Двуноги, триноги, стойки, стендове за прострелка.

sts1969

Редовен Потребител
И какво? Само харесвате, а никой няма да обели една думичка ? :D
Аз имам и ползвам хубав фотографски статив с 360 градусова глава, и нужното там обурудване, но не мисля че ще е подходящо за стрелба с пушка. Работата е там, че този тип стативи са проектирани да са много леки, последните модели са от карбон, ако монтираш 3-4кг пушка (дълга и небалансирана) на върха на такъв статив, цялата опора ще се клати и вибрира при най-малкото докосване заради високият център на тежестта. Главата е проектирана да се затяга балансирано с единият от винтовете до степе при която фотоапарат да се движи плавно, и да не помръдва след като бъде насочен в желаната посока,нещо което не можеш да постигнеш ако има закачена пушка. Все ще натежи единият край на оръжието и ще провисне напред или назад, При всяко насочване, ще трябва да разхлабваш главата, и при всяко оставяне на пушката, ще трябва да я затягаш напълно да не провисне на някъде пушката. Ако ще търсиш статив, той трябва да е предназначен за оръжие, да е тежък и стабилен, а не фотографски.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колега, ако беше прочел поста ми докрай, щеше да видиш, че изрично споменавам да НЕ се използва статив за фотоапарат или камера. Триногите, които предлагам са специализирани точно за лов и карабини и издържат до 12 кг. Няма никакво треперене или каквото и да било. Просто не знам дали ще е удобно да се стреля от такъв, специално по хартиени мишени.
 

sts1969

Редовен Потребител
Колега, ако беше прочел поста ми докрай, щеше да видиш, че изрично споменавам да НЕ се използва статив за фотоапарат или камера. Триногите, които предлагам са специализирани точно за лов и карабини и издържат до 12 кг. Няма никакво треперене или каквото и да било. Просто не знам дали ще е удобно да се стреля от такъв, специално по хартиени мишени.
Ами желая ти успех в пробите, после ще разказваш какви са ти впечатленията... :cheers:
 

Laferrari63

Редовен Потребител

Ето го нагледно, изглежда ми солиден, всичко е фрезован алуминии и няма никаква пластмаса по целия трипод! Качих клипа от китайката, сигурно има авторско право :lol:
 

sts1969

Редовен Потребител
Ето го нагледно, изглежда ми солиден
Виж тази обява в ловният форум:
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Виж тази обява в ловният форум:
Типичен ловен трипод,пробвал съм го,тежък трудно се върти,недоизмислена работа,ако ще е такъв тип по добре BOG имат доста модели и са много добри,но пушки като импакт и маверик малко трудно се захващат за стягащата глава.
Иначе всички триподи дето са по снимки и клипове са си фотографски,но с по голяма товароносимост 15-20-25-30 килограма,като тези по долу.
Leofoto се усетиха скоро и пуснаха серия hunting уж специално за стреляне,ама аз не виждам разлика,освен в цената,която е доста солена.
Някой спомена колегата @DimitarV,неговия трипод е такъв..
Пробвал съм го лично с пушка 7 кила почти на него и мога да кажа,че е супер,няма мърдане треперене и ако ще си купувам някога ще е точно такъв.
Митака ги разбира триподите и ако има желание може да коментира
 

Attachments

  • IMG_9539_1080x.jpg
    IMG_9539_1080x.jpg
    159.3 KB · Прегледи: 50
  • img_1_1672428818169.jpg
    img_1_1672428818169.jpg
    84.4 KB · Прегледи: 48
  • img_1_1670575394030.jpg
    img_1_1670575394030.jpg
    201.5 KB · Прегледи: 50
  • 71vfIpaiu3L.jpg
    71vfIpaiu3L.jpg
    261.8 KB · Прегледи: 48
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Не ми харесва, че се хваща за пикатини релсата отдолу. Иначе изглежда солиден , но е доста нисък също . Ако трябва и глава идва 700 лв, скъпичко си е , но изглежда много качествено! @DimitarV , ако ти се занимава би ли споделил 2-3 изречения за насока, за да си направя сметката, какво ми трябва . Благодаря предварително!
 

