МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

A

Anonymous

Гост
Ето първото стреляне на стрелбище с Кондора.
Разстояние - 25м
Боеприпаси - Diablo Baracuda /.22cal/
Налягане 150атм.
Монетата е 5ст. /съжалявам за лошото качество толкова може тел-а ми с 1.3мпкс ;)/
Групата е от 7 изстрела, другите 3 които са пръснати са при прострелване.
008607400-big.jpg
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не може да се каже , че е зле, ама....
25 м са много мижава дистанция.
150 бара също.
Напомпи го както пише в книгата и стреляй поне на 40м.
На близки дистанции резултатите в повечето случаи са , дупка в дупка.
А и това не е пушка за близки дистанции.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
MAD MAX написа:
ivodoc написа:
Определено се държат добре във високите скорости, а са по- леки от Баракудата.
Мисля че тежаха 1.04 грама, срещу 1.37 за Баракуда.
Не знам какво разбираш да се държат добре. Изстрелял  съм (а и колеги се пробваха) близо 2000-2500 чашки (включително с търговски марки Daystate FT и RWS), с хубави пушки на различни скорости, в идеални условия - на закрито, от упора, на мишена и резултатът винаги е един и същ - една хубава група и около нея в кръг отриви. Руснаците ги тачат май повече в 4.5, за които нищо не мога да кажа, може би - Фатален.
Днес намерих време и реших да дам или поне да опитам да дам отговор на горния въпрос! Отидох до близкото стрелбище и направих стрелба от упора на 25м. Не претендирам резултатите да са представителни, тъй като упората не беше на цялата пушка, а само на предната част, другата беше подпряна на рамото ми и са напълно възможни и мои грешки. Но все пак дават някаква насока относно качествата на някои видове чашки. Всички използвани чашки са подбирани, доколкото е възможно това да се направи на лоша светлина и сравнително бърз поглед. На по-леките чашки си личи, че POI е по-нагоре, тъй като пушката бе простреляна (преди около 2-3 седмици на открито) с H&N Diabolo Baracuda на 25м и оттогава не е стреляно с нея.
Писах, писах и забравих най-важното !!! Пушката е AirArms EV2
P.S. Сега видях, че петото попадение от 15-та мишенка е отишла в мишенка 11. То си личи, че не е от Gamo Expander!
 

Attachments

  • SV106286small.jpg
    SV106286small.jpg
    771.1 KB · Прегледи: 1,212
  • SV106287small.jpg
    SV106287small.jpg
    706.9 KB · Прегледи: 802

silver bullet

Редовен Потребител
Имали някой, който да е постигал група 1 сантиметър на 50 метра, и с каква пушка? Интересувам се коя пушка с над 45 джаула енергия, може да прави група 1 сантиметър на 50 метра?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
silver bullet написа:
Имали някой, който да е постигал група 1 сантиметър на 50 метра, и с каква пушка? Интересувам се коя пушка с над 45 джаула енергия, може да прави група 1 сантиметър на 50 метра?
Много трудна работа, да не кажа - невъзможна. Евентуално в закрито стрелбище, от стойки за бенч-рест, някоя суперкласна състезателна пушка(те обаче никога не са с мощност 45J) и при идеалните чашки................ Най-добрата група, която съм правил с Дейстейта и то на 40м.(макар и без много старание и в неидеални условия) беше 18 мм.. С Рауха е приблизително същото, но той е 35J.

MAD MAX написа:
P1090816.jpg

5 изстрела.

P1090823.jpg

10 изстрела.
 

Termina4

Потребител
доста са важни и условията дали си на закрито или открито дъжд мъгла но най лоши резултати стават когато има различни пориви на вятъра
ще ти трябва всичко да е на топ ниво пушка сортирани чашки закрито стрелбище стойка (направо отива на флоберка твоя избор)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
При състезанията по бенч-рест, които провеждаме, стреляме по 5 чашки в мишена .
На малки разстояния , не е проблем да се направи такава група. Под малки разбирай 15м.
На 50м обаче, в действителност си е трудна работа.
Ама във форума може, на всякакви дистанции и дори по-малки групи :).
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
ivodoc написа:
При състезанията по бенч-рест, които провеждаме, стреляме по 5 чашки в мишена .
На малки разстояния , не е проблем да се направи такава група. Под малки разбирай 15м.
На 50м обаче, в действителност си е трудна работа.
Ама във форума може, на всякакви дистанции и дори по-малки групи :).
Иване( :)), ти с новата оптика няма ли да направиш нещо по въпроса?! ???
 

