Начини за транспортиране - куфари , калъфи.

cdman

Администратор
Темата е поизоставена но има още какво да се напише по нея. Ще изброя всички варианти които съм открил пък може някой да намери нещо полезно .

1. Обикновен шит калъв пише Метеор за 11.50лв и изглежда супер. Не е твърд но е от доста дебела материя и не може да се издраска пушката.
kalaf.jpg


2. Калъфи HillМan между 20 и 100лв обаче изглеждат доста по добре и по скъпите модели са твърди. Ето сайта къде може да разгледа пълната гама http://www.hillman.bg/

3. Италиански куфари за оръжие на фирмата MAGLITE между 50 и 80лв пластмасови - изглеждат доста добре. Ето линк със снимките Въпреки това обаче не винаги ги има - търсих в няколко магазина явно се изчерпват и после се чака зареждане.

4. Куфари от http://www.cabelas.com/ пишете в полето за търсене cases и излизат доста неща.

5. Куфари на фирмата PELICAN - това е световно известна фирма за всякакви куфари - използват се основно за пренасяне където ще има голямо натоварване или лоши метеоролигничи условия Ако ходите на сафари в Африка или ще пренасяте оръжия със самолет това е избора. Издържат на всякакви сериозни удари , прахо и водоусточиви. За справка само американската армия ги ползва да си пренася компютърна техника и по специално оборудване - много надеждни с доживотна гаранция. Правни са от някаква специална пластмаса и ако ги видите на живо ще се убедите в перфектните им качества. За оръжие има няколко модела ето линк към модел 1700 на сайта на производителя. Там може да разгледате и другите варианти. В българия съм виждал да ги доставя фирма

ЕМСИСТ ООД.
тел. 00359 2 971 83 50
emsyst@emsyst.com
web site: www.emsyst.com

На е-мейл не отговарят така че или по телефон или на място. От пеликан обаче казват че НЯМАТ официален дистрибутор за България и ме насочиха към най близкият си дистрибутор в Унгария. Ето какво ми отговориха от там:

Модел 1700 с пяна(дунапрен): 192,50 Eur
Модел 1750 с пяна(дунапрен): 216,87 Eur
Доставка с DPD: 22 Eur или по малко.
Доставката се прави за 4-5 работни дни.

Плаща се предварително с баков превод.

Ето контакти:

Judit Szabo
FRESKA KFT.:
Mon-Thu: 8-15 30, Fri: 8-12 30
Szabó Judit,- 06/30 747 5503
2040 Budaörs, Sport u. 6.(Between Auchan and Baumax, in a Gazimpex-Dalmex park, in the 214.-office.)
Tel/Fax: 23/415-206
E-mail: szabojudit@freska.hu
Web: www.freska.hu

6. Куфари от германската фирма BERWALL - http://www.berwall.de/ Определено тук има най голямо разнообразие на прилични цени . Ако няма да си мъкнете пушките по самолети или на сафари в Африка то тогава това е избора. Цените са между 70 и 120 Евро в зависимост от моделите , имат в няколко цвята и освен това за 10 Евро допълнително ще ви гравират ваше лого или име с лазер на куфарите :) ето примерни модели които биха ни свършили работа за пушки. Някои от тях имат и колелца. Плаща се само по банков път като банков трансфер до Германия струва още около 32 лв тоест плащате куфар + доставка + 32лв за транфер-а на банката. Аз лично се двоумих между тези и пеликан и в крайна сметка си поръчах тези. Чакам ги до 2-3 дни.

7. Куфари по поръчка - Пламен Христов - в лозен - повече информация тук
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 671#p52671

Сайта на BERWALL ми го показа MAD MAX от варненската група за което много му благодаря :D

Надявам се съм да съм бил полезен :)

П.С а ето и малко снимки от въпросните куфари на BERWALL ...
 

Attachments

  • kufari1.jpg
    kufari1.jpg
    132.7 KB · Прегледи: 626
  • kufari2.jpg
    kufari2.jpg
    169.2 KB · Прегледи: 569
  • kufari3.JPG
    kufari3.JPG
    217.4 KB · Прегледи: 681
  • kufari4.jpg
    kufari4.jpg
    313.6 KB · Прегледи: 821

st_beer

Редовен Потребител
Днес попаднах на някакъв куфар от някаква машина който седеше захвърлен на една плоча попитах собственика и той ми го подари. Прибрах се и го приспособих за носене на мишените чашките и някои други потребни неща които още не съм сложил. Мисля че ще е много полезен и ще улеснява преноса на тия неща. Оглеждайте се има много захвърлени неща които могат да са ни полезни. Ето снимката на въпросния куфар.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес ми пристигна и третия куфар от BERWALL SW122 - не мога да спра да им се кефя! ^-^
 
A

Anonymous

Гост
Ето го и моя куфар, който поръчах от щатите - производител www.tzcase.com. А най-хубавото на куфара е, че носиш всичко на едно място :)


