Резултати от Търсенето

  1. cilindura

    SUMATRA by Eun Jin

    Здравей, колега ! Стандартният размер на този пръстен е 6 мм х 1,5 мм. В много редки случаи каналът на цевта е по-дълбок и често се е налагало да ползвам о-пръстени 6 мм х 1,8 мм. В калибър 5,5 мм о-пръстенът е 5 мм х 1,5 мм. На Суматра кал. 4,5 мм о-пръстенът е 4 мм х 1,5 мм. Поздрави !
  2. cilindura

    Обяви от мрежата

    Колега, не ти и трябва да си представяш за тази пушка (детска радост - бенгалски огън). Нищо особено. Като конструкция напомня китайските пушки В1 и В2. Елементарен, груб, дялан с теслата спусък. Това е един от най-евтините модели на Диана. Аукциона Егън е пълен с такива боклуци на цени от 20...
  3. cilindura

    Walther / Umarex

    Здравейте, колеги! Възстановявам компресионна пушка Walther LG 90. Собственост на наш колега от форума. Обаче възникна проблем, основаващ се на липсата на някакъв детайл от механизма на лоста. Тъй като за първи път ми попада такава пушка в ръцете, нямам представа какво точно липсва от този...
  4. cilindura

    SUMATRA by Eun Jin

    Капитане, свалянето на ложата и ревизията на оста на колелото за мощност по никакъв начин няма да нарушат гаранцията на пушката. Ако беше тук при мен, в Шумен, щях да ти реша проблема точно за 5 минути, сменяйки оста с една от моите. Твърде е вероятно сачмата-фиксатор да не надстърча достатъчно...
  5. cilindura

    SUMATRA by Eun Jin

    Здравейте, колеги! Самоволното превъртане на колелото за мощност е почти невъзможно. Ако пушката е в ред, това не би трябвало да се случи. Но ако се е случило, трябва да се свали ложата и да се погледне оста със сачмата, изпълняваща ролята на фиксатор на колелото. Ако тази ос не е набита докрай...
  6. cilindura

    SUMATRA by Eun Jin

    Здрасти, капитане! В процеса на стрелбата налягането в резервоара пада и натискът на въздуха върху шапката на клапана е по-лек. Това от своя страна води до по-лесно и продължително отваряне на клапана, което от своя страна вдига началната скорост на проектила. От там идва и по-силният гръм. В...
  7. cilindura

    SUMATRA by Eun Jin

    Браво, колега! Ти съвсем не си последния ентиусиаст. Тук в моя град покрай мен се навъдиха доста любители на Суматрата. Аз напрамиер имам три Суматри и все още не са ми омръзнали. И трите са тунинговани по различен начин. И трите са ми фаворити. Питаш за съвети: Ами стреляй си и да не ти пука...
  8. cilindura

    Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

    Колега, това "ъката, мъката", което е писал е характерно за почти всички търговци в целия свят. Преди време имахме проблем с левъра на една корейска пушка. Докато се сдобием с оригинален такъв ни се отели вола. С триста зора след дълги разговори с производителя, едва успяхме да се сдобием с...
  9. cilindura

    REXIMEX

    Майната й на визията на модела. Най-важното е да е направен както трябва, защото разглобявах Рексимекс от другите модели, карантията им не е по-различна от тази на Крал Армс. Всъщност те и двете фирми са под една шапка, тоест Рексимекс е собственост на Крал Армс. Вместо този нов модел, който...
  10. cilindura

    REXIMEX

    По някаква случайност съм изпреварил турците в идеята с клапанно тяло, което представлява отделна част от задредукторната камера (става въпрос за Рексимекс Трон). Дано съм бил полезен и очаквайте още много, много снимки.
  11. cilindura

    REXIMEX

    При оригиналната компановка на Рексимекс забелязах удари на ударника върху челото на клапанното тяло (там откъдето се подава щока на клапана). Това ме наведе на мисълта, че новото клапанно тяло трябва да разполага с полиеуретанов буфер по подобие на въздушната Пушка Суматра 2500 - 500. За целта...
  12. cilindura

    REXIMEX

    На снимките, които съм направил ще видите новото клапанно тяло, което вече е отделна част от задредукторната камера. По този начин подмяната на клапана и обслужването на клапанното тяло е много по-лесно. А и много по-лесно може да бъде зачистена и полирана гърловината му. За да монтирам това...
  13. cilindura

    REXIMEX

    Здравейте, колеги! Новият модел наистина изглежда доста пипнат. Впечатление прави голямата задредукторна камера и вече новото клапанно тяло, което както се вижда от снимките е една отделна част, а не както при стария Рексимекс, представляващо един общ детайл със задредукторната камера. Още...
  14. cilindura

    REXIMEX

    Както се казва, колеги, не бих си оставил магарето в калта. Така че ще опонирам на колегата Щангата, като използвам факти. Трите пистолета бяха внесени от Турция за малко по-малко от 900 лв. Много преди да реша да си купя това оръжие, проучих пазара. Имах желание за пистолет / ПЦП/ , лесно...
  15. cilindura

    REXIMEX

    Много добро впечатление ми направи качествено изработената цев. За разлика то Рексимекс Трон, тук цевта е направо огледало. Липсват каквито и да са насечки по нарезите. Просто приказка. Но дотук с положителните впечатления. Има какво още да се желае. Например може да се помисли по приклада...
  16. cilindura

    REXIMEX

    Оръжието пристига в комплект с приклад. Всички мои приятели, които го тестваха установиха, че с този приклад може да се стреля единствено и само с оптика. Той не е подходящ за стрелба с механични мерни прибори. Прикладът е добре пипнат, но не е удобен за всеки. Механичните мерни прибори са точно...
  17. cilindura

    REXIMEX

    Пистолетът пристига с две миниатюрни барабанчета. Фиксирането им към поемника се осъществява посредством 4 мм сачма. За да придобиете представа за габаритите на барабанчетата съм направил снимка на двата барабана от комплекта, съпоставени с барабана на Рексимекс Трон. На последните снимки...
  18. cilindura

    REXIMEX

    Пистолетът идва с миниатюрно симпатично мундщуче. В комплекта е добавен и конектор за монтаж на саундмодератор.
  19. cilindura

    REXIMEX

    Някой от колегите беше написал, че го е притеснил (крехкият) зареждащ лост. На първо четене той наистина изглежда микроскопичен и човек остава с впечатление, че при зареждането може да остане в ръцете му, но това съвсем не е така. Лостът е много здрав и удобен. Направил съм съпоставка между...
  20. cilindura

    REXIMEX

    Пластмасата, от която са изработени прикладът и ръкохватката, е също с много високо качество. Местата на захват, както и бузата са така обработени, че създават усещането за гумирана повърхност. Ръкохватката е конструирана така че пистолетът може да се ползва, както с дясна, така и с лява ръка...
Нагоре