Резултати от Търсенето

  1. tamiestef

    Хронографи и софтуер за тях.

    Корпуса (цвета) на диода не е важен толкова,колкото състава на полупроводниковия кристал От там и честотата на вълната(светлината).
  2. tamiestef

    Хронографи и софтуер за тях.

    Ами нали принципа на деиствие е : двойка източник и приемник на светлина за начало на измерването и втора двойка за край. Без значение дали е инфра червена,бяла и тн.
  3. tamiestef

    Хронографи и софтуер за тях.

    " Дали е така, можеш да провериш, като стреляш на тъмно - ако отчита, значи е с инфрач. датчици." а ако са обикновени светодиоди,защо да не отчита на тъмно?
  4. tamiestef

    Вицове и смешки

  5. tamiestef

    Вицове и смешки

    В тоя ред на мисли, сега като кажа на внучките,че съм влизал в процесора на компютъра в изчислителния център (на живо), ме мислят за изкукал вече дядка.:lol:
  6. tamiestef

    Вицове и смешки

    А второто - шуруп.;)
  7. tamiestef

    Hatsan Piledriver - 45 и 50 кал.

    :wall:Само аз ли нищо не разбрах???
  8. tamiestef

    Hatsan Piledriver - 45 и 50 кал.

    Във форума за малките калибри (.177 до .25),ползваме коефицент 1.25 за отворите.Някъде назад е коментирано.
  9. tamiestef

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Ако не си пипал нещо по спусъка, най- вероятно газовото буталото ти идва дълго ,при свито състояние.
  10. tamiestef

    Diana Bandit

    Само гадая, но дали не се развива предната част на клапана през цилиндъра,като на Суматрите, за да се освободи натяга на ''O"пръстен?
  11. tamiestef

    Самоделни PCP-та

    Аз бих попитал Миро.
  12. tamiestef

    ЧЕСТИТКИ, ПРАЗНИЦИ, ХВАЛБИ. ПОТУПВАНЕ ПО РАМОТО. Нова придобивка.

    Да ни е живо името и ние с него!Честит Никулден!
  13. tamiestef

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Буталото е свободно в цилиндъра,както телената пружина.Тапата е фиксирана с щифт към цилиндъра(един или два) и не позволява на газовото да ти спре в лицето. Добре е да знаеш какво точно правиш.
  14. tamiestef

    SUMATRA by Eun Jin

    Назад в темата, ми се струва ,че точно това се бе случило с някой от колегите.
  15. tamiestef

    Вицове и смешки

    Тълковен речник Заплата - парична помощ за тези,които не могат да крадат. Пенсия - наказание за тези,които не са крали. От мрежата
  16. tamiestef

    Хронографи и софтуер за тях.

    Привет колега! Този филм го играх преди седмица.При мен се оказа лоша спойка към единия фото диод. С две думи , трябва да се прозвънят всички връзки към датчика(светодиоди и фотодиоди(фототранзистори)),включително и кабела.
  17. tamiestef

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    xpresident Имах предвид термина "истинска нула",иначе за съжаление не ползвам английски.
  18. tamiestef

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Според мен,това е,когато оптичната нула (кръста) съвпада с центъра на тръбата.При евтините оптики,често съвпадението отсъства.Назад в темата е дискотирано.
Нагоре