o633678049364218750.jpg


o633678049809062500.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Имам въпрос.
Някой знае ли с какво се лепи донапрен за пласмасов куфар?
Куфара е от тези дето ги продават в "СОТИС"
И как мога да залепя сцепване по куфара? Куфара се сцепи при катастрофата която на 30.12.2008 приживях. Куфара спаси синътми който се е подпрял с краката в него при удара въпреки, че беше в детцко столче с колан. Сега е счупена едната от ключалките и има покнатина 5 -6 см. Започнах да го нитвам, лепило не го хваща, материала е като полиетилен.
Дайте идеи!
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Аз така си оправих един туристически куфар(същата работа като твоя) при едни момчета дето лепят брони на автомобили и правят тунинг на коли и мотори. Стана перфектно, изобщо не си личи и е по-здраво от оригинала.
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз го занитих. Здрав е сега. Има и нова ключалка. Но няма как да скрия нитовете.
Остана въпроса с какво да си лепна донапрена към куфара. Когато го нитвах трябваше да го разлепя.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Дунапрена се лепи с хелметекс, хелмевект или подобни.
Питай в магазините или при някой тапицер.
Това са лепилата , които се намазват на двете повърхности и се остават да засъхнат около 5 мин.
Трябва да съхне до момента в който при дорир с пръст на намазаната повърнхост да не лепне .
След като обаче допреш двете намазани повърхности, край. Не може да се внасят корекции.
Не мажи по цялата повърхност , а само на петна или в краищата и по средата.
Не се маже лесно.
Трябва да работиш и много бързо докато мажеш. С четка не става . Слоя трябва да е възможно най-тънък.
Ако е равна гладка повърхност става със шпатула.
Аз обаче винаги мажа с показалец.
Мие се с нитроцелулозни разредители.
 

Loki

Потребител
http://www.eurofoambg.com/index.html -има всякакви, но май трябва да вземеш цял лист, но пича беше любезен- ходих мг, вземи пък и други колеги ще имат нужда :) за лепене отиваш в Бриколаж на щанда за автоаксесоари, професионални спрейове на Мотип и взимаш това:http://www.motip.nl/?page=23&id=775, ако не е там отиваш на лепилата- трябва да го има! Върши страхотна работа за дунапрен, без да омажеш всичко живо- то за това е направен; изпробвано :exclaim: :)
 
A

Anonymous

Гост
Преди доста време и аз бях решил да си правя куфар. Мислих, чертах, правих списък с необходимите материали...
И точно преди да почна да ги събирам, си направих труда приблизително да сметна колко ще излезе.
Резултата няма да е изненада за тези, които са имали подобни идеи - цената беше по-голяма, отколкото да си го купя, заедно с разходите за доставката. Трудът и разните непредвидени разходи няма как да ги сметнем предварително.
И си купих фабричен. От ония пластмасовите, дето ги продаваха в МСА.
Вярно, че видът му не е нещо особено, за впечатляващо да не говорим, но и самоделката ми едва ли щеше да е образец на дизайн и ергономичност.
Така че - съвета ми е да се огледаш какво се продава и чак тогава да се мъчиш да правиш свой.
Дори и да не спестиш пари, за главоболията е гарантирано.
 

Loki

Потребител
Прилича на куфар за транспортиране на ядрена бойна глава ;), тежичък изглежда...
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз винаги съм с 2 неща на стрелби.
Пушката с калъф в който дъжа и маркуча на FXа.
И раница в която е всичко останало включително и помпата.
Раницата е с капак покрай който сърчи нагоре самата не разглобена помпа.
Само на самата помпа съм направил един предпазен донъпрен от твърдия. Изрязъл съм канал в който влиза долната част на трабата на помпата и покрива мануметъра. Така каквото и друго да сложа покрай помпата да не се удря в нея и да не достига до мануметъра.
 

lynx

Редовен Потребител
SEABOY написа:
Ето го и моя куфар, който поръчах от щатите - производител www.tzcase.com. А най-хубавото на куфара е, че носиш всичко на едно място :)
o633678049809062500.jpg
СийБой, ако закъсаш за пари, с най-голям кеф ще те оттърва от този куфар ;)
Много ми хареса този размер, а не ми се занимава с поръчки от чужбина!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
В магазините за риболовни принадлежности продават различни калъфи за въдици и са евтини от 12 до 20 лв.
Намираш един по размер на помпата и си готов.Може също и да го направиш точно по дължината на помпата.
Аз съм си взел такъв и съм доволен.
Компактен и от здрав брезент, мисля, че беше 17 лв със страничен джоб за стъпенката на помпата и го скъсих на шевната машина точно колкото е помпата.Може на рамо да се носи като раница
 
A

Anonymous

Гост
Другия вариант е тактически правоъгълен калъф за пушка и принадлежности.Пушка+помпа се събират идеално, а има и място за доста други неща. Хубавото е, че пушката и помпата се захващат отделно с ремъци, така че, да не се лашкат свободно вътре ;)
В еБей- а ги има на приемливи цени и са доста удобни и функционални- външни подвижни джобове, ремъци с които лесно се трансформира в раница и т.н.
 

cdman

Администратор
akraba1 написа:

И не напразно ... PELI са най-хубавите и най скъпи куфари за техника и оръжие. Вървят с доживотна гаранция - ако успееш да го счупиш ти дават нов !

Американската армия ги ползва почти навсякъде за транспорт което е достатъчна гаранция за качеството.
 

cdman

Администратор
Днес попаднах на интересна информация за куфари по поръчка.
Човека се казва Пламен Христов и се намира в Лозен - телефона му е: 0888 936 187

занимава се с направа на всякакви куфари по поръчка - и за пушки стават и за различни техники - пратиха ми и няколко снимки след като се заинтересувах. Снимките се уголемяват ако цъкнете върху тях.








 

vanko

Редовен Потребител
cdman написа:
Днес попаднах на интересна информация за куфари по поръчка.
Човека се казва Пламен Христов и се намира в Лозен - телефона му е: 0888 936 187

И мен ми се вижда че изглеждат добре! И тъй като са по поръчка реших да видя как стои въпроса и говорих с тях днес.Мислех да поръчам куфар 130x30x15 и да ми кажат цената.Тъй като листите алуминий били с L-125 ми направха калкулация за куфар 125x30x15см.Цената за такъв е между 260 и 270лв ???
 
Нагоре