Резултати от Търсенето

  1. N

    ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

    Аз завърших с въпросителен. Други хора, също са писали, че с махането на шока пада скоростта с едни 10м/s. От друга страна, не съм гледал клип на нито една пушка да групира еднакво с различни чашки. От моя опит до момента, това се дължи само и единствено на различната скорост при различните...
  2. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Интересна идея, но спусъка е към железарията и ще бяга много на зад.
  3. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Можеш да направиш прицелната точка в страни и няма да се крие нищо.
  4. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Много ти е голяма точката и е трудно да се прицелваш в едно и също място. Моите мишени бяха с точка, колкото е дупка от чашка.
  5. N

    ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

    Шока на цевта, не играе ли ролята на дюза? Да ви насоча към пожарникарския маркуч, който завършва с дюза с тесен отвор. Ако махнеш тесния накрайник, колко на далеч ще мята вода?
  6. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    На тази пушка и затваряй цевта, само за да стрелнеш. През останалото време да е отворена, че се мачка уплътнението на цевта и издиша.
  7. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Първо ще изгуби прострелка. Какво да я правя тази оптика, освен да я махна. Ставаш по точен на механични от колкото с оптиката.
  8. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Строшената от хатсан 125 оптика стреля както и здравата оптика - в диаметър на компакт диск на 30м. Ще разбереш, че оптиката е разбита на хатсана, само ако е преработен и стреля на 20м в диаметър 1 стотинка. Имам една 3-9х40, която се разби за около 2к изтрела. Сега на 20м с нея сее в диаметър...
  9. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Ще ти е трудно да повярваш, но на механични съм стрелял на 100м. по кенче от бира. Значи се вижда и момента е подходящ за издаване на тънкости с мех. мерник. Това червеното на мушката се подравнява в ниската част на мерника и така се прострелва пушката с празен процеп. Във този празен процеп ще...
  10. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Какви случайности и то за две попадения от 100 опита. Аз съм винаги на 50% при всеки изстрел. Или ще го уцеля или няма да уцеля. Няма значение от къде е произведена пушката.
  11. N

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    Идва момент, в който оптиката не помага. Колкото и да е добра пушката, имаш едни 5 m/s разлика между изстрелите. На близка дистанция не оказва влияние, но на пределната дистанция, чашката пада от - 15 до + 15 метра.
  12. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Не е много. Използвай само един вид чашки, FTP 0.95g. и вземи да свикваш без оптика. Много пари, кратко издържат и имаш добри резултати само в началото. На механични 20м целя габарче и чупя клончета с диаметър на чашката.
  13. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    вярно е! За това и газовата пружина стои под леглото, като използвам една телена пружина. От Февруари така работи. Днес сме Декември, по пушката ми последствия няма, за сметка на това работи много по приятно от колкото на сухо желязо. Вие си работете с Хатсаните както си решите. За други...
  14. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    За съжаление не намирам руското клипче на което попаднах по този въпрос. Али експрес се продава болта, но е изненадващо скъп. Руснака измери със шублера и от железарията си купи подобен болт за 20ст. Резна дългата резба и пушката стана годна за употреба.
  15. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    цъ-цъ-цъ. Ужас! А аз съм издевателствал с пушката си.:lol: Та аз, веднъж стрелнах с дизел с ГП и ми стана ясно, че ако продължа ще съсипя пушката. Да не споменавам изтръпналия ми пръст на спусъка. Телената пружина става мека в разпънатото си положение и обира доста добре отката от дизела. Ей го...
  16. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Май не си прочел или разбрал правилно. Пружината се съсипва за около 30 дена или 100 изстрела. Това ще рече, че е смачкана в пушката и се свива дори и да не се използва. Ако щеш и 1000 125-ци мери все са със смачкана пружина. Аз говоря да си купиш нова пружина, която да поставиш в пушката. Само...
  17. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Бъркате го вие този хатсан. Самия факт, че му изменяте теглото от 3.5 на 7.5кг. Не можеш да го държиш, камо ли група да правиш. Всичко по тази пушка говори за оръдие при пружинките.
  18. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Аз написах, че с чисто нова телена пружина и без масло се постигат 50 джаула, макар и само за стотина изстрела. Дали това е нормално? Според мен да. Пушката по рождение е изнасилена от производителя и понеже по рождение не става за групи е създадена за извращения и държи на извращения. Пушката...
  19. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Мисля, че на зад в темата имаше клип на Хатсан 125 стрелящ с дизел през хроно, което отчете ( по спомен ) 380 или 422m/s. Беше над 60J. Разликата между стара и нова телена пружина е огромна, но за кратко. 30 дена или 100, 150 изстрела - което дойде първо. Монтаж на 100 изстрела пружина я слагам...
  20. N

    HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

    Газовата пружина е тип 2 и може да се купят май два модела. Първи модел е напомпана на 140 бара. Пушката според сачмата е с мощност 26 до 30J Втори мотел, същата ГП, но напомпана на 160 бара. Пушката според сачмата е от 32 до 36J Стара телена пружина дава мощност от 36 до 42J С нова телена около...
Нагоре