Резултати от Търсенето

  1. Стоян77

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Правих го за булито с ал. тръба и не ми се занимава да правя друг.
  2. Стоян77

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Аз си купувах тръба от "Ангел Стоилов" Пловдив. Пиши им дали имат подходящо парче щото ако няма купуваш 3 метра. За размерите които даваш, мисля, че оставяш много тънка стена под резбата. Моята е 26х3(почти 3) и пасва резба 23х1.5, като остава достатъчно дебела стена. Резбите каквито и да...
  3. Стоян77

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Подобно е, казаха ми, че е от същия производител, но не е обурудвано с мотор и капаци.
  4. Стоян77

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Доста са кофти коментарите под такива въпроси на незнаещи. Членувам от две години и не смея да попитам.
  5. Стоян77

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Може. Другите снимки са от моето. Нямам з. колело с 80 зъба(може да липсва от комплекта) и другото което ме обърква е, че на лирата средното колело, задвижвано от горното, се поставя върху металната втулка която е и тя с 20 зъба, и от тях предава на колелото за самохода. На таблицата колело с...
  6. Стоян77

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Здравейте. Понеже темата е свързана със стругарство искам да помоля за малко помощ. Взех си малко Българско стругче, предполагам, че е ХОБИ 120 или негова разновидност. Има съвсем малки разлики с него или с ХОБИ 120R, но е от същият производител.Има вал за самоход, има и малка лира за...
  7. Стоян77

    Kral Arms

    А такъв дорник има ли от къде да се набави. И в Пловдив малко с неохота взимат размера.
  8. Стоян77

    Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

    Добра стрелба с високи критерии. За сега непостижима за мен. Пропусна да кажеш, че ми спука и два балона с осколките. Съжалявам, че не снимах.
  9. Стоян77

    Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

    Благодаря за поканата. Наистина хубав и приятно прекаран ден.
  10. Стоян77

    Самоделни PCP-та

    Ако имаш винтоверт или дрелка, на бавни обороти, хвани щока на клапана за наи-предната част, там където го удря удърника, и го полирай с фина шкурка - над 1200.За леглото можеш някакъв тампон за полиране да купиш, продават комплекти с кръгли, конусни и цилиндрични главички и полир паста.На...
  11. Стоян77

    Самоделни PCP-та

    Нищо не прави или "модвай" по клапана. Снимай го и ако може и леглото на клапана в клапанното тяло-отвора дето го затваря клапана. Дай и размер на тоя отвор за да ти се препоръча правилен диаметър на клапана.Купи черен полиамид и не експериментирай с материали, които на око приличат на полиамид...
  12. Стоян77

    Да поговорим за въздух!

    Без забавител на зарядната и без много внимание, тръгнах да затварям клапана на Бамчето, след разглобяване. Вместо 50/70 бара както друг път, врътнах рязко натегнатото кранче и му пуснах 210. Даде ми две секунди да разбера, че съм запалил клапана и да съжаля, че не съм сложил удърника и...
  13. Стоян77

    Размисли и страсти относно чашки и слъгове.

    Публикация в тема 'danubeairguns.com - магазин за въздушно оръжие' http://forum.airguns.bg/index.php?threads/danubeairguns-com-магазин-за-въздушно-оръжие.12866/post-327305. Виж какви има колегата и вземи по една кутия от различните грамажи да пробваш дали ги харесва. Никаут на gsb ако намериш...
  14. Стоян77

    Размисли и страсти относно чашки и слъгове.

    Ако е надцевка няма да стреля добре с тия патрони спотон. Форум за въздушно оръжие- спортна стрелба и по мишени за кеф. Няма патрони а чашки и слъгове. Напиши дали е пипано пушкалото, скорости дали си мерил, за да може да ти се предложат правилните слъгове.
  15. Стоян77

    Kral Arms

    Аз правя както казва rivan. Модератора натегнат на цевта, като му остава почти милиметър да стигне до шрауда. Шрауда го развивам 1/2 оборот да обтегне напред модера и цевта. Скъсен е и е с конус отпред пасващ на конуса на модера. Ти имаш две резби на тапата и от там идва несъосието. Челата на...
  16. Стоян77

    FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

    Сигурен съм, че съм го чел някъде из форума, но при мен с 500мм. лайнер разхода пада с по-тежките слъгове. С нокаути за един пълнител харчи от 250 до под 200 бара а с Алтарос 3.2 не пада под двеста.
  17. Стоян77

    Самоделни PCP-та

    Фиксирането го остави както е. Повечето са така.
  18. Стоян77

    Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

    . Булито се оказа,че стреля нокаутите с 296/302 м.с. Павел Стрезов услужи с хронограф. Дънера е на 300м. и след няколко опита,успях да уцеля възможно най-близко пред него за се види попадението. Иначе само се чува тракане. На 450м. ги кара, но за мишена ще ми трябва нещо с големината на...
  19. Стоян77

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Имам я и не я ползвам.Зрението ми на близо се влоши и се налагаше да ползвам коректора на диоптъра,но при въртенето му се усеща хлабина и мести кръста. Отделно, можеби заради влошеното ми зрение, неподходящи монтажи или не знам защо, трудно хващах мишената и по-бързо ми се изморяваше окото
  20. Стоян77

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    нарочно стрелям в страни, за да пробвам H/N. 34gr. . 145/147метра Вижда се рикошета в дясно. Остава да по оля някой от Пловдив, когато се събират на халето да замерим и сравним скороста. На моя показва 286/293м.с, но в калкулатора съм задал 309м.с. и б.к. 0.099 за да цели.
Нагоре