Резултати от Търсенето

  1. Н

    Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

    Единствената причина поради, която писах е че може и други да се интересуват от този модел пушка и ГП към нея, а е нормално и даже задължително да питаш и други. Редовно да стреляш! пс. преди да напомпя ГП, а то как улучихме с Джетро тогава точно 16 ДЖ, незнам, ГП-то беше паднало на около...
  2. Н

    Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

    Както ти бях писал и си ме цитирал, по руските форуми, за тази пушка дават най-добри и щадящи я резултати с 50-55 кг ГП. Понеже за тази пушка съм чел от 2014 какво и как пишат, се забелязва в началото залитане към големите атмосфери и скорости, но след 4-5 години практика и наблюдения стигат до...
  3. Н

    Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

    Още когато купих моята ЦФХ 4,5, си взех и FIeld Target Trophy 16J, 0,56g. Според мен с тях дава най-добри резултати. После си взех и всякакви ЖСБ, също дава много добри резултати (предпочита 0,547), но с онези първите, групите като че ли ги прави без много напъване (е то може и да е субективно...
  4. Н

    Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

    Някой ще иска ли нещо от вафен центъра? Да ми пише на лично.
  5. Н

    Пистолетите на Feinwerkbau

    Това, което не ми харесва с тази по-дългата, която е закупена от немския сайт, е че прекалено натегната, по-трудно се зарежда и осезаемо по-силно се чувства ударът. Когато закупих пистолета шумът беше мечта. Все пак ще ми направят същата пружина като тази, която свалих, дебелина, брой витки...
  6. Н

    Пистолетите на Feinwerkbau

    Да споделя и аз. Вчера разглобих Фани 80, смених сегмент, уплътнение, голяма пружина (оригиналната бе счупена на 2 места). Новата пружина е същия брой витки, но е по-дълга с 2 см. Монтирах всичко, разглобяване, сглобяване и др. ми отне около 3,5- 4 часа. Осезаемо по-мощен, точността на 6 метра...
  7. Н

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Е това същото де... През дупчицата на уплътнението се вижда, че е оригиналното жълто, няма как да го видя цялото, това което се вижда изглежда добре, но...
  8. Н

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Ключета, отвертки имам всякакви, шило нямам, но използвах закривена пинсета. Това как се махат зегерките не ми е много ясно, т. е. да ли е правилно каквото им мисля :). Това за сачмата го гледах. За мушката ще пробвам... Ако успея да сменя маншета ще е голяма работа този пистолет, много съм...
  9. Н

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Та от месец някъде ми стоят резервните части за Фани 80 (разглобяването и сглобяването плаши :)). РЕших все пак да изчовъркам старото уплътнение на цевта и демфера под него и да сложа новите. Демфера не пожела да влезе от първия път, но после със завъртане си дойде на място. Остава някой светъл...
  10. Н

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Реших да се заиграя с малко пластелин и чашки, вдъхновен от някои видеа, а и исках да разбера какво ще се случи. Стреляно е с Хайнел 312, скорост когато измеря ще допълня, но не е много висока. Пластелина е с дебелина 6 см, малко по-твърд от средното. Стреляно е от около 4 метра. Резултатите са...
  11. Н

    Пистолетите на Feinwerkbau

    И аз така смятам да направя, ще ошкуря леко цевта и ще я мина със студена оксидация. Ако някой има опит да сподели каква шкурка ще е добре да използвам. На места има язвички. Мисля си да ли да не ги мина само с дремела с приставката за полиране (вид гъба, а не плат). Иначе щом корпуса е от...
  12. Н

    Пистолетите на Feinwerkbau

    Някой знае ли от какъв материал е направен корпуса на Фани 80? Гледам, че цевта леко я лови ръжда, а на корпуса на места боята е олющена, но няма и помен от ръжда. И с какво евентуално да се махне боята и да се пребоядиса (може и така да го оставя, както е сега). За цевта:със ситна шкурка ли да...
  13. Н

    Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

    Смятам да поръчвам нещо от Мундилар, има ли желаещи да се включат да поделим транспорта?
  14. Н

    Пистолетите на Feinwerkbau

    Каква е разликата между 65 и 80? Само по-дългата цев на 80 ли? Ако може някой да направи някакво сравнение между двата модела. Благодаря!
  15. Н

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Ако може някой, който разбира, да напише подробно обяснение и за диоптричните оптики, техните части, за какво се използват, видове, съотношения, монтаж, настройки и др. Като идеята е да се започне с по-обикновените и се вмъкне информация за по-сложните. Ако има подобна тема се извинявам...
  16. Н

    Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

    АКо някой ще поръчва от Мундилар пушка може ли да ме включи с оптика, предлагат я с 15 % по-евтина ако се вземе с пушка? Мога да съдействам (направя) за поръчката или превод...
  17. Н

    Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

    Вземи си 16 Дж! Аз си взех с 20 Дж и отделно пружина в 16. Така и не стрелях с 20 Дж (първо я разглобих, разгледах, смазах където каквото трябваше). Сложих 16-та и всичко заспа. Леко се сглобява, зарежда и стреля много добре. РАзликата в усилието за зареждане (така и не заредих до край) нас 20...
  18. Н

    WEIHRAUCH HW57 или HW50 S

    Да споделя впечатленията си за спусъка. Става дума за ВАйрух 77К, много малко време имах да стрелям с нея (блокади), но спусъка (заводски настройки) спрямо ЦФХ си е песен. Всеки път ме изненадва изстрела, не мога да му свикна (то от 20-30 чашки толкова), при ЦФХ усещам как измествам попаденията...
  19. Н

    WEIHRAUCH

    Аз си я поръчах ФАК версия, дойде с дългата пружина, но бях поръчал и 16 джаулова, която и при мен дойде доста къса - като гледам горе-долу като при теб (и аз си задавам този въпрос, понеже не съм я замервал). КАто сложа късата с водача (това което води пружината в задната част), влиза изцяло в...
  20. Н

    WEIHRAUCH HW57 или HW50 S

    Моя 77к дойде точно с такива федершайби + обикновени шайби, които да контактуват с дървото, когато стрелях онзи ден, нищо не се разхлаби (преди това я разглобих, почистих и т. н.).
Нагоре