Резултати от Търсенето

  1. wakafaka

    FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

    Аз за това питам някой ако е рязал да каже.Иначе намерих хора рязали лайнери за компактните FX-ове но те ги режат от предната страна. Както и да е намерих друг проблем при мен който пак идва от лайнера.Тапите в заглушителя(които при мен бяха от карбон и смола) бяха износени около дупката.Това...
  2. wakafaka

    FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

    Някой рязал ли е шок на някакъв лайнер и има ли наблюдения от това? Голямото полиране не помага за отлагането на олово.Колкото по-твърди слъгове се стрелят-толкова повече се отлага(първо по изпъкналите канали).
  3. wakafaka

    FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

    Ами аз съм я пробвал само с над 300м/с до 330м/с и реално се групира изненадващо добре.Сега е свалена на 300м/с с цел повече изстрели преди почистване и предстоят тестове. Незнам дали е само при мен но пушката има някакъв проблем и слъговете влизаха в 5 см група(на 50м) с разлика в скоростите от...
  4. wakafaka

    ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

    То добре ама оловото в цевта не вярвам и с 10 минавания с парцалче да го свалиш така. Цев FX Slug liner .25 с олово в цевта.Как ли не я чистих,то бяха парцали,хартия,стреляне с натъпканите парцали/хартията. Накрая отидох и си купих нов дълъг шомпол подходящ за 700мм цев с бронзови втулки там...
  5. wakafaka

    FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

    1:18 хеви не съм пробвал но слъг лайнера(1:16) е супер с високи скорости с тежки проектили.Но се отлага много бързо оловото особенно отпред към шока. Ето групи на 50м с около 315м/с на пушка без редуктор 700мм слъг лайнер.Еднакви настройки(еднаква партида слъгове) от ляво са групи като през...
  6. wakafaka

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    От китайските аз съм доволен от монтажите на Discovery.Качеството е добро за цената и болтовете нямат нужда от смяна.Само слагаш по 1 слой изорирбанд(като махаш фабричната лепенка) там където монтажа стяга на тръбата на оптиката и забравяш. Китайските болтчета за евтините монтажи задължително...
  7. wakafaka

    AGN Technology - VULCAN

    С качествена силиконова смазка сигурно ще стане.Другия вариант е да си поръчаш от българия термошлаух ф70мм и да не се занимаваш с глупости.Аз използвам такъв.Задължително без лепило вътре.
  8. wakafaka

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    На DS35 балистичния калкулатор работи перфектно.Единствения минус е че калкулатора не отчита ъгъла при стрелба.Иска малко време докато се настрои далекомера на пушката но след това работи добре. Ето клип как работи при мен.След това му настроих и LRF-а да свети и мери в центъра на скалата и...
  9. wakafaka

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Като иска да си вижда попаденията ще се стреля по гонг.А относно групите само аз ли стрелям в една точка за да видя каква група прави пушката?
  10. wakafaka

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    С малки увеличение се стреля на всякакви разстояния.Не е нито трудно нито невъзможно.Това е оптика а не телескоп.6-24 за стрелба на 100метра е смешно.
  11. wakafaka

    Kral Arms

    Имай предвид че конусните клапани се вкопават понякога и може да има потенциални проблеми. Отделно можеш да пробваш да си поиграеш с дължината на хода на клапана(пример нещо да се подложи пред ударника) да спира 0.5мм преди края на клапана и така да пробваш да регулираш максималната скорост.След...
  12. wakafaka

    Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

    Не трябва ли да е обратно? Гледам в ДВГ използват всякакви типове клапани с малки и големи ъгли.Най-добре се представят тези които са със няколко ъгъла за да е по-заоблен ръба с цел да е колкото се може по-ламинарен потока. Надявам се да стане тая пушка че толкова труд и експерименти съм...
  13. wakafaka

    Дигитални оптики и прицели с дневно и нощно виждане, далекомери, балистични калкулатори.

    Не успях.Китаеца каза че ще дойде за 7 дена и дойде за 7 дена по спиди.Без никакви проблеми.Но пък оптиката е супер.Стрелях във вятър до 150м и се представи отлично по балони.За по-далеч не съм имал време но със сигурност ще я пробвам.
  14. wakafaka

    Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

    Измерих инструмента и не е 45° а се оказа 50°.Коригирах му ъгъла на 20° и пробвах пак.Заравнено и полирано легло,без остри ъгли,нов клапан и т.н. Започнах да стрелям със същите настройки и ми се чу някак странно.Поглеждам хроното 340м/с с 3гр H&N 6.35(което по-силно от същия клапан на 45°).Обаче...
  15. wakafaka

    Дигитални оптики и прицели с дневно и нощно виждане, далекомери, балистични калкулатори.

    За жалост приложението им не става за нищо.Пълна трагедия е.Добре е че оптиката може да се ползва без приложението.Иначе видео качеството през деня е отлично.
  16. wakafaka

    Дигитални оптики и прицели с дневно и нощно виждане, далекомери, балистични калкулатори.

    На Pard DS35 ако си запознат с менюто всичко се въвежда за 3 минути.
  17. wakafaka

    Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

    Ами следващия път като изкарам въздуха ще видя дали задира някъде.Но по ударника съм оставил хлабини а и няма къде да опре.Всичко по което може да опре е премахнато.Освен това е на плъзгачи от полиацетал.Ако опира някъде ще останат следи по плъзгача(това го научих по трудния начин).Клапанното...
  18. wakafaka

    Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

    Здравейте колеги.Пиша тук с надеждата някой да се е сблъскал с този проблем.Пушката е турска но е точно копие вътре като Airforce Condor.Цевта е заменена с 6.35 700мм slug liner. Клапана е тестван на друга идентична пушка и съм избрал най-силния и балансиран вариант.Леглото на клапана е на...
  19. wakafaka

    FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

    Ясно.Аз бях на ясно че ще има минуси тая хубава цев ама това вече е доста грубо.Уж неръждавейка а като и капнах 2 капки вода от външната страна и ръждяса,магнита я хваща доста здраво.Уж полигонална-да ама не пак е с нарези. Аз бях навит да си взема пантера или динамик ама тия стърчащи манометри...
  20. wakafaka

    FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

    След като почистих и полирах лайнера(лъсна още повече от преди) пуснах 100-тина слъга H&H 3гр с скорости от 290 до 330м/с.Снощи погледнах лайнера и пак имаше характерните следи вътре.... На колко изстрела(със слъгове) започва да се влошава точността при вас?
Нагоре