andi

Редовен Потребител
Коментирали сме че Узана не е гостоприемна есента - все пак е по високо от Боровец .
А и мястото и организатора са обявени отдавна - които е имал да казва нещо , да го е казал досега
 
Нагоре