DGman

Редовен Потребител
Колега, не разбрах защо не маса а трипод. Заради начина на стрелба ли? Иначе масата за стрелба е незаменима.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Защото имам двунога и 2 торбички с гранули, същата работа ще е от масата, то масата се клати. Поне всички къмпинг маси се клатят, имам 3… Или специална маса за стрелба или трипод без маса, така ги виждам нещата.
 

DGman

Редовен Потребител
Я се разрови във форума имаше тема за масите даже някой ги правеше . Успех.
 

DimitarV

Редовен Потребител
въпросния трипод горе от линка ще го обявявам за продан та ако си търсиш..добър е. Лек е и удобен за носене и бързо разпъване, главата му е добра.

стрелбата от трипод е голямо предизвикателство, има позиции много, цяла кама сутра хахах, някои са по нестабилни, но други със задна опора торбичка върху крака на трипода са като маса

Отделно може да легнеш в комбито и да оставиш само приклада на торбичка в багажника, а трипода може да подпре предния край на пушката стърчащ извън колата. Фантазии всякакви. Въобще трипода предлага всякаква гъвкавост.Аз възнамерявам за напред да ползвам трипода вместо маса или вместо капак на кола.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Sweet! Gary It looks like this actually can do the job! Can you share with us if you bought it recently or a long time ago. I see in the title its from Lidl?

Is this the same:
https://www.emag.bg/stojka-za-remont-na-velosipedi-procart-sgyvaema-reguliruema-po-visochina-vyrtene-na-360-gradusa-hs-x006/pd/DQNK7KMBM/?utm_source=mobile app&utm_medium=ios&utm_campaign=share product

the only problem I see is that you cannot adjust the length of the legs . If the terrain is bad you wont be able to shoot stable. If its 80bgn its worth it, for 180bgn? Rather not!
 
Последна промяна:

немезис

Редовен Потребител
Не че нещо .Всичко "арно" ама кой не знае чужди езици (като мен )английски е май ,как да го чете , как беше на инглиш "плийз" .Не ми препоръчвайте гугъл преводача(превода е като все едно го прави Христо Стоичков)
 

lynx

Редовен Потребител
Гледам че Гуглю , май са го пооправили напоследък, сега пуснах за проба поста на Лаферари-63: :p

"Гари, изглежда, че това наистина може да свърши работа! Можете ли да споделите с нас дали сте го купили скоро или преди много време. Виждам в заглавието, че е от Lidl?

Това същото ли е:
https://www.emag.bg/stojka-za-remon...adusa-hs-x006/pd/DQNK7KMBM/?utm_source=mobile app&utm_medium=ios&utm_campaign=споделяне на продукт

единственият проблем, който виждам е, че не можете да регулирате дължината на краката. Ако теренът е лош, няма да можете да стреляте стабилно. Ако е 80лв си струва, за 180лв? Предпочитам да не!"
 

Licho

Редовен Потребител
В Крале има 2-3 интересни модела на триноги за стрелба,но двата от тях в момента не са налични.Най-евтиният,доколкото си спомням,беше около 430лв.
Нека колегите ,притежаващи такива триноги,да споделят доколко те са ефективни на по-дългите дистанции-50-80-100м.НЕ става въпрос за лов,а за прецизна стрелба по мишени.
Аз вече говорих с един от тях и той беше откровен и категоричен:
"Никаква тринога не може да замени здравата и стабилна маса".
Такова е мнението и на световния шампион по екстремен бенчрест от САЩ Николай Болдов.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ето колега подходяща маса. Води се работна маса, има я в строителните магазини ( цени 40-140 ) както и в Лидъл. Тази конкретно е Лидълска 40 кинта. С едно ново плотче тип Бенчрест ми върши страхотна работа,стабилна и без луфтове. Добре че беше Павката - Shaman да ме светне. Благодаря Павка. :sniper2::popcorn:

Untitled.png
 
Нагоре