Уреди и оборудване за нощно виждане

|CL|NIKI

Потребител
Благодаря за инфото-ще опитам.
След това мисля да се заиграя с някой lwir - lepton например.
 

Горския

Новодошъл
Благодаря за инфото-ще опитам.
След това мисля да се заиграя с някой lwir - lepton например.
Избягвай камери с функция step up колкото повече увеличаваш светосилата на камерата толкова повече насича картината и не се вижда нищи тази функция е удобна да се ползва за неподвижни обекти. Потърси си термокамера от росройс и германиев обебтив от термокамера на на азот пожарникарските са с много добри не купувай камери от други автомобили те са с модуд и код модула ако не разпознае камерата не тръгва или обратното завода производител на коли им слагат тия кодове за да не се ползват за друго докато в първите модифицирани коли на фирмата росройс го няма този код ....а забравих германиев обектив под 5 см.на лещата изобщо не се заглеждай това важи и за дигиталните нощни прибори и помни .....през колкото повече лупи минава светлината толкова по зле картинката... pand 007 пълен боклук никога не търси цветна картина ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЧЕРНО БЯЛА
 

Attachments

  • 91567952_595310651063519_5847598914101837824_n.jpg
    91567952_595310651063519_5847598914101837824_n.jpg
    58.7 KB · Прегледи: 60
  • 91487356_2940036312742178_5033221497863274496_n.jpg
    91487356_2940036312742178_5033221497863274496_n.jpg
    53.2 KB · Прегледи: 58

|CL|NIKI

Потребител
Супер инфо, но ти говориш за война-мисля, че няма шанс да намеря термална камера от Ройс посмъртно.
Обрктив може и да се намери с германиеви лещи ама....
А на тоя Seek няма ли как да му се сложи по-голям обектив и да върши работа, или самия seek е бошлаф?
Дори и 2020г. да е, diy термо прицел не е нито лесна, нито евтина работа....
 

Горския

Новодошъл
Ако изкаш нещо лесно и готово това........ само лепваш камера отзад оптиката е за далечно разтояние и сама си прави всичко даже и ти говори
ако не тръгваш по моя път с четене из форумите на определени теми по милион пъти за да разбереш кое как от къде защо .Ако се зачетеш да речем на фирмата flir за термо датчиците те също са на размери както при матриците на камерите сам ще можеш да си отговори на горния въпрос
 

|CL|NIKI

Потребител
Е извинявай, но за 7к лв мога да си взема ново каквото ми трябва-цветно, малко, компактно...
П. П - руснаците имат всичко. Чета им темите.
И на американците също.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Е извинявай, но за 7к лв мога да си взема ново каквото ми трябва-цветно, малко, компактно...
П. П - руснаците имат всичко. Чета им темите.
И на американците също.
Какви 7к за 1к има добри термо камери за телефон които използват много по-добрия хардуер на телефона за да обработят картината но просто нямат оптично увеличение.


Ако ви трябва ултравиолетова камера с добри параметри на Samsung S6 се маха филтъра на камерата сравнително лесно.След това задължително трябва да се запои стабилизацията за да може да има автофокус. Камерата гледа добре но не ми се занимава да я слагам на оптика.
 

Djack

Редовен Потребител
Какви 7к за 1к има добри термо камери за телефон които използват много по-добрия хардуер на телефона за да обработят картината но просто нямат оптично увеличение.


Ако ви трябва ултравиолетова камера с добри параметри на Samsung S6 се маха филтъра на камерата сравнително лесно.След това задължително трябва да се запои стабилизацията за да може да има автофокус. Камерата гледа добре но не ми се занимава да я слагам на оптика.
Я дай малко по-подробно за самсунга, ако може!
 

wakafaka

Редовен Потребител
Разглобява се телефона.Маха се задната камера от платката.Има пластмаса залепена за камерата-премахва се и се разпоява всичко острани на сензора за да може да се повдигне лупата за да се открие сензора.Спойките около лупата са за оптичната стабилизация и фокуса.Като се надигне лупата със стабилизацийте се открива сензора(сензора не съм го пипал).А от долната страна на лупата остава ултравиолетовия филтър(правоъгълно зелено или червено стъкълце залепено за пластмасата).Счупих го и го премахнах внимателно със скалпел за да не надера лупата. Лупата е от пластмаса и трябва да се внимава да не се надере.Евентуално ако останат стъкълца по лупата или друг вид боклук се издухва или почиства с спирт.След като се премахне филтъра се сглобява камерата обратно и се запояват спойките около лупата.

Става и с някои USB камери за настолни компютри.Даже имам такава с премахнат ултравиолетов филтър (фокуса се регулира ръчно).Ако някой иска да експериментира с нея мога да му я пратя.
 
Нагоре