Резултати от Търсенето

  1. wess

    БАЛИСТИКА / ЦЕВИ, КАЛИБРИ .177, .20, .22, .25 ..... Предимства и недостатъци.

    Не ме разбра, не трябваше да слагам многоточие. Исках да кажа, че при подкалибрените глави няма нарязване. Другото за стабилизации и вибрации го знам. Нарязването на две места не е само при ВО. При много снаряди има по 2 медни пръстена на разстояние един от друг. Ще помисля за пренастройването...
  2. wess

    БАЛИСТИКА / ЦЕВИ, КАЛИБРИ .177, .20, .22, .25 ..... Предимства и недостатъци.

    Така е. При подкалибрена глава обаче... но това е друга тема. За калибрирането съм 100% съгласен, но мисля, че ако има радиално изместване на ЦТ то няма да се оправи от раздуването. Май трябва да се увеличи когато е в полата. Обаче пък раздуването е в задната половина на чашката, а ЦТ...
  3. wess

    БАЛИСТИКА / ЦЕВИ, КАЛИБРИ .177, .20, .22, .25 ..... Предимства и недостатъци.

    С удоволствие, стига това "някъде" да не ми е много далеко. П.П. Аз по принцип нямам лошо мнение за 4,5 мм. Иначе щях да си купя по-голяма :)
  4. wess

    БАЛИСТИКА / ЦЕВИ, КАЛИБРИ .177, .20, .22, .25 ..... Предимства и недостатъци.

    Fatalen, съгласен съм с твоя критерий за точност. Това малко хора го могат. Стига да става въпрос за стрелба на 50 м с качествена пушка, но без оптика и без двунога или друг упор :) Относно преценката ми "достатъчно точни попадения" за първоначалното тестване на СВД-то - не зная какво повече да...
  5. wess

    БАЛИСТИКА / ЦЕВИ, КАЛИБРИ .177, .20, .22, .25 ..... Предимства и недостатъци.

    Хм, не искам да изглежда като хвалене, но не знам как иначе да го кажа... Стрелбата много отдавна е съществена част от заниманията ми :) Започнах да тренирам спортна стрелба в 8-ми клас (значи преди почти 40 години). Първата година тренирах само с пушка, после прецениха, че ставам за пистолет...
  6. wess

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Мрежата е като тази, но с по 3 деления в четирите посоки. И да допълня, че от долната страна, под механизмите за корекция има отвор, запечатан с малка лепенка, на която пише Nitrogen gas port. Дали са сложили азот не мога да кажа.
  7. wess

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Да, съвсем честно. И батерия намерих в кутията. Гледам в OLX същите оптики, но с надпис Bushnel се продават по 45-50 лева. Както казах, ще я слагам на пушка със слаба пружина и едва ли ще мога да дам по-сериозна оценка. Поне засега всичко е добре стегнато, даже пръстенът на вариото малко трудно...
  8. wess

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Какво мислите за това: http://www.ebay.com/itm/281939186514?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Излиза около 30 лева. Днес го получих. Образът е приличен, дори и при максималното увеличение. Скалата е контрастна, като има леки изкривявания на линиите на едно-две места, но...
  9. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Mauser C96 на промоция: http://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/products_id/28776 Излиза около 167-170 лева с доставката и паричния трансфер.
  10. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    От 1200 psi намаляше на около 800 и май пълнеше по-големи бутилчици. Не помня подробностите, но на видеото се виждаше какво прави. Това е друго видео (онова няма как да го намеря), но покрай него може да видиш и други на тази тема.
  11. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Преди време попаднах на някакви писания на тази тема в американски форуми. Доколкото си спомням, твърдеше се, че е съвсем възможно (и по-евтино) оръжие за СО2 да се зарежда с НРА (High Pressure Air), като бутилката беше с налягане над 1200 psi и с регулируем редуктор се пълнеше резервоара на...
  12. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    http://www.pyramydair.com/s/m/Gamo_PT_85_Blowback_Tactical_Air_Pistol/2209 Към пистолета са включени 50 бр. Gamo PBA Platinum pellets *Gamo states this on their website: To avoid damaging your magazine, never use long-skirt pellets, such as: Red Fire, Blue Flame, Glow Fire, PBA Bullet or TS-10.
  13. wess

    Магазини за въздушно оръжие в гр. Ямбол

    И аз съм доволен от този сайт/магазин. Не съм купувал въздушно оръжие, а само халосни патрони и резервни пълнители, но всичко е точно. Не съм сравнявал цените на другите стоки, но това, което съм поръчвал е най-изгодно при тях.
  14. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Обадил съм се навсякъде, където има оферти в нета. При всички е едно и също - нямат налични, не се знае кога ще има внос и на каква цена. Така и не разбрах кои е официален вносител или представител на Cybergun.
  15. wess

    Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

    Не бях подготвен за такава ситуация. Мислех, че ще получа цялата поръчка и е по-добре да платя мито и ДДС върху 46 Е, отколкото в/у 121. Ако преди това бях видял пакета и можех да преценя, че са изпратили само един артикул, вероятно щях да постъпя по друг начин. Можеше да поискам да се отвори...
  16. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Бях чел някъде, че пълнителят на този модел прави засечки. Ама знам ли, може да са редки такива случаи. Тялото е от ЦАМ и трябва да се пази от удари. А Пирамид изпращат ли до България? И от САЩ не е ли много скъп транспортът? Като добавим и митническите такси + ДДС...
  17. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Става за любителите на Дивия Запад. Но трябва да се оксидира и пластмасата да се смени с дърво. Защото така не кефи. Поне като енергия бива - 7,5 Дж. Колкото моята Славия. И предполагам, че е сравнително точна.
  18. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Преоблякох се за малко... Ами и аз не зная защо линковете не работят, проверих току-що. Тогава напиши в Гугъл "Umarex Hammerli 850 цена" и ще ти излязат сайтове, между които и тези с по-ниските цени. Я виж това...
  19. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Beretta Cx4 Storm, засега я намирам за 590 - 600 лева: http://orajie-bg.comоръжие/въздушно-оръжие/пушки/ http://www.parisburel-bg.comвъздушна-пушка-BERETTA-Cx4-Storm-P216.html Беретата в Германия върви 315 - 330 Е. Плюс доставката... Определено тук цените са по-изгодни. Но някои търговци не...
  20. wess

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Ами щом ти влезе някоя муха в главата, сядай пред компютъра и почвай да търсиш из сайтовете. За 2-3 минути видях това Hammerli 850 в два американски сайта за 299 долара, в 3-4 немски - навсякъде по 339 Е и в един български за 535 лева. Вече може да се ориентираш каква е цената навън и да...
Нагоре