Резултати от Търсенето

  1. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Браво, за 24 часа си се сетил за нова дума (радиоточка). Утре може да усвоиш примерно "cd" или "грамофон".
  2. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    "Измъкнеш" не е точната дума, поне в моя случай, защото не смятам да нарушавам нищо. :-) Иначе вероятно си прав че не си струва. Но ако "преклоня главица" сега, после с години ще ме е яд. Такъв съм си, какво да се прави. А и вероятността да ме проверят е малка, на вилата ще я зарежа пушката...
  3. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Така е разбира се, и всеки има право да решава за себе си. Мен просто ме интересуваше другият вариант доколко напрактика е рискован. Рискован в смисъл да те изкарат виновен без да си. Явно няма как да стане, което е добре.
  4. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Правата ги нарушава мвр, закона с мъглявите си формулировки улеснява това. Позабавлявах се днес да чета публикувани в нета съдебни решения по обжалвани наказателни постановления на тема неподадени уведомления. Горещо препоръчвам на всеки, освен че е забавно и има яки куриози, разбираш и кое е...
  5. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Въпроса е принципен по-скоро. :) Ясно че е лесно да напсуваш законотворците и цялото МВР до 9то коляно и да се примириш. Законът пише едно, ама ето някой си решил да пише на сайта на МВР че за "всичко" трябва да се уведомява. С което като минимум заблуждава и изнудва хората да правят нещо...
  6. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Това от сайта очевидно се разминава със закона - например липсва ограничението от 24J, закона не изисква и копие от лична карта, нито влачене на оръжието. В такива конфликтни ситуации, законът, колкото и да е некадърно написан е с приоритет. Но дори и в тези съмнителни "указания" няма нищо...
  7. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Ако под "форма" имаш предвид Приложение №11 - то си е чист свободен текст: "... със следните технически характеристики:" и оставени пет реда за писане. Да, има подсказка отдолу, но това е просто подсказка какво примерно да се пише, и не те ограничава да не пишеш друго! При това тази подсказка е...
  8. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Цитирах поста ти не за да спорим, а заради интересната идея която ми дойде покрай него (мерси за което), и която все повече ми харесва, като разумен компромис. А дали съм писал глупости... Поне не съм писал че трябва да правим всичко по силите си униформените да се чувстват "уважени" (а може бе...
  9. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    То уведомлението е практически в свободен текст, и не пречи да напишеш и енергията. Което е интересна идея между другото - попълваш и енергията и пишеш - по данни на производитeля, и пращаш по пощата (за да са принудени да отговорят писмено) - ако отговорят с отказ - чудесно - вече имаш точно...
  10. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Много благодаря за съветите! Ще помисля събота/неделя и ще реша. За съжаление в документа от магазина нищо не пише - само марка, модел, калибър и сериен номер. То ако пишеше колко е енергията, нямаше да питам - щях просто да пъхна копие от въпросния документ в калъфа на пушката. Всъщност можеха...
  11. K

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Здравейте колеги, моля за съвет. Днес си купих една norica dragon 5.5. На сайта на норика пише че е 22.3 джаула и аз наивно си мислех, че няма да се занимавам с уведомления в РПУ и т.н., но в магазина ми казаха че било добре да "уведомя" за да нямам проблеми. Общо взето класика - "царя дава...
Нагоре