silver bullet

Редовен Потребител
Преди два дни стрелях с Webley Raider Single Shot на дистанция 60 метра. Групата от 2 сантиметра беше от 4-ри изстрела, имаше една група от 2.4 сантиметра от 5 изстрела, и доста групи от 5 изстрела по 3 сантиметра. Ама бая се изпотих от напрежение, въпреки студа :crazy: Ъгъл на стрелбата, около 20 градуса от високо към ниско. Седнал пушката подпряна на една възглавница, увеличение 16 пъти.

Май пушката ми е много точна и не трябва да я сменям с Кондор, както бях решил. Но имам чувство, че Кондора може и малко повече като точност. Притесняват ме две неща при Кондора:
– първо вкарването на чашка става ръчно под различен ъгъл всеки път
– второ нарезите се стесняват постепенно след входа на цевта, това се усеща
При Уеблито има осезаемо по-голямо усилие за вкарване на чашката в нарезите и чашката ляга плътно в нарезите на цевта още в началото.
Забравих да кажа, като стрелях с Webley Raider - Single Shot FAC версия с корейските чашки юн-джин от 1.84 грама, спада спрямо баракуда на дистанция 60 метра е 10-11 сантиметра и "групата" е 5-6 сантиметра. Явно юн-джин от 1.84 грама са предвидени за пушки с над 60 джаула енергия.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Това го бях пускал в стария форум и е от лятото. Имайки предвид, че пушката я имах от около 2-3 месеца и не бях свикнал на някои тънкости с нея. Скоростта на Баракудите беше около 300-305 м/с. С другите чашки не съм мерил скоростите, с които са постигнати резултатите.

Пострелях на Доспат малко и си викам "Я да пусна някакви резултати".
И ето ги няколко на 45м с H&N Diabolo Baracuda 5,50:
006602322.jpg

006602324.jpg

006602326.jpg

006602327.jpg


Това е на 75 метра:
006602325.jpg

Правил съм не веднъж такива групи и на 100м, но нямах фотоапарат. Всъщност имах , но му свърши батерията :mad:

Тук пробвах малко Crow Magnum и извода ми е, че стават за живи мишени най- много до 35-40 метра:
006602328.jpg


Вижда се и резултата с FTT на H&N. На мен не ми харесва, но може би причината беше високата скорост, с която ги стрелях.
Всички изстрели са направени от легнало положение, но без двунога (вече си мисля, че трябва да си поръчам една) подпирайки само с ръце, без никакви допълнителни "подложки".
Убеден съм, че ако се пипне спусъка, най-добрите резултати от снимките ще са нормално явление при дадените дистанции.
Между другото намерих и такава на 55м направена с преработени от мен 22LR с размер доколкото си спомням 5,51
005956587.jpg
 

silver bullet

Редовен Потребител
Като гледам имаш две групи около сантиметър на 45 метра, което е почти перфектно. Ако успееш да ги направиш на 50 метра :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
silver bullet написа:
Като гледам имаш две групи около сантиметър на 45 метра, което е почти перфектно. Ако успееш да ги направиш на 50 метра :cheers:   
Не е трудно да сметнеш същите изстрели каква група биха направили на 50 метра пък и на 100, ако `щеш. Надявам се да си учил геометрия! ???
 

silver bullet

Редовен Потребител
Така е :) Но съчмите след 50-тия метър понякога почват да летят... ^-^
За мен стрелбата почва от 50 метра. Добре е да има ветрец, наклон - от ниско към високо или обратно. Преди това разбира се пушката е добре да се простреля на 50 метра при тихо време. Маскимума който може да се постигне с една пушка и максимума на стрелеца.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ето първата ми група с Хънтера който имам от 10 дни и чак днес можех да пострелям.Не е нищо особенно,но това ми е първа пушка с магнум пневматика смених и и пружината с нова и има откатче :).Тук оптиката още не ми беше точно наред малко надясно ми беше групата след това я оправих сега се надявам да имам и по добри резултати.Не се смейте на мишената драсках я на ръка понеже нямам принтер тук в софия ми е!
 

Attachments

  • DSC01170.jpg
    DSC01170.jpg
    435.7 KB · Прегледи: 694
Нагоре