Резултати от Търсенето

  1. Бай Колю

    НОВИНИ

    И най тъпото е, че този текст на НК не прави разграничение в ремонта на пушка под и над 24 джаула. Т.е. и ремонта на 8 джаулова пушка за зала за 10 метрова дистанция, или ремонта на 16 джаулова ФТ пушка, също попадат в кюпа.
  2. Бай Колю

    НОВИНИ

    Въпрос на тълкуване е това. Самото разглобяване винаги е свързано с ремонт - смяна на О-пръстен, пружина, фаска и т.н. Тази норма на НК не е в хипотезата "извършвана по занятие". Употребява се относителното местоимение "който". Т.е. наказателно отговорно лице е ВСЯКО лице, което БЕЗ...
  3. Бай Колю

    НОВИНИ

    Прочети внимателно чл.337 от НК. Там е наказанието. Нормата на чл.337 е бланкетна и препраща към специалния закон ЗОББВПИ. ПП - миналата седмица си разглобих пушката, а нямам разрешително. Следователно - аз съм бандит :wall:
  4. Бай Колю

    НОВИНИ

    Вярно е. Не е само това. За съжаление законът е написан така, че дори да си разглобиш пушката трябва да имаш разрешение за ремонтни дейности от МВР. Иначе се води престъпление по чл.337 НК. На практика всички тук сме бандити - щото си ремонтираме пушките без да притежаваме разрешение за...
  5. Бай Колю

    НОВИНИ

    Нещата отиват на зле.
  6. Бай Колю

    Altaros.cz M24

    Извинете моето игнорантство, но не разбрах каква е дистанцията - 50 или 100 метра? ignorantia - лат. невежество
  7. Бай Колю

    Снимки на вашите пушки

    Вероятно от последния модел :lol: :cheers:
  8. Бай Колю

    Снимки на вашите пушки

    Вулканаджийте ползваме клампа за бутилка ;) .
  9. Бай Колю

    Вицове и смешки

    Иван имаше две основателни причини да не позволява на гаджето си да стреля с новата му пушка: - Нямаше нова пушка. - Нямаше гадже.
  10. Бай Колю

    danubeairguns.com - магазин за въздушно оръжие

    Много зле. С каква пушка е това и каква скорост?
  11. Бай Колю

    danubeairguns.com - магазин за въздушно оръжие

    Добре, че не са от марката FX :p Че ще почнат едни ъпгрейди...
  12. Бай Колю

    НОВИНИ

    Опасността от 3-та световна е в глобален мащаб. В национален, предвид последните факти - има голяма вероятност да почнат от рестрикциите на ВО. Баси. Нищо де. Ще го измислим. Ако трябва ще регистрираме сдружение (спортните клубове винаги са ЮЛНЦ - сдружения). ПП - регистрирал съм към 12-13...
  13. Бай Колю

    НОВИНИ

    Този висш полицай е настоящия главен секретар на МВР. Ситуацията рязко се сговнява: https://btvnovinite.bg/bulgaria/dete-e-prostreljano-v-glavata-transportirat-go-ot-vraca-v-sofija-video.html и третия случай...
  14. Бай Колю

    Вицове и смешки

    Да яхнеш белия кон
  15. Бай Колю

    AGN Technology - VULCAN

    Питам Павката. Понеже последния път, когато отидох в магазина му, каза, че още не продава слъговете DOOM, т.к. няма цени. ПП - видях цените: https://danubeairguns.com/munitions?page=2&
  16. Бай Колю

    AGN Technology - VULCAN

    DOOM слъговете вече имат ли цена?
  17. Бай Колю

    Вицове и смешки

    Това го слагам тук, понеже звучи повече като виц. https://svobodnoslovo.eu/svyat/vms-na-sasht-iztriha-snimka-na-komandir-na-razrushitel-strelyasht-s-pushka-s-opticheski-pricel-na-obratno/131456
  18. Бай Колю

    danubeairguns.com - магазин за въздушно оръжие

    И моя е така. Паля една свещ преди да го включа ;)
  19. Бай Колю

    Вицове и смешки

    Във връзка с този виц един действителен случай: На празненство сме. Голяма компания. Някои се познават, някои не. До мен е мой приятел – лекар УНГ. Срещу него е седнала една жена, която нито аз, нито лекарят познава. Жената, като разбра че моят приятел е лекар УНГ, и започна да го пита как да...
Нагоре