Резултати от Търсенето

  1. M

    Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

    Днес опитите ми да намеря хронограф завършиха с неуспех. Ходих в заримекс, където ми казаха че не правят замдрвания, а във випа не им раготело хроното. Предложиха ми да ми издадат документ без да я мерят
  2. M

    Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

    Вчера получих нов маншет уплътнение за цевта. Тази грес за спирачни апарати дали е подходяща за леко смазване на буталото? Дават й устойчивост на високо налягане и до 1000 градуса. Питам понеже в момента само такава имам. Или да взема някаква друга?
  3. M

    Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

    Благодаря ви за насоките! Маншета мисля да го сменя все пак профилактично, не е някакъв особен разход. Но днес по време на стрелба при зареждане се чуваше стъжещ звук на метал в метал. Свалих приклада и капнах капка моторно масло(само такова имах в колата) на мястото където лоста за зареждане...
  4. M

    Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

    Направи ми впечатление, че като задържа с пръст отвора на цевната кутия и като бутам буталото напред не задържа почти никаква компресия. Не знам как трябва да е до сега не бях разглобявал пушка, но ми се стори, че доста бързо издиша.
  5. M

    Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

    Маншета не ми се вижда повреден, но малко хлабчи в оста на буталото, където се захваща. Може и да го сменя. Обаче изчистих всичко без да сложа никаква грес. Отворих я да видя какво става, понеже ми се виждаше малко отслабнала. Даваше около 15-16 джаула(които успях да изчисля по спада на съчмите...
  6. M

    Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

    Да попитам нормално ли е да има толкова много смазка в пушката? Струва ми се, че не. Това е Cometa Fenix GP
  7. M

    COMETA - хубавите испанки.

    Значи проблема ми е в упората? На 40 метра по малка група от 6 см. не съм правил. Чудех се в мен ли е проблема, в оптиката ли, в пушката ли или в съчмите? Ще пробвам като държа пушката стабилни в ръка да видя какво ще се получи.
  8. M

    COMETA - хубавите испанки.

    На една от снимките се вижда масата от която стрелям. Не е особено стабилна. За упора използвам едно парче от крачол на дънки пълно с пясък. Оптиката е leapers 4×32.
  9. M

    COMETA - хубавите испанки.

    Една група от 10 изстрела от днес на дистанция 20м. с Cometa Fenix 400 с пластмасов приклад. Като изключим едната дупка по- ниско, която отчитам като моя грешка и двете сравнително по-високо, които не мога да си обясня, групата се събира в 1 лев.
  10. M

    Избор на ВО

    Може ли да ми кажете ако взема тази двунога дали ще е съвместима с кометата? И дали става за нещо? https://nasluka-shop.com/dvunoga-reguliruema-stoyka-za-strelba-1806
  11. M

    Избор на оптика за комета 400 гп до 100-150лв

    Пробвах пушката. Това са няколко снимки от днес и 2 групи от 40 метра при съвсем лек, може би незначителен вятър. Като се има предвид, че нямам кой знае какъв опитит, мисля да приема, че пушката си е наред.
  12. M

    Избор на оптика за комета 400 гп до 100-150лв

    Нищо видимо не се забелязва, но аз вече направих опит да я изправя и просвета, който забелязвах в средата на цевта вече го няма. Снимах сглобката до колкото можах. Не ми се сваля приклада за по добър изглед, защото му сложих осигурител на винтовете. Благодаря ви за насоките. Сам нямаше да се...
  13. M

    Избор на оптика за комета 400 гп до 100-150лв

    Аз това направих, но използвах други 3 неща, които уж трябва да са равни. Просвета по средата на цевта беше не повече от милиметър. Успях да я изправя, но не вярвам да е перфектна. Ще я пробвам, вероятно чак другата събота и ако не е наред точността ще мисля за смяна.
  14. M

    Избор на оптика за комета 400 гп до 100-150лв

    Мисля, че виждам лека кривина. Утре ще пробвам да я премеря, но пластмасата с която завършва цевта малко ми пречи. Сваля ли се? Предполагам, че е лепена или фиксирана в точна позиция със шпонка или нещо такова.
  15. M

    Избор на оптика за комета 400 гп до 100-150лв

    Това може ли да се замери? И възможна ли е смяна на цев? И ако може да се смени цевта, може ли да се мине към дръг калибър?
  16. M

    Избор на оптика за комета 400 гп до 100-150лв

    Здравейте. Да попинам нещо относно един leapers 4×32 монтиран на пушката от заглавието на темата с обикновен мониблик също на leapers. Днес при едно от зарежданията изпуснах цевта преди да опъна пружината до край, като тя съответно се върна с удар обратно. След което оптиката изгуби прострелката...
  17. M

    ПРОБЛЕМИ ПРИ СТРЕЛБА С ПНЕВМАТИЧНО ОРЪЖИЕ. ВЛИЯЕЩИ ФАКТОРИ И РЕШЕНИЕТО ИМ.

    Благодаря! Реалното разстояние днес го мерих посредством един прът с дължина 1.5 метра, колкото и смешно да звъчи . Ще трябва да си взема ролетка. А денивелацията я меря с барометрипен сензор. От там мога да си сметна ъгъла.
  18. M

    ПРОБЛЕМИ ПРИ СТРЕЛБА С ПНЕВМАТИЧНО ОРЪЖИЕ. ВЛИЯЕЩИ ФАКТОРИ И РЕШЕНИЕТО ИМ.

    Здравейте! Темата ми се стори подходяща да задам един въпрос. Първо напълно начинаещ съм. От близо месец имам комета феникс галакси с газова пружина и съм изстрелял около 800 чашки с нея. Днес докато тествах и настройвах новата оптика (leapers 4×32) забелязах нещо необичайно за мен. Бях я...
  19. M

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Здравейте! Може ли мнение за тази оптика: http://weapon.bg/product/3541/optika-leapers-4-32-35yds.html Ще я ползвам на Комета Феникс 400 с ГП. Дали става за тази пушка и дали пасват монтажите, които са в комплекта.
Нагоре