Резултати от Търсенето

  1. И

    WEIHRAUCH - немско качество за ценители

    Подкрепям. Поради тази причина си зададох въпросите по-горе. Иначе разликата в скоростите на метан и на въздух е +30м/с в полза на метана.
  2. И

    WEIHRAUCH - немско качество за ценители

    Сменял/почиствал ли си оригиналната смазка на ударника? Аз съм все още с оригиналната и нормално коридорът ми е 3м/с, рядко отваря до 4м/с. И втори въпрос-до какво налягане с баракудата имаш точна стрелба на 50м. т.е. без пропадане на попаденията? При мен с 1.175гр. ЖСБ стреля точно и на 95 бар...
  3. И

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Прочетох статията с интерес и лек потрес едновременно. Какво ли не се прави за пари... И с какво ще заменим сега тежкото 1,175гр. 5,5мм JSB за мишени на 50м.?
  4. И

    ИМАМЕ ХАЛЕ

    Днес реших най-сетне да отида до халетата, за да огледам обстановката и евентуално да пострелям. Изненадах се много неприятно, защото направо на пътя има изсипани големи купчини пръст, с количество от 2-3 самосвала. Пътят до халетата е напълно блокиран и те са недостъпни с МПС. Замислих се, на...
  5. И

    ИМАМЕ ХАЛЕ

    Някой колега да има тлф номер на стрелбището Ботев, за предварително резервиране на коридор?
  6. И

    WEIHRAUCH - немско качество за ценители

    Магазини с голям набор от оригинални резервни части за HW100: http://www.gunspares.co.uk/shopdisplayproducts.asp?page=1&id=24752&Search= и http://www.sportwaffen-schneider.de/index.php/cPath/40_1678_790_1005/sort/products_model/page/1
  7. И

    WEIHRAUCH - немско качество за ценители

    Позволете ми и аз да се похваля. След толкова много питане и преценяване, се сдобих с немската принцеса HW100 T F.S.B. При пробната стрелба, за да преценя дали да я купя, на 50м. съвсем импровизирано, върху сгъната фанелка от покрива на колата (на жената!) без особено усилие събира JSB 1.17 в...
  8. И

    Walther / Umarex

    Точно това установих и аз - голямо триене и задиране в оксидацията, неравномерна работа - различни скорости на последователни изстрели... Полирах до огледално и сега се радвам на резултатите :) През цялото време докато търках оксидацията и полирах, недоумявах как е възможно да се пусне в...
  9. И

    Walther / Umarex

    Всеки може да си пише каквото си ще, аз съм длъжен да проверя :) Полирах си работните повърхности на "гумения" валтерски спусък и с удоволствие забелязах появилия се осезаем праг който тази проста операция ми донесе. "Уауу" не помня дали извиках, но много приятно се зарадвах ;) И още нещо, което...
  10. И

    Walther / Umarex

    Ами аз затова и питам, за да споделите какво сте измислили и как го правите ;) ОК?
  11. И

    Walther / Umarex

    Благодаря ти за съвета и за отзивчивостта! Явно съм на етап повече да питам, защото още почти нямам какво да споделям и бързите ти и точни отговори са ми от голяма помощ.
  12. И

    Walther / Umarex

    В украинския форум, в първия пост от тази тема http://airgun.org.ua/forum/viewtopic.php?f=15&t=1346 се обяснява как се прави спусъкът на Доминатора мек и с повече контрол или по тяхному "Делаем мягкий спуск." Някой опитвал ли е така обясненото пилене на спусъка? Резултатът заслужава ли си риска...
  13. И

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Това и аз опитно съм го установил, като си издялках на ръка едно О-пръстенче от PUR и вече 6 месеца ми работи потопено в балон с СО2, но!... но всички фирми в БГ които предлагат О-пръстени и запитах, категорично отказват да имат използваните в ПЦП размери от PUR. Всички! А очевидно е, че...
  14. И

    Walther / Umarex

    т.е. цевната кутия с всичките й вътрешности трябва да е напълно суха от всякаква смазка, правилно ли разбирам? Например съвсем тънко омасляване с пълна синтетика, моторно масло 5W30, което е слабо зависимо от температурни промени, ще има ли полза или в духа на горното - само ще навреди? Да...на...
  15. И

    Walther / Umarex

    Е, не е толкова лошо положението. Но искам наистина да зная къде, с какво и колко трябва да е смазано. И къде не трябва. От теорията към практиката. :)
  16. И

    Walther / Umarex

    Здравей колега! Нека се възползвам от поканата ти по-горе ;) Моята цевна кутия е фабрично твърде изобилно омазана с бялата, оригинална смазка, подобна на вазелин или грес. Отделно, в описанието Умарекс препоръчва за периодична поддръжка, на някои места да се капва масълце за фина механика. В...
  17. И

    CO2 пистолети, револвери и пушки

    Някой може ли да сподели какъв е материалът за О-пръстените, използван от производителите на оръжия с СО2? Бързам да споделя, че опитно установих, че не нито един от следните: NBR, Viton, EPDM, силикон... Рано или късно О-пръстените започват да пропускат и се налага да се сменят, а продавачите...
Нагоре