помощ при избор на пцп среден/висок клас

bobi85

Новодошъл
Здравейте колеги, след дълга пауза съм решен отново да се сдобия с въздушна пушка, но останах между два модела, затова се обръщам към по-опитните от мен, коя пушка бихте ми препоръчали за стрелба до 80 метра, държа да има мощ и точност. Бюджета ми е до 3к лева.
- FX Wild cat MK3 BT sniper в кал. 5.5 или 6.35
- Vulkan 3 700мм, версията с дългата цев в кал. 5.5 или 6.35
не ми се занимава с доработки, затова съм се насочил към такъв клас пушки, ще се стреля предимно със слъгове, бихте ли споделили вашето мнение относно двете пушки какви са плюсовете и минусите на двата модела? или да ме насочите към читава пушка и последно каква оптика би удовлетворил нуждите на споменатите пушки. Благодаря предварително /май само с благодаря нема да се отърва/ :)))
 

shaman

Редовен Потребител
Не знам колко моето мнение ще е коректно, защото все пак съм пристрастен :)

И двете пушки са добър избор, но ако това наистина е важно:
не ми се занимава с доработки, затова съм се насочил към такъв клас пушки, ще се стреля предимно със слъгове,
везните клонят към Вулкана.

FX е много добра пушка, но за да стане наистина добра и да стреля добре със слъгове трябва да предвидиш още малко средства поне за следните неща:
Slug power kit, Huma dual hole transfer port, STX Superior Heavy liner.
Хубавото при FX е, че е доста модулна.. Лесно (но не евтино) може да сменяш калибъра с друг. Има много настройки с които да си поиграеш (сила на ударника, налягане в регулаторите и т.н.)

За разлика от FX - Вулкана е от типа "вадиш и стреляш"
 

bobi85

Новодошъл
Блгодаря за отзива, колега! Колко изстрела в калибър 5.5 със средно тежки или тежки проектили би направил и разсеяността между калибрите 5.5 и 6.35 бихте ли споделили, ако имате наблюдения? Ще се стреля на дистанция 30, 50..максимум 120 метра
 

emci74

Редовен Потребител
За споменатите дистанции не ти трябват никакви доработки за Фхикса, можеш да си ги стреляш от кутията. Проблемът е, че след това започват да ти бръмчат разни мухи в главата и тогава влизаш в сериала
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
За споменатите дистанции не ти трябват никакви доработки за Фхикса, можеш да си ги стреляш от кутията. Проблемът е, че след това започват да ти бръмчат разни мухи в главата и тога влизаш в сериала
Не никакви, а почти никакви :) Защото колегата иска да стреля със слъгове, а за целта няма да е зле да сложи heavy liner !
 

emci74

Редовен Потребител
Аз съм без и 30грейновите ,които ги поръчах от теб, си ги стреля повече от задоволително. За по-тежки сигурно ще е нужен вече, но пак зависи каква точност всъщност ще се търси!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
За споменатите дистанции не ти трябват никакви доработки за Фхикса, можеш да си ги стреляш от кутията. Проблемът е, че след това започват да ти бръмчат разни мухи в главата и тогава влизаш в сериала
Абсолютно вярно. На 100 метра с Крауна си целя фасовете. Стрелям с Нокаут със стандартния лайнер. Ама мухитеееееее... :dazzed:
 

bobi85

Новодошъл
ако има горди собственици на въпросните пушки, може ли да споделят снимки на групите си от дистанция примерно 30/40/50/60 и пр.
 

emci74

Редовен Потребител
Има снимки и клипове в темата за мишени и далечни дистанции. Даже Павката направи рекорд с Вулкана на 800м и прехвърли Дунава
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Един Крикет е също мнооого добра алтернатива. Той в 5,5 си е класика, но е точен, ако не искаш сила. В 6,35 обаче, кеф ти сила (от 50 до 100 Дж на въздух), кеф ти точност/повторяемост (с чашки до 190 м, със слъгове до 350 м), кеф ти повече изстрели (от 30 до 90, според мощността).
Стреля от кашона, без баране ( имам предвид дори и обслужване) поне 5-6 години.
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
Добре го е казал Петко!
"Крикетът в 5,5 си е класика,но е точен,ако не искаш сила..."
Друг е въпросът,че има хора, които, дори и с този модел (бълпап), успяват да направят завидни групи на 100м.Има ги и в нашия форум...
 
Нагоре