Резултати от Търсенето

  1. R

    Избор на въздушна пушка

    Виж sotis.bg . Но звъниш, за да си сигурен, че инфото на сайта с цени и наличност реално отговаря на това, което имат.
  2. R

    Избор на въздушна пушка

    Преди време колега дойде до нас да замери новозакупена комета 400 в 5.5 с газова пружина. с HN терминатор даде около 19-20дж на китайско хроно от Али.
  3. R

    Помощ при избор на въздушна пушка

    @ivo77 "От видяното и прочетеното разбрах, че Weihrauch са може би най-добрите, но при тях цената е основния спиращ фактор. За такава пушка + оптика ще ми трябват 1000+ лв и не мисля, че това е подходящо като за първа пушка" нaпротив, aбcолютно подходящa е. Зa първa пружиннa пушкa или...
  4. R

    Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

    Аз също съм тъпкал приклад на 125ца. Но все така с пластелин и гайки. Силикона според мен доста трудно ще се махне, ако човек реши да маха пълнежа поради някаква причина.
  5. R

    Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

    Здрасти колега. Навремето това беше първата ми закупена пушка. Стреляше добре с 1.03 jsb и 0.95 HN FTT . Не съм мерил скорости тогава, но едва ли е давала 220 мс. С такива чашки по-скоро ще бъде около 190-200 мс. Производителите обикновено тестват с най-леките възможни от съответния калибър и...
  6. R

    Оптика за Gamo Replay Magnum 2gen

    Липърс 6х40 едва ли ще намериш. Мисля, че даже не ги произвеждат вече. 3940АО съм ползвал на хатсан 125 и държеше. Това долу ти е някакъв относително приемлив вариант. Но пак не са малко парите, а отката на това Gamo може да приключи оптиката сравнително бързо...
  7. R

    Hatsan mod.125TH Vortex

    Колеги само да уточня, че по-горе малко сякаш има леко погрешна терминология. 125ца има газова пружина, а не газово бутало. Газовата пружина се движи вътре в буталото, на което има маншет. Надявам се никой няма да опитва да пробива дупки, малки или големи във фабрично напомпана Вортекс газова...
  8. R

    Hatsan mod.125TH Vortex

    Нищо лошо не си ми направил, че да ти причиня подобно нещо. А сега сериозно: когато я взех след два дни отиде при Ники - Гадняра за дулна фаска и профилактика, утежняване на приклада, полиране и т.н. Като се върна и започна стрелбата в първите два месеца мислех, че имам най-яката пушка на...
  9. R

    Hatsan mod.125TH Vortex

    колегa aз имaм 125цa от 6 години. в поcледните 5 cтои отгоре нa един шкaф. ти имaш ли по-виcок шкaф у вac?
  10. R

    Новак , Помощ за избор

    И двата метеора бяха в 4.5 и вече са с други притежатели. Докато бяха с мен не съм имал никакви проблеми. През годините съм минал и през Gamo, комета, Норика. В момента съм си запазил една В3-3 и хатсан 125 (който е не продаваем, никой не мразя чак толкова, че да му го причиня). И разбира се...
  11. R

    Новак , Помощ за избор

    Добре дошъл колега. За бюджет 300-350лв в тази ценова ниша според мен няма смисъл нищо да се купува. Хем си дал пари, хем не получаваш кой знае какво. Моя съвет е да вземеш някой китайски евтинджос B3-3 има ги за около 90-100 кинта. Екстра е за стрелба по кенчета и капачки. Ако толкова много се...
  12. R

    WEIHRAUCH

    Здравейте колеги малко да пораздвижа заспалата тема. ХВ 77 К 4.5 , дойде 7.5 от Шнайдер, сега е със срязана 5 витки от 20дж пружина, стреля горе долу 17дж. Сложил съм и водач и утежнител от TinBum tuning. Оптика leapers UTG 3940AO. Харесва най-много чашките от снимката. Днес за пръв път я...
  13. R

    WEIHRAUCH

    @harorolbaro кофти работа колега, след моя милост сега втора ХВ80 не оправдава очакванията. Аз в последствие инвестирах в 50 и 97К и двете 16дж 4.5мм и вече две години ми служат добре. В интерес на истината обаче, когато отварях 97 след като дойде от Крале, на буталото под маншета имаше ръжда...
  14. R

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    На 16дж 97К 4.5мм hawke Vantage 41240AO изтрая 2К изстрела. За ситуацията съм писал в темата за AirArms преди седмица някъде понеже търсех мнение какво ползват колегите за техните ПП. В момента съм сложил пак vantage но 3940АО без проблем засега, но и не е видяла много гърч.
  15. R

    AIR ARMS - PRO SPORT и TX 200

    Аз така стрелям колега. Вътре съм в една отопляема пристройка на къщата , открехвам прпзореца малко и стрелям навън към двора е мишената. @Евгений Б. може ли малко конкретика? На лично ако ти се занимава или на 0988-768-234 (Румен) да не товарим излишно темата. Мерси не е спешно въобще.
  16. R

    AIR ARMS - PRO SPORT и TX 200

    Да уточня защо смятам, че оптиката е заминала: от седмица някъде веднага след изстрел, образа се замъглява. Въртя настройката от 30тина ярда до 20 ярда. Изчиства се за малко. След това веднага отново става мъгла тъй като мишената е на 32 метра. Връщам на предната настройка, изчиства се на около...
  17. R

    AIR ARMS - PRO SPORT и TX 200

    Колеги може ли инфо какви оптики ползвате за вашите AA пп? Подозирам, че моята ХВ97 макар и 16дж успя да прецака hawkе vantage 41240АО след около 2К изстрела. Сложих пак такава Hawke но е 3-9 и не дава достатъчно приближение на 30+ метра та не скивам добре мишената. Имах преди липърс 4-16 но...
  18. R

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Колеги съвет ако може. Смятате ли, че оптика от тази серия на Дискавъри (снимката) ще изтрае на 16дж ХВ97, без дампа моноблок? Или всичко което трябва да знам се съдържа в описанието “cheap” ? Гледам за нещо с по-голямо увеличение, но не ми се дават пари за липърс или хоук, а Дискавъри не съм...
  19. R

    WEIHRAUCH

    Понеже в предния пост (който също вече не мога да редактирам) се осмелих да сравня група на хв50 с такава на ХВ97, беше редно да дам думата на втората. Прикачам резултата от преди малко. На фенерче, без вятър , с лек но непрекъснат снеговалеж. Като знам колко опита трябваше да имам докато...
  20. R

    WEIHRAUCH

    Не мога вече да променя горната ми публикация, за това се налага да пусна нова. Приключих оня ден наличните .547 и минах на FTT. Оказа се че пушката ( ХВ 50 ) стреля добре с тях. От 25м мърдах мишената с метър два по-назад, добутах до максимума в двора, а групите си оставаха доста добри...
Нагоре