Резултати от Търсенето

  1. bgbul

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    Развален телефон... Кой чул, кой разбрал. Все едно. Стрелба с пистолет не е стрелба от упор. Както и да е. Има една поговорка: "Пчелата не си губи времето да обяснява на мухата, че меда е по-вкусен от ла..то." Така, че ...живи и здрави!
  2. bgbul

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    Брей..и скромничиш. Това за 50 м е перфектна група, въпреки единия откъснат. Браво! Когато говорим за дистанция вече без опора не става ( с малки изключения). Браво! Дано се пораздвижи темата и стрелбата.
  3. bgbul

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    Затова - стига толкова. Който разбрал - разбрал. Който е засегнат - извинявайте и толкова!
  4. bgbul

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    Ех..младост нерадост! Затова ви завиждам на младоста, не си пестите времето и енергията за по-смислени идеи. Имате ги в излишък (и време, и енергия) и си ги пилеете на воля. Ако сметнете финансово всичко (черно на бяло) и ще станете стрелци. Пистолетната стрелба е надстрелване със себе си. Да...
  5. bgbul

    10 метра пистолет - кой колкото си може.

    Всички ръкохватли на пистолети са потъмнели от използването. Защо теб това те притеснява? Ако много се поти дланта - значи я напрягаш за да вдигнеш мушката. Трябва да си оправиш ръкохватката или (по-сложното) да преправиш мерните прибори (по-висока мушка). При всички случай нещо се напрягаш...
  6. bgbul

    10 метра пистолет - кой колкото си може.

    Обичам да мотивирам младите, но не говоря празни приказки. Повярвай ми, резултатът ти е впечатляващ.
  7. bgbul

    10 метра пистолет - кой колкото си може.

    Взел си ми занаята. Браво за постиженията. Достойно! От каква поза стреляш? Резултат 135 и нагоре те вкарва в състезанията. Ако стреляш без упор (опора) с подобни резултати за толкова кратко време с пистолета, значи си талант. Успех!
  8. bgbul

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Нещо сгреших. Извинете! Мислех, че ще е забавно. Грешка!
  9. bgbul

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Безмислено упорство. Първо се научих да стрелям, станах състезател, стрелец. Първо стрелях по бял лист с каквото оръжие ми дадат и каквито чашки имаше. Първо трябва да станеш СТРЕЛЕЦ, после са претенциите, че чашките са криви.
  10. bgbul

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Тук умувахме за колега, който открива света на стрелбата "високо ниво"...високи резултати. Та затова казах, че със смяна на чашките няма да стане. Има дълъг път да се извърви преди това. В такъв момент смяна на чашките е психологическо състояние с временни резултати. Грешки от рода"откъснати...
  11. bgbul

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    В момента по БНТ 3 са финалите за жени на 25 м пистолет. Нашето момиче води (Костадинова) Медал! Последният изстрел реши златото. За жалост не е наше, но е голям успех. Може да се види ролята на стрелеца- стреля с дясна ръка, но се прицелва с ляво око. Странно, но печелившо. Оръжията и...
  12. bgbul

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Почти съм съгласен с изложеното, ОСВЕН, че на първо място е оръжието. Според мен на първо място в триединството е стрелецът. Едва при достигнато ниво такова, че да са равностойни стрелците може да се оглеждаме за по-добро оръжие и евентуално боеприпаси. И отново - това НЯМА да ни гарантира...
  13. bgbul

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Аз изказах само собствено мнение. Не, че много разбирам, но доколкото знам е така. Зависи от чашките, но на последно място. Преди това има много други фактори. И като опит да споделя, че чашки с плосък връх (то не е връх, а чело) са спортните чашки за високи постижения. Колкото и да не ви се...
  14. bgbul

    СПОРТ!

    Едва ли ще бъде интересно, но сега гледах финалите на европейското по стрелба с пневм. пистолет (10 м) мъже. Е - НЯМА такъв спорт. Уникално! Вече е направено много атрактовно и за зрителите. Самият финал е разбираем и видим. И "завързан до последния изстрел. Поне тук така се случиха нещата...
  15. bgbul

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Със смяна на чашките НЯМА да стане по-добра стрелбата. Чашките са ПОСЛЕДНОТО нещо, което трябва да се променя. Всичко е преди това. Произвеждането на изстрел е проста работа, но постигане на перфектен резултат е сложната част, трудната. И гадното е, че всичко е невидимо за околните. Ако няма...
  16. bgbul

    Пистолетите на Feinwerkbau

    В стрелеца е разликата. Иначе просто подобряване на външния вид, малко пипване на мерните прибори и ръкохватката. Има изменение на спусъковия механизъм, но едва ли се забелязва от "нормалните" стрелци.
  17. bgbul

    Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

    Всичко е хубаво..., ама защо си блокирал съдържанието си на профила? Искам да те питам нещо на ЛС..ама не мога. И к'о прайм ся?
  18. bgbul

    Турнир 10м, Прав, 4.5мм-5.5мм, всякакви мерни прибори. 13.04-13.05.23

    Казва се "отказване на изстрела". Това е, когато усетиш трепване (ненормално, странно, неочаквано) - да откажеш изстрела. Просто сваляш пушката, представяш си нещо твое, малко успокояваш дишането и започваш нова стрелба. Това ще те накара да намалиш грешките, да се съсредоточиш по-внимателно и...
  19. bgbul

    Турнир 10м, Прав, 4.5мм-5.5мм, всякакви мерни прибори. 13.04-13.05.23

    Този резултат означава, че не си излизал от девятката (осреднено). Това е на границата на профи стрелба. Браво! С такава пушка се поставят рекорди. Пожелание..... В кой град си? (ако не те притеснява въпроса и ако искаш ми отговори) Иначе: ПРЕКРАСНА инициативА! Само така! Младите трябва да се...
Нагоре