Пътуване в страната и чужбина

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля, че трябва да имаме отделна тема за това.
Преди е писано относно пътувания в темата "Моя автомобил", но там е пълно и с по-специфична информация относно колите.
Аз предпочитам да потърся и намеря отговор на моя въпрос в този форум.


Иска ми се да ходя до Охридското езеро и ще се радвам на преки впечатления от колеги, относно пътя и пребиваването в Охрид или попътните градчета.
Състоянието на пътната инфраструктура? Такси и/или особености? Интересни места, които не са за изпускане и т.н.
Мерси предварително на включилите се :cheers:
 

rashko

Редовен Потребител
Чудомиров за охридското езеро ;)

Много евтино,една от най евтините ми почивки,заставаш на центъра в Охрид и местните сами предлагат квартири и снимки на квартирите,ресторантите са супер обслужването е като за бели хора,въобще направо супер.

Такси,макси не помня, но пък подчертавам най евтината екскурзия която съм си правил.

Пътя е магистрала ходил съм преди 5-6 год.

Да пийнеш едно скопско заради мен и македонската салата е оставила траен спомен в мен + скара :yes:
 

didarai

Редовен Потребител
Шъ пътувам от В.Търново до Бургас.
Последно има ли навсякъде магистрала?Мисълта ми е ако има , да мина "гората" през ПР и от другата страна да хвана магистралата.Къде да я търся оттатък ако я има?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Минаваш Хаинбоаз, подминаваш Сливен посока Карнобат и чак там се качваш на магистралата...
:cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Ам чи къде ми е новата магистрала тогаз? :(:rolleyes:
То тва си е старо.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
По старото ти е най-пряко. А и пътя не е лош..
 

C/E

Потребител
Посрещнахме с приятели новата 2009г в Охрид. Минахме през Гюешево и Скопие. Пътищата бяха определено по-хубави от нашите - подготвени за зимата, но не опесъчени, а покрити със ситна мозайка, което не е много добре за предния капак на колата и стъклото :) Сега обаче посред лято този проблем няма да го има.
Всичко в Охрид беше на ниво. Хората навсякъде са възпитани и отзивчиви, включително и катаджиите. Говорят си на техния диалект, но не се дразнят въобще като им говориш на оригинален български, който разбират перфектно.
На границата обаче има строг фейс-контрол и по-добре да имате едно наум, че сте българи. ;)
В Охрид и около езерото има много църкви и манастири за разглеждане. Поръчайте си разходка с корабче из езерото. Надявам се вече да са взети мерки да не го претоварват с пасажери! ???
Ако обичате риба си поръчайте охридска пъстърва, която е абсолютно забранена за улов, но се отглежда в рибарници наоколо.
Приятна разходка и успехи
:cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Неочаквана среща на брега на морето.
Отиваме семейно на море, на едно чудесно плажче до нос Калиакра. И там кого виждам - Румен (scandalo) и Надя. Сядам на капанчето да пия бира и хоп насреща ми изниква Ники - Преторианеца. Един да сешнеш е изненада ама двамата[emoji54]
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1406912587432.jpg
    uploadfromtaptalk1406912587432.jpg
    60.9 KB · Прегледи: 122

milen milkov

Редовен Потребител
valens1968 написа:
Неочаквана среща на брега на морето.
Отиваме семейно на море, на едно чудесно плажче до нос Калиакра. И там кого виждам - Румен (scandalo) и Надя. Сядам на капанчето да пия бира и хоп насреща ми изниква Ники - Преторианеца. Един да сешнеш е изненада ама двамата[emoji54]
Хич да не се лъжа -ама плажчето сигурно е Болата ;) Там можеш да срещнеш всеки от 3-4 години доста народ го знае вече ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
Ейй,като кьоравите на моста и ние!!!Беше особено приятна изненада!!!Догодина ще се надумаме по-отрано!
 

dinkata

Редовен Потребител
Добре, че не сте и изкарали някакви пушки на плажа, че.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Колегата, Преториан само за физиономия 5 години му дават, а ако беше и с пушка :lol: :lol: :pardon: :pardon: :cheers:
 

plamenvolodiev

Новодошъл
Пещера Проходна Гложенски манастир,Екопътека Искър-Панега едни страхотни места които може да посетите в един ден. Споделям моя момент с Вас.


Още едно страхотно място за релаксиране , разходка и къмпингуване. Има какво да се види.

 
Последна промяна от модератор:
Нагоре