Резултати от Търсенето

  1. me4ka

    Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

    Ааааа...няма проблем с опашката за паспорти и тази за КОС, хората ама въобще не обръщат внимание, така че спокойно. Те, ловните оръжия втора употреба, точно на тази опашка ги носят и сделката става вътре пред какичките. Единствено старшината на пропуска би те върнал, ако носиш изделието в...
  2. me4ka

    Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

    И така, от мястото на събитието: нашето любимо 6 РУП - Опашка с 22 мин чакане, - Влизане и подаване на предварително попълнено Заявление /принтирано оттук/ + копие от Удостоверението за придобиване и ЛК. - Време за изпълнение: 1:30 мин, с поздравленията по случая Новата година и споделянето на...
  3. me4ka

    Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

    Баш това имам предвид, щом има и специфична тема.....а и аз нямам фактура за закупуване, само Удостоверение за закупуване /но вътре с всички данни/, та затова аз да си питам тук патило, че аз съм си старило :lol::cheers:
  4. me4ka

    Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

    Да, друже...благодаря ти най-любезно за насоката, но сам знаеш, че нещата са различни под всеки покрив, та затова питах конкретно в темата за точно това Районно. Аз живея далеч от него, вътре не вдигат телефон и затова ми трябва, ако има някой, който реално е бил там в това пак повтарям...
  5. me4ka

    Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

    Уважаеми съфорумци, дали има някой, който през 2018 е регистрирал притежание на въздушна пушка специално в това районно, за да сподели актуалност на изискванията там... С уважение,
  6. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Да, благодаря отново. По Шопско трябвало да се влачи само документито.....данни от покупката и лични данни и всичко е законно.
  7. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Хахаха...Да, изхождайки от опита на пишещите в тази тема, страници по-назад - е по-добре да спестя 10лв и да чакам 10мин с принтирано уведомление, окей. Просто сега се сетих, че тогава, като я купувах - продавачите така постоянно ме съветваха да я регистрирам незабавно, сякаш от КОС-а им дават...
  8. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Още един въпрос към Кометаджиите в 5.5мм: Според Вас уведомява ли се РПУ-то по местоживеене, за модел Галакси + ГБутало ? От страна на продавачите постоянно ми беше казвано, незабавно да пусна уведомление, като ми издадоха мини-паспорт, като описаха само модел и калибър. Тук на калкулаторът на...
  9. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Уважаеми wan13, единственото, с което бих могъл да бъда полезен е да споделя също така, че когато си купувах моята Комета, обиколих и двата магазина на сотисите. Този, обаче, който е до Билата е по-голям и по-добре зареден и ми хареса повече. Само там имаше чашки JSB и почти всички налични...
  10. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Тъй, тъй ..... а според вас дистанцията от 25м за 5.5м Кометка достатъчно квалитетна ли е за само на мерни прибори ?
  11. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Честита Нова Година специално и на теб и благодаря за линка....откривам нова партида интересни теми в този форум !
  12. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Добре заварили.....! О, та гамото ми бяха само тестови, следващите ми за проба са H&N, тип конус и третата кутийка са ми JSB. Интересно ми стана, защо пружинките да не обичат предната опора при прицелването и изстрела ? п.с. а по отношение на калъфите мислех, някой да подскаже че има фирмен...
  13. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Ето ме пак..... За много години първо, и второ - да сте здрави и точни ! Обзор на първите впечатления след реалните тестове: Изстреляни - кутия тестови Гамо-та, с тъп връх, за плинкинг. Дистанция: 25.20м Първи попадения, директно от кутията Време: -1, слънчево, без вятърни пориви...
  14. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    В интерес на истината - пуцнах веднъж, с чашка, през балкона, по едно дърво на 10м, просто ей така за първо пуцане... Дим/пушек не излезе, но се усети осезаемо миризма на прегорели газове, което първоначално ме учуди. И за да не излезна съвсем профан, пуснах едно тъничко, памучно въженце, по...
  15. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Днес подготвих Кометата за първа среща. Отворих я от кашона, извадих я, разходих я из къщи...:) Първи впечатления - страхотно лека и маневрена пушчица. бързо и лесно се прикладва. мерни прибори - разкошни. Цевта перфектна - нарезите равномерни, без запрашяване; спусъкът лек и със...
  16. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Не, не, не ме разбра....казах, че съм ползвал и че съм доволен от продукта борснейк. А за поредният ти навременен съвет - отново благодаря ! Другиден съм в гората и там вече, ще съм Човекът с Пушката :lol:
  17. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Тъй, тъй....благодаря отново за съветите ! Тъй като съм столичанче, та днес пак бях по магазините и точно и на мен ми препоръчаха да купя метален Мегалайн шомпол с комплект четки, но за моя радост нямаше 5.5. Сега севръщам и чета, че сте ми спестили 10.90лв. и това да търся Иван. Благодаря ...
  18. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Да, да, разбира се...за чашките чета другата тема, макар и тя да е силно натоварена с наддумвания. Относно почистването на новозакупената Комета, мисля да ползвам стандартно парцалче и мека четка с шомпол да прокарам през цевта, само да обере ако има прах...то реално има само някаква паста, с...
  19. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Финито ! Готовоо. Благодаря Ви най-сърдечно за помоща и съветите. От днес имате още един Кометаджия на ваша страна. След много четене тук, на база пипнато на място и тествано, и след дадена новогодишна отстъпка - в ръцете си държа Комета Феникс Галакси с ГП, в 5.5мм. Пружинката я взех заедно с...
  20. me4ka

    COMETA - хубавите испанки.

    Какво е преимуществото на Комета в 5.5мм пред тази с 4.5мм, за да е по-разпространен като калибър ? И да ти кажа, че тез Комети на снимките в сайта са като еднояйчни близнаци на външен вид...
Нагоре