Резултати от Търсенето

  1. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Благодаря за отговора. Да, засега не мърда и си държи попаденията. Не са в окото на комара, но за мен е точна в достатъчна степен. Значи няма да разбутвам мушката, ако почне да бяга, тогава. П.П. Да отбележа, че преди 2 год, някъде, по ковидарското време, си купих пушката и писах няколко поста...
  2. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Здравейте! Отдавна не бях влизал тук, прочетох с интерес много постове. Имам едно въпросче, наскоро поради мое невнимание, пушката ми Хатсан мод 80, падна на земята (беше подпряна на стената, приклада на пода). При удара от падането се размести мушката, завъртя се на около 30-40 градуса. Върнах...
  3. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Колеги, пак ще повдигна едно мое питане от преди 3-4 месеца- някой да ми препоръча, къде във Варна могат да ми сглобят разглобена китайска пушка В2? Естествено, ще заплатя услугата. Благодаря предварително, поздрави.
  4. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Защо не, ще обясня. Не съм го обрал докрай, а го обрах дотолкова, доколкото да остане минимален мек ход. Може би милиметър. В листовката на хатсана пише, че спусъкът е регулируем. Има си и шестограмче за тая регулация, при мен си дойде с пушката. Аз не харесвам оръжия с прекалено дълъг мек...
  5. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Здравейте на всички! Цитирах по-горе, да не преписвам наново проблема със стрелба при предпазител на хатсан мод. 80. С много опити, разглобяване, сглобяване, изучаване и доста псувни, видях откъде е проблема- при обран с шестограма мек спусък, т.е. почти да няма свободен ход, пушката стреля и...
  6. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Здравейте! Някой знае ли къде във Варна могат да ми я сглобят тая китайска пушка B2 ? Предполагам, в цяла Варна все има нещо като сервиз, или работилница. Аз се отказах да го правя сам, след няколко опита с моя стенд, само се ядосвах. Стенда е правен за хатсана ми и идва твърде дълъг. Правих...
  7. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Колега, честно казано си нямам много понятие от механиката на въздушните пушки. Като ученик тренирах стрелба към ОСО в един клуб близо до Македонския дом във Варна, първо стреляхме с пушки с чупеща цев, после ръководителя ме отдели в една група с пушки "Хайнел", които бяха по-мощни и с фиксирана...
  8. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Мерси. Като гледам мнението и лайковете, слагам кожения. С един светложълт цвят е, чисто нов. Като сглобя пушката и я прострелям, ще споделя впечатления тук.
  9. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Здравейте, колеги, на тая китайска пушка B2 5.5 мм може ли да се приспособи някак маншет от друга въздушна пушка, силиконов например, и от коя? Че тоя кожения не ми вдъхва много доверие, благодаря предварително!
  10. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Здравейте! Получих маншет и пружина. И старата, и новата пружина са с по 32 витки. Само че старата е с почти 4 см по-къса, явно е омекнала сериозно. Маншетът и той беше заминал, на китайката оригиналния, цилиндъра беше пълен с частици от кожа. Почистих, сега предстои сглобяване, но трябва малко...
  11. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Поздрави, намерих в продавалника с телефон- https://www.olx.bg/ad/pruzhina-mernitsi-i-butalo-za-vazdushna-pushka-CID618-ID7H3yb.html#d0829ee6b3 Тая пушка, ако успея да я поправя, мисля да я подаря на племенника, ентусиаст е, затова се разтърсих за части.
  12. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Малко ми е странно да въртиш търговия по нета, а да не даваш телефон.. както и да е. Опитах да пиша лично съобщение, но ми иска или фейсбук, какъвто нямам, или регистрация в базар.бг, което пък няма смисъл да правя за една сделка само.
  13. N

    Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

    Здравейте! Попадна ми една стара китайска въздушна пушка, в лошо състояние, поразхлопана, леко я подхванала ръждичката по цевта и цевната кутия отгоре. С чупеща цев е, дървен приклад, на цевта е написано "METEOR B2 Cal. 5.5 mm Made in China". Идеята ми е да поправя пушката. За тая пушка продават...
  14. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Внимавах, при разглобяването и сглобката, имах и проблеми със сглобяването на спусъка, но намерих клипове и го сглобих внимателно. Не че е невъзможно, даже е твърде вероятно нещо да съм объркал. Единственото сигурно е, че при сглобяването не ми останаха излишни части, всичките елементи са си...
  15. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Здравейте! Да споделя още едно разочарование от марката хатсан -моя мод.80 grizzly, откакто съм го купил преди два месеца, е изстрелял три кутийки чашки. Разгобявал съм го един път за почистване и съм го сглобил, без да правя модификации. Днес пострелях малко на село- 50-ина сачми някъде, и...
  16. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Благодаря, че споделяш опит. Ясно е, че ще се експериментира с грамажа на чашките. Аз се спрях на тоя грамаж, грубо казано, защото стрелям на дистанции максимум 20-25 метра, като предпочитам максимално висока поразяваща способност. Тук някъде (във форума) прочетох термина "дъскомер"- с тия...
  17. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Мерси на всички, много изчерпателно инфо, няма да бутам нищо, просто ще потърся друга марка чашки, горе-долу същия грамаж, но вместо 5.52 мм, калибър точно 5.5 мм :cheers: Edit: Вече избрах и с какво ще пробвам, пак на същата фирма, дават ги 5.51, ще видим колко ще стърчи полата на чашката. Фен...
  18. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Благодаря на всички за инфото! Идеята на експеримента е, че полата на чашките JSB 1.645 г., които окончателно си харесах за стрелба с тая пушка, остава около 1 мм извън цевта при зареждане, може би защото са калибър 5.52 мм. И почти винаги, при заключване на цевта, част от оловото на чашката...
  19. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Здравейте, колеги! Тъй като вече съм прежалил хатсана си, като пушка за експерименти (hatsan mod. 80 grizzly), смятам да разширя съвсем леко фаската в задния край на цевта. Въпроса ми е- тая гумичка, уплътнителната, маха ли се по някакъв начин, ако да- как, и то без да я повредя? Смятам, че ще е...
  20. N

    Моят автомобил.

    Честито, много безаварийни километри. Че нямала много екстри, не е фатално за млад шофьор (че и за дърт). Парктроник и климатик нали има :D И да няма парктроник, лесно се присажда. Бенца си е бенц. Аз имам 124 купе, няма точка ръжда и не бих го сменил за друг автомобил. Навигацията винаги можеш...
Нагоре