Резултати от Търсенето

  1. S

    FT Търнак 03.11.2018 - Тренировка 2х30

    Благодаря на организаторите и всички помощници :) Прекарах си страхотно. Макар, че съм "почти ветеран", днес бях отново "новобранец". Радвам се, че този спорт набира все по-голяма популярност.
  2. S

    Моят автомобил.

    За автомобилите отдавна е ясно, че всеки ефект след време се превръща в дефект. Неприятно е, когато дефекта е заводски.
  3. S

    Пушките на STEYR

    При мен дълбочина и диаметър - 8 мм, предполагам, че не е много прецизно, защото не съм свалял цевта. Но тя моята цев не е оригинална и може така да е направена.
  4. S

    Пушките на STEYR

    Някой от притежателите на по-новите Щаери ще измери ли колко е диаметъра и дълбочината на стугованата част на цевта в началото, където се поставя съчмата и уплътнява затвора
  5. S

    Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

    Само че аз искам да намажа цевта с вюрт, да престои 3 часа, да махна остатъчните боклуци с основа (вода и сода) и да импрегнирам с масло. Дали ще се получи
  6. S

    Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

    Да, така е :). Само, че не искам да я оксидирам, а искам това - http://en.wikipedia.org/wiki/Parkerizing. Пише, че се използва във военната индустрия. Сега чета за студено фосфатиране (cold Parkerizing) и в скоро време ще експериментирам ...
  7. S

    Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

    Някой правил ли е експеримент за студено фосфатиране на цев (мазане с ръждопреобразувател на Wurth). Пише, че така обработените метали са устойчиви на корозия. Какъв ли цвят ще добие цевта?!
  8. S

    РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

    Като гледам снимките и броя въдиците - не са ли малко множко за сам рибар - или сте поне 3-ма човека?
  9. S

    Бенчрест 08-09. 11.2014

    Истината е, че точно техните мишени са ми интересни. Ако те имат желание, нека ги публикуват.
  10. S

    Бенчрест 08-09. 11.2014

    Ако е възможно може ли да се публикуват мишените на първите трима в двата класа (16J и FAC).
  11. S

    Бенчрест 08-09. 11.2014

    Колеги, нека запазим добрия тон в темата, за да не "убиваме" желанието на Миро да организира други подобни мероприятия. Вярно е, че имаше пропуски, но къде ли няма. С времето всеки се учи. Е ако не друго, поне поиграхме тенис на маса :)
  12. S

    Бенчрест 08-09. 11.2014

    Не мога да се свържа с хижа "Петрича". Вчера никой не вдигаше телефон 0888924857, а днес е "извън обхват". На стационарния телефон 051 127 280 / 51127280 (ота два различни сайта) също не можах въобще да звънна. Някой да знае други телефони за контакт?
  13. S

    Бенчрест 08-09. 11.2014

    Всъщност нямам куик филл, но имам преходник от китайската ми бутилка към зарядния адаптор за цилиндъра. Благодаря предварително!
  14. S

    Бенчрест 08-09. 11.2014

    В събота до колко часа ще е отворено стрелбището за тренировки? И мога ли да разчитам на малко въздух от бутилка за пушката, за да не развозвам моята повече от 800км.
  15. S

    Моят автомобил.

    Аз бих сложил щори - хем затъмняват, могат да се махат, може да се отвори прозореца, като щората ще пречи на досадните комари да влязат в колата. Имам щори и съм много доволен.
  16. S

    Моят автомобил.

    В условията, в които шофираме каквато и кола да си вземеш, все ще съжаляваш. Ако е нова - защото я чупим по тези пътища, ако е стара - защото сме в сервиза за разни ремонти. Пресен пример - пътя Хърлец - АЕЦ. Отвориха се големи дупки - лично съм виждал за 5 дни четири коли скочили в някой трап...
  17. S

    Моят автомобил.

    ТОВА Е ИСТИНАТА. Преживял съм го
  18. S

    Моят автомобил.

    Не "черното" раздрънква окачването. Там човек кара внимателно. Проблема идва от задкормилното устройство. Човека си казва - това е СУВ - яка работа, глей как минава през дупките с 90 - и после френското окачване се предава. То всяко се предава по нашите пътища. Познавам хора с такава философия...
  19. S

    СПОРТ!

    Стилът "тики-така" вече е разконспириран. Това се видя и с Барселона. Подреждаш 5 халфа в средата на терена, доближаваш средната линия и защитата, не оставяш пространства на Шави и Иниеста и резултатите идват сами. А с изпълнители като Робен и Ван Перси е трудно за всяка защита. Много добър мач...
  20. S

    Моят автомобил.

    Не обиждайте човека, поне може да пише. Защото аз като карах курсовете имаше един ЦИГАНИН, който не знаеше коя му е дясната ръка, а инструктора очакваше от него да схване правилото за дясностоящия ... Крайно време е за шофьорски курсове, гласуване ... да бъде въведено изискване за завършено поне...
Нагоре