Пушка между 500-600 лева

Genko82

Потребител
Здравейте на всички, от няколко дена чета из форума, но едва днес се регистрирах. Изчетох доста неща като начинаещ и за това ще си формулирам въпроса така : търся си ново хоби, нещо с което да разпускам. Бюджета ми е 500-600 лева. Какво бихте ме посъветвали и към какво бихте ме насочили? А както казах след всичко изчетено кажете какво да пробвам в този ценови диапазон? Примерно отивам в магазин и казвам (според вашите насоки) искам да пробвам тази, тази и тази пушка. И която най ми пасне тя ще е. Но трябва да се почне от някъде :), както всеки начинаещ.
Ще съм благодарен на всички които се отзоват на въпроса ми.
Поздрави на всички и надявам се скоро да Ви нарека колеги :)
 

Hidden

Редовен Потребител
Здравей и добре дошъл във Форума! :)
Бюджетът ти е добър - можеш да си купиш нещо немско - я Диана, я Вайраух.
За Диана попитай в магазин Заримекс - те продават.
https://zarimex.eu/
За Вайраух по-добре разгледай тук:
https://www.mundilar.net/en/weihrauch-air-rifles/?orderby=price&orderway=asc
Докарват до България. Лошото е, че само два магазина внасят в България тези пушки, т.е. на живо в магазина - трудно... Аз ти препоръчвам Вайраух 35.
От испанските пушки - само Комета 400 става с някои уговорки.
Това е за нова пушка.
Ако не е проблем да е втора ръка може да потърсиш и тук, във Форума.
 

Sen

Редовен Потребител
Здравейте на всички, от няколко дена чета из форума, но едва днес се регистрирах. Изчетох доста неща като начинаещ и за това ще си формулирам въпроса така : търся си ново хоби, нещо с което да разпускам. Бюджета ми е 500-600 лева. Какво бихте ме посъветвали и към какво бихте ме насочили? А както казах след всичко изчетено кажете какво да пробвам в този ценови диапазон? Примерно отивам в магазин и казвам (според вашите насоки) искам да пробвам тази, тази и тази пушка. И която най ми пасне тя ще е. Но трябва да се почне от някъде :), както всеки начинаещ.
Ще съм благодарен на всички които се отзоват на въпроса ми.
Поздрави на всички и надявам се скоро да Ви нарека колеги :)
Добре дошъл. За тези пари можеш да си купиш и пцп - това е наша транслитерация на английския акроним PCP = Pre-Charged Pneumatics. Това значи пушка с резервоар с въздух, а не с чупеща цев. Ще ти даде повече точност, а може и мощност, зависи от марката и модела.
Но с такава пушка ще ти е нужна и помпа или бутилка със сгъстен въздух и зарядна станция.
Има теми във форума, където можеш да прочетеш за такъв тип въздушно оръжие. Ако те интересува, ще дадем насоки.
Успех!
 

rivan

Редовен Потребител
https://www.aksuav.com.tr/urun/kral-puncher-np-03-pcp-havali-tabanca
По 0,22 стотинки за лира прави 286 лв
Ако я вземе в 4,5 и помпа за около 100-130 лв от алито и ще артисат за някоя ефтина оптика. И ако случи на бройка, може да засрами доста класни пружинки!
 

Genko82

Потребител
Благодаря за бързите отговори, с терминологията съм що годе на ясно. Но понеже ПЦП са много над тези суми не съм пояснявал, но го отчита като грешка. Нека предложенията бъдат за газова пружина за да може ако ми хареса да надградя с оптика, приклади... И разни екстри. Изборът ми за газова пружина пред механичната е, че първата се разбира с евентуална оптиката доколкото се запознах,броя на изстреляните муниции е много повече преди да се налага каквато и да било манипулация по пушката. Воден съм от това да дам някаква сума около средната за начинаещ, защото ако се опитам да мина метър има твърде голяма вероятност да си купя нещо, което не става и да се откажа преди да съм почнал :). И не на последно място за какво ще се ползва : Ами закачам снимката на шефа, жената, тъщата... на едно дърво и ги почвам :DНякои от изброените са доста добър стимул за усвояване на точна стрелба по хартиена мишена от голямо разстояние . Може би в дискусията ще излезнат още неща за уточняване, но все пак така ще се стигне до най-точния избор НА ТОЗИ ЕТАП.
БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ
 

