Резултати от Търсенето

  1. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Значи си намерил проблема, О-пръстена на манометърчето или каквото си ползвал. Поне няма да разглобяваш цялата пушка.
  2. apekov

    Плевенска група

    Добре дошъл колега, с радост бих присъствал на сбирка, въпреки , че в момента само ще наблюдавам. 0882869315 Анатолий
  3. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Намерих още един чертеж на който пише, че О пръстена е 3х1,5мм
  4. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Bolt pellet probe AS568A Dash No #006, 1/8"x1/4" , 0.114"x0.254"
  5. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Ха,ха, колега нали знаеш в гората като те срещне мечка на горското мостче, какво правиш, с едната ръка вадиш ножа, с другата вадиш брадвичката, с другата теслата, с другата гегата...... Накрая ако не се разберете се въргаляш в л.....на и шума. :), .В гората шума колкото щеш, но ако се чудиш от...
  6. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Надявам се да е така. Днес ще ходя при един майстор да занеса въпросния клапан и някой от чертежите, за да видя дали ще може да ми ги направи. Вече малко развитие по моята пушка. Току що стана факт и първия изстрел, т.е. те си бяха 4-5. Благодарение на колегата Peko, получих бърза връзка...
  7. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    :) то е като в кашимерията 15 мин. почивка да си почине танка. И отново огън. Е колегите са казали, че заводската пушка преди да почне да стреля и трябва настройка, убедих се , че трябва топлата вода да се ползва а не да се открива тепърва, но нали все си викаме , аз ли съм пък каръка - е и аз...
  8. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Колега не само 20-30 помпи повече ударих и за това попитах, кога е нормално да мръдне манометъра, помпата която колегата ми предостави не е ползвана скоро. Но, ако трябва да помпя половин час за да стрелям 10 пъти, то тогава или помпата не е ефективна или аз не помпя както трябва. Да изключм, че...
  9. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Има напредък. 1. Ударника опира в остта на клапана. 2. Като натиснах навътре остта на клапана и го пуснах рязко два три пъти, теча на въздух изведнъж спря. 3. Тая помпа ми разказа играта, колко трябва да се помпи за да се отлепи стрелката на манометъра. Радостта ми бе кратка, най-вреоято...
  10. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Ще е при следващата ни среща, винтчето почти го бях навил без да го стягам в бързата връзка. Мисля да развия клапама да видя какво се случва в него. Свалих цевта двете О-пръстенчета бяха смачкани малко на една страна. Но четирите винтчета които държат цевната кутия кум цилиндъра се развиха без...
  11. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Колега може би трябваше да я напълним с повече налягане, но не посмяхме, защото незнаех какво се случва. Пробвах с помпата сега да помпя но не смогвам да изпреваря разхода който се получава.
  12. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Колега пробвахме с Краси издиша през цевта. Може би трябваше да вдигнем повече барове. Но не посмяхме. То с пускането на въздуха започна да фъска и докато търсихме от къде разбрахме че е от цевта, което според скромните ми познания е от бойния клапан- щом излиза от цевта. А като изтегля лостчето...
  13. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Часът на истината дойде, пуснахме малко въздух в цилиндъра и чудо, тече като лейка. Излиза налягане през цевта. Ще трябва да се разглобява.
  14. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Поръчах си бърза връзка от колегата PEKO, за което му благодаря и утре ще е при мен. Мислех, че ще е полезен сайта който намерих, но май е по добре да ползвам топлата вода от колкото да я откривам.
  15. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Да точно такъв. Благодаря колега поръчах го педи малко от колегата. https://spares.bagnallandkirkwood.co.uk/bam-b50-b51-air-rifle-gun-spare-parts-list/
  16. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Колега Gadnqra, нали става дума за бързата връзка - женското към това което имам завито на пушката, ако е това, намерих го в английски сайт, даже има и комплект уплътнения за цялата пушка, които мисля да поръчам.
  17. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Колега дава ми грешка и не отваря сстраницата.
  18. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Благодаря за инфото. Лично аз няма да го изработвам и също прецених, че е добре да се ползва втория чертеж , който си дал. За зареждащия щуцер мислех да използвам такъв от Хатсан, че го има навсякъде готов. Може ли да ми изработиш такъв накрайник и дали, ще може да се зарежда с "Турския" щуцер...
  19. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Благодаря за отговоран но все пак се интересувах къде точно минава отвора за въздуха между цилиндъра и манометъра или върви между резбата и възвратния клапан.
  20. apekov

    XS-ВАМ 50/51

    Здравейте, и аз от вчера се заимах с въпросната пушка, без бързата връзка за зареждането с въздух и след , като изчетох цялата тема имам въпрос към колегата Братушка, относно накрайника за зареждане с манометъра. Може ли да ми покажеш на тази схема от пдф. файла от къде налягането на цилиндъра...
Нагоре