Резултати от Търсенето

  1. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Сложни са ама тези който се занимават с това често по сложните дават повече опции за регулиране и различни размери цилиндри.
  2. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Да може даже и с две шпилки става!
  3. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Принципно не е нужно да го разглобяваш напълно но тия спусъци са известни че им се разпадат щифтовете поне при мен докато чукаш щифтовете падат и тия около него да знае.
  4. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    До колегата nik123 да принципно пружината на пушкате е бая силна към 60-70 кг и на дали ще успееш без стенд дори е опасно за живота ако не е добре обезопасена при снемането на щифтовете най простоя стенд ако си забелязал в форума е от две по дебели дъски прикрепени към шпилки от двете страни...
  5. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Да днес ще ги погледна дали не са мръднали! Сега пък излезна друг проблем точността я оправих обаче след стрелбата около 30 чашки нещо спусъка почна да се базика и за да видя дали пак ще го направи вкарах чашка и заредих обаче спусъка не иска да освобождава и не мога да произведа истрел не знам...
  6. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Здравейте имам проблем с точността на Хатсан 125 5.5 пушката е на няколко месеца за мое щастие попаднах на бройка нарезите ги бива като цяло изработката е на ниво като за марката до сега не ми е правила проблеми като точност от 30 метра целех без оптика малка ламаринка 10 на 10 см обаче не бях...
  7. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    А сетих се днес го гледах ама ми се струва прав или поне не е видимо.
  8. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    А само нхе разбрах з акой лост става на въпрос?
  9. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    При опит да се зареди пушката буталото стига крайна точка обаче зъбчето не закача а междо другото забелязах че в свободно положение зъбчето седи надолу една пружина го опъва та не трябва ли да се опъва нагаре и не не съм подлагал шайби.
  10. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    В никакъв случай не подценявам положението случвал ми се е самострел на един друг Хасан и знам каква беля може да стане сега ще постна няколко снимки на механизма.
  11. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Пружината от 135 не вярвам да е много по силна от старата има разлика но чак толкова да се натовари УСМ ако е от значение аз съм с куатро спусък и точно зъбчето е на основната ос която е дебела не ми се вярва там да е проблема сигурно някоя по тънка се е изкривила осите са от някакъв мек метал...
  12. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Обаче сега се появи нов проблем мина време след тунинга всичко наред но сега почна да не закача буталото към зъбчето без видима причина няма луфтове и ми се водя всичко наред някой знае ли от какво може да е?
  13. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Увеличи се малко все пак пружината е малко по яка от оригиналната междо другото мислех че точноста ще падне много и групираността но не мръдна много като за по голяма сила е добре! Имам и оптика но е на малко истрели не е кой знае какво дано устиска по дълго оптиката е Китаец от 50 лв 3-9х40...
  14. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Пушката стана по силна както ми казхте скъсих буталото само че го скъсих 15 мм и сложих пружина от 135-цата преди правеше вдлъбнатина на кофа за боклук от ламаринените сега я пробива едностранно!
  15. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    А с пружината от 135 дали ще се покачът показателите или да правя една в друга пружина?
  16. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    А можеш ли да ми кажеш колко е допустимо да се скъси ? Демек колко трябва защото ми се врътна една идея в акъла с по късо бутало и с пружина от 135 би трябвало доста да се покачи силата?
  17. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Мене ме интересува да стане няйъде към 50-сетина j с 1 грам все пак няма да гоня скоростите на флоберките примерно ако изработя по късо бутало с оригиналната си пружина дали ще ги достигне? А това бутало колко сантиметра трябва да се скъси и как става или трбява ново да се изработи?
  18. Shooter21

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Да попитам тука в форума четях по назад в темата за Хасани 125 по 50 j да попитам с ето този кит който намерих в нета дали е възможно да се постигне и как се скъсява бутало.https://www.ebay.com/itm/TUNING-HATSAN-125-135-SAS-TWO-SPRINGS-FAC-400M-S-AIR-RIFLES-Free-shipping-/173327598853
  19. Shooter21

    ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

    Да задълително утре ще действам до сега не ми се беше случвало само бях чувал че при по мощните пружинки при изплескване криват цеви но сега го усетих наистина:). Изпънах цевта стреля си като фабрична напънах я на менгемето с нивелира и всичко си е на място!
  20. Shooter21

    ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

    Ок благодаря за съвета!
Нагоре