Резултати от Търсенето

  1. kosmev

    Kral Arms

    Аз съм пробил по два отвора м3 в двата края на осмицата, в които със стопорни болтове натягам цевта, така че да няма луфт. Бях пускал снимки по-назад... А, ето ги: https://forum.airguns.bg/index.php?threads/kral-arms.7360/page-43#post-285838
  2. kosmev

    Настройка на оптиката .

    Аз ползвам такова на едната си пушка, удобно е. Оптиката пристигна с монтаж за телефон, тънка алуминиева тръба, която се навива на качествена резба над окуляра. На тръбвата се нахлузва ето това: https://vi.aliexpress.com/item/1005005645108360.html И става нещо такова:
  3. kosmev

    Настройка на оптиката .

    Едва ли можеш да настройваш паралакса на оптика за 50лв. То на средния клас оптики фокуса и паралакса често не съвпадат... По-скоро опитай да разбереш на какво разстояние кръстта "остава" върху целта като местиш окото. За качествена оптика с такова увеличение би трябвало да е между 100 и 150...
  4. kosmev

    Artemis PR900W gen.2

    При испанеца я има, 400лв само https://www.spairguns.com/spa-artemis-stinger-snowpeak/48-98-stinger-pr-900-w-minerva.html#/71-calibre-45_177
  5. kosmev

    Въздушен револвер Umarex Walther T4E HDR 50

    Заплашването с реплика на огнестрелно оръжие е вероятно да провокира защитна реакция и от отсрещната страна, която няма как да знае, че срещу нея е насочено несмъртоносно оръжие. Това поне ще е тълкуванието на всеки съд. Съответно едната страна ще си тръгне убита, а другата насинена, с обвинение...
  6. kosmev

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Ще се окаже, че при 10 милиона ножа на година има 10 убийства. При 10 хиляди въздушни пушки всеки месец пишат за убито куче, а годишно и по един убит човек (намери си случаите). Т.е. вероятността да се случи нещо "лошо" с въздушна пушка е 1000 пъти по-голяма. Както написах - с подобни кръчмарски...
  7. kosmev

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Тая мантра за ножа върви в кварталната кръчма, сред такива, "недълбокомислещи". Може да я допълниш с брадва, въже, шиш и ще си звезда. В държавите, в които мислят, ограничават достъпа до средства, с които може лесно да се извърши предумишлено убийство: отрови, експлозиви, оръжия. Точно затова...
  8. kosmev

    Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

    Не остана държава в Eвропа, която да не въведе ограничения в пневматиката. Дори Турците са забранили всичко над 6.35. Рано или късно ограничения ще има и при нас, въпросът е да са направени разумно и премерено, а не написани набързо от някой стажант. От вътрешни източници знам, че това се...
  9. kosmev

    Бързомерци-модели и използването им

    За форума на ловците ясно, ама темата на форума, в който пишеш , преглеждаш ли я ? ;) Явно не са дръпнали много, щом още се рекламират с клип отпреди 5 години...
  10. kosmev

    Kral Arms

    Измерваш си я. Вземаш чашка с тънка пола, да се движи лесно, драсваш от едната страна на главата, така че да се вижда отпред и я избутваш през цевта, като слагаш пръстта на дулото, за да спре и да не изпадне. Ще направи около един оборот +- една четвърт. Важно е да знаеш посоката на въртене, за...
  11. kosmev

    Избор на пистолет.

    Извинявам се, че ще се конфронтирам със съфорумниците, но за мен Зораки-то е класи над въпросната Диана. Последното е ребрандиран китайски Artemis/ SPA CP1, обърнат заводски от CO2 на въздух. Ето първообраза му...
  12. kosmev

    Kral Arms

    Увиваш бутилката с двойнозалепваща лента/тиксо, върху нея натегнато парцал. Става много здраво и се захваща лесно с ръце или с менгеме
  13. kosmev

    До опитните от форума

    Да ти писнат ушите на открито със заглушена пушка е... съмнително. Сигурен ли си, че изобщо има отсекатели в тази уж заглушена цев? Практически и най-калпавия модератор , дори само с една камера (само с тапа в края) и примерно 15 см дължина, заглушава прилично на открито, дотолкова, че като го...
  14. kosmev

    Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

    Е смени си о-пръстена на клапана де, с пистолета трябва да имаш ръководство, шестограм и резервен такъв. Елементарно е, развиваш това, откъдето въздуха влиза в цевта и сменяш. Ето ти го и тук обяснено с картинки: https://www.airrifle.co.za/threads/41229-Zoraki-HP-01-light-strip-and-rebuild
  15. kosmev

    Effecto

    Форм-фактора ми допада, преден взвод, цилиндъра твърдят, че е от алуминий, надявах се и цевната кутия да е от същото... но като погледнах теглото му, едва ли... 4 кила, това си е колкото пънчер брейкър-а с дървен приклад. А китайците отдавна правят същия габарит пушка почти два пъти по-лек -...
  16. kosmev

    Effecto

    Това са много по-дълги пушки, с грозна дебела водалазна бутилка, направени от евтина ръждива стомана, груба изработка и тежат над 5 кила. В случая се обсъжда съвсем друга категория изделие и никой, освен теб, не иска да го сравнява с въпросните тояги... Комшиите вече няколко пъти правят заявка...
  17. kosmev

    Kral Arms

    Аз правих подобни опити преди година-два с крал-ска цев в 4.5 и стигнах до същото заключение... Пробвах с 4 вида тежки чашки над 0.87, JSB Monster, Monster 2, Beast , Gamo и турски. Махнах чока, фаска... не се оправи. Но пък при намалена мощност стреляше доста прилично с jsb 0.547. Тогава се...
  18. kosmev

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Уха... настройвал съм, накрая даже се усъмних, че имам диоптър, въпреки, че зрението е едно малкото неща, които са ми наред :D Гледах небето с минути преди да фокусирам кръстта и т.н. Просто не ще. На другото ми discovery нещата се наместиха с ръчна настройка на ринг-а, който държи предната...
  19. kosmev

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Ето ти снимка на увеличение х18 на 150 метра от моето бюджетно Discovery, в което според мен има много какво да се подобрява, а и струваше почти 2 пъти по-малко ;) За толкова години настройки така е не успях да я накарам кръстта и образа да са едновременно фокусирани на разстояния под 50...
  20. kosmev

    Кухненски ножове

    Всъщност то по-важното е да държи ъгъла на всяка страна по отделно, това че от едната може да е различен не е чак такава драма, а и си зависи от това дали си захванал ножа точно "централно". Т.е. като го върнеш да си е на същия ъгъл на който е бил преди да го "обърнеш". Че при мен сега като...
Нагоре