Резултати от Търсенето

  1. S

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    Да, за заглушителите.Благодаря за поканата, в момента ловувам на плажа :) Антифоните ми са активни и единстения проблем е жегата и водата в ушите :) :)...затова ползвам силиконови тапи-отливка по ушите ми.Може да не ти се вярва но не ми пречат при стойка на кучето...точно тогава разчитам повече...
  2. S

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    Антифони, колега, антифони...наушниците са други неща и обикновенно са ги слагали на бойните коне...:) Относно шума, незнам дали си чел до какви болести довежда и според медицината ако ги имаш си инвалид в определена степен.А и слуха не се възвръща.Вярвай ми, не е геройство да си влияеш на ЦНС...
  3. S

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    А имаш ли паничка с подпис от него ;) ? Светла му памет на човека.
  4. S

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    Проблема на куршума с дупка всъщност е проблем на уцеления...на практика е извън всякакви конвенции за армейски действия. През храсти се отклоняват всички куршуми и никой не може да каже точно колко.И противно на написаното-колкото куршума е по бавен и тежък се отклонява по-малко...а на 300 м...
  5. S

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    3.По принцип довода е много силен-за да се изнесе ранен трябват поне 2 души, освен това той стене и това деморализира останалите.После са разходи за лечението му и ако остане инвалид, държавата продължава да дава пари за него.И разхода става един друг.Но...повярвай ми-куршум който се превърта в...
  6. S

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    Основната причина за малкия калибър е икономическа и броя на патроните които носи войника.Иначе и двата куршума се превъртат при пряко попадение в меки тъкани, макар че познавам човек-прострелян в прасеца с АКСУ без да се случи.Руския калибър прави по-големи поразии.Не подценявай...
  7. S

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    Всъщност тази муфа е спирачка.Който е бил в казарма или е стрелял с АК 47 на авто знае че отката е нагоре и вдясно.Затова положението и така.Точно тази муфа е за АКМодернизиран, който е със щанцована цевна кутия т.е. е по-лек.
  8. S

    Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

    Имам телефона на термист в София.Ако на някой му трябва, ще му го дам.
Нагоре