rivan

Редовен Потребител
Газовата пружина не е панацеа и ако по пушката всичко е наред и не е магнум пневматика им няма нищо на оптиките. В този случай и аз мисля, че HV 35 е добър избор за начало. Аз самият стрелям повече от 10 г с МР 512 и оптика гамо 4х32 .Разбира се има още много варианти!
 

xpresident

Редовен Потребител
https://www.aksuav.com.tr/urun/kral-puncher-np-03-pcp-havali-tabanca
По 0,22 стотинки за лира прави 286 лв
Ако я вземе в 4,5 и помпа за около 100-130 лв от алито и ще артисат за някоя ефтина оптика. И ако случи на бройка, може да засрами доста класни пружинки!
Айде, айде :D
Попмата ще се повреди, ще има "как се разглобява", "как се сменя пръстена на n-тата степен" и т.н. Краля за 286лв къде му е платото в което ще стреля в центъра на мишената? Дали държи прострелка? Тая оптика (плюс монтажи) дето ще са за остатъка от парите искам да видя през нея мишената на 50м :lol:
Газовата пружина не е панацеа и ако по пушката всичко е наред и не е магнум пневматика им няма нищо на оптиките. В този случай и аз мисля, че HV 35 е добър избор за начало. Аз самият стрелям повече от 10 г с МР 512 и оптика гамо 4х32 .Разбира се има още много варианти!
Тук съм съгласен напълно.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
https://zarimex.eu/vazdushna-pushka-diana-stormrider-kal-5-5-mm
+
https://zarimex.eu/diana-hand-pump-for-air-rifle-p1000
малък резервоар,малко изстрели,само 30дж. ,но се помпа лесно!
https://zarimex.eu/walther-lgv-challenger
По-добро от Вайраух,единствен проблем е пластмасовия приклад,има и дървен де https://www.huntandguns.bg/bg/produ...--s-prujina/walther/walther--lgv-master-ultra
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря за бързите отговори, с терминологията съм що годе на ясно. Но понеже ПЦП са много над тези суми не съм пояснявал, но го отчита като грешка. Нека предложенията бъдат за газова пружина за да може ако ми хареса да надградя с оптика, приклади... И разни екстри. Изборът ми за газова пружина пред механичната е, че първата се разбира с евентуална оптиката доколкото се запознах,броя на изстреляните муниции е много повече преди да се налага каквато и да било манипулация по пушката. Воден съм от това да дам някаква сума около средната за начинаещ, защото ако се опитам да мина метър има твърде голяма вероятност да си купя нещо, което не става и да се откажа преди да съм почнал :). И не на последно място за какво ще се ползва : Ами закачам снимката на шефа, жената, тъщата... на едно дърво и ги почвам :DНякои от изброените са доста добър стимул за усвояване на точна стрелба по хартиена мишена от голямо разстояние . Може би в дискусията ще излезнат още неща за уточняване, но все пак така ще се стигне до най-точния избор НА ТОЗИ ЕТАП.
БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ
Здравей, и добре дошъл във форума. Ще се опитам на кратко да вметна някой неща, но за момента не мога да ти препоръчам нещо в парите, които си посочил, защото не следя от бая време как вървят новите пушки, а мисля, че сумата е добра за нещо добро.
Ще започна от пружините. Газовата не гарантира, че няма да ти строши оптиката, иска се просто добра поддръжка на пушката и да не се пренапомпва и да търсиш много мощност. Аз примерно стрелям само с пушки с нормални пружини, но не са магнум пушки, а и такива съм имал и съм стрелял. Примерно с моя АА ТХ 200 която я купих не втора ръка ами пета сигурно :D съм и навъртял над 30 000 изстрела, и оптика не ми е чупила, защото си я ползвам със 16 джаула пружина, а не с по-силната. Отделно качеството на материалите е на ниво, както е при спортните пушки, които все още се намират 2-а ръка и са много добър избор ако има от къде са поръчат и купят.
Ако няма бих ти препоръчал някой модел на Вайраух, това са пушки с доказано качество, имат качествени консумативи и ако се използват както трябва рядко ще се сменят консумативи. За Диана за съжаление има доста рекламации и в последно време според мен не оправдават много цената си, това е лично мнение.
Проучи и ти за пушките това е част от тръпката при покупка на пушка, и при повечето от нас първия избор не винаги е бил добър, защото не сме слушали опитните, та се замисли за това. Аз като имам време (дано не забравя де :D )ще прегледам кое колко струва, и ако мога ще ти дам съвет за модели в твоя бюджет, но слушай и колегите. Ако ще стреляш до 50 метра и търсиш точна стрелба, не търси магнум пружинки, за сега това ми е основния съвет. Желая ти успех в избора :cheers:
 
Последна промяна:

Genko82

Потребител
Здравейте отново, разгледах доста ВО, и всичко стана каша в главата ми. В общи линии разбрах следното: Хатсан са куца работа, евтини, посредствен изработка, силни но и неточни. Диана-та доста прехвалени, но и при тях се срещат не малко проблеми. Комета и Гамо били хубави ама преди години. Норика и други подобни не съм гледал понеже има много противоречиви мнения за тях. Обаче щом стане дума за Вайраух мненията са почти единодушни и положителни. Това е според това, което съм прочел. Според това което съм видял с очите си и съм харесал чисто визуално съвпада на 1001% с Вайраух. Пушка от детските представи а не от междузвезни войни или някоя друга фантастика. Класическа пушка с дървен приклад. Сега ще съм благодарен да изчистим и разграничим моделите Вайраух като не разглеждаме ПЦП. Кои стават и кои не.
Вярвам, че с ваша помощ ще стигна до верния избор в най-скоро време.
Благодаря още веднъж.
 

Genko82

Потребител
От Стара Загора, но не е проблем Пловдив, София, Бургас... Но първо искам да харесам конкретни модели Вайраух и тогава да пробвам. Пробването е следващата крачка последна преди покупката :)
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Най-добрият състезател и стрелец (за мен) с пружинна пушка в България е от Казанлък @saundmax , драсни му ще ти обясни нагледно когато може.
Лошото е че ще вдигнеш бюджета след това:cheers::cheers::cheers::rolleyes:
 

xpresident

Редовен Потребител

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
От Стара Загора, но не е проблем Пловдив, София, Бургас... Но първо искам да харесам конкретни модели Вайраух и тогава да пробвам. Пробването е следващата крачка последна преди покупката :)
Ние сме близо, аз съм в Казанлък и събота или неделя ако е хубаво времето може да пробваш 2 от моите пушки.
Вайраух нямам, но имам АА ТХ200МК3 и FWB 300 su. Поне ще добиеш представа за някои неща. :cheers:
 
Последна промяна:

Genko82

Потребител
Благодаря много за предложението. Тази събота имам ангажимент. Но броено от понеделник, когато на теб ти е удобно ще направим една среща да постреляме, да обсъдим кое, как и защо :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
През седмицата може само на по бира или кафе, след 17:30 часа, а тогава е вече тъмно и за стрелба не става. Все пак в Неделя ако имаш възможност през деня пиши и ще постреляме.
 

Genko82

Потребител
Здравейте отново на всички след кратка пауза. През паузата продължих да чета и да гледам и изовда е следния :Weihrauch HW80. И те така те... Верно над поставените 600 лева ама.... Въпроса е може ли да се намери в БГ? Има ли някакво движение в цените по Коледа?Има ли разлика в качеството ако е от тук и от Европата :) ?Ако се поръчва от вън какво трябва като документи?
П. П. Не съм се отказал от предложенията за пробна стрелба. Точно ще имам база за сравнение с избора;).
Благодаря предварително
Поздрави на всички.
 
Нагоре