Резултати от Търсенето

  1. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Жалко, но общо взето се случва това, което беше в прогнозите....ако почнеш да стреляш малко повече се чупят части......след още 1000 изстреля ще се разбере. Това за мен е пушка да "пукаш" от дъжд на вятър и може би по нещо на самоход.....за стрелба за кеф, честа при това не става, но може и да...
  2. 6tangata

    COMETA - хубавите испанки.

    Аз не знам да има усилена, има за модела 220 и 300 май по-къса и за моделите 400 стандартна. Има писано в темата, най-много джаули дава модел 400 в калибър 6.35, около 24, в 5.5 малко по-малко и в 4.5 около 21 джаула. Имам компакт 400 и в трите калибъра, общо взето от тази пружинка и маншет по...
  3. 6tangata

    WEIHRAUCH

    Каква е разликата между Weihrauch 30 S и Weihrauch 30 M/II ?
  4. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Основната, важна разлика за мен между най- скъпите пружинни въздухарки и класа на най-ниския, визирам BAM и евентуално Artemis е закалка на метала, еластичност и всичко от този род, свързано с метала. Тези свойства не метала не се виждат основно с просто око ;) Помня първия ми БАМ 21, 5.5 мм. Ей...
  5. 6tangata

    ИЖ 53М - пружинен пистолет - тунинг

    ИЖ 53 има 3 генерации, като последната с куха дръжка, с голяма дупка отдолу е най-зле и не бих дал 200 лв., даже и 150. Мерника е плстмасов, с формата на "говно" закрепено на цилиндъра. Няма го винта за услилието на спусъка. Та най-добра е 1, 2 става, а 3 е резил.
  6. 6tangata

    NORICA - още по-красивите испанки.

    Нещо гледах релсата за оптика и ми се стори синтетична, това означава ли, че стягаш малко, защото няма откат или....това за Omnia. А за Dragon съболезнования, майтап ;) Имал съм за трупане на опит .... спусъка е толкова кофти, че и да е точна няма да се разбере ;) Поне на моята беше. За мен...
  7. 6tangata

    METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

    Който го е страх от мечки не ходи в гората ;) и с пушките от 1000 лева е така. Всеки си поема риска. Специално ВИП в София и продавачите на въздушно са читави, мое мнение. Общо взето за обслужване от майстор, а не приятел са нужни едни 30-50 лв. За 150 лв. тогава стреляй докато се скапе нещо ;)...
  8. 6tangata

    Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

    Гледах за 631, каква е идеята да се слага друг маншет? Оригиналния е и малко като демфер. Да увеличава се хода на буталото с милимунди. Да вече белия маншет трудно се намира. С каква пружина даде 10 джаула? Не бих полирал частите на спусъка, тънка работа и би могло да стане фал. Най-важния...
  9. 6tangata

    Haenel 312 , 311

    Едно време преди 20 години съм имал Хайнел 312 с подобна система правена от едни майстори от ОСО, никаква разлика с точността ;) Слагал съм и О пръстен на цевта вигна скороста с 1 м/с ;) Виж демфера се изяжда. Никога не бих сменил оригиналния кожен маншет с изкуствен ;)
  10. 6tangata

    METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

    Обслужването особено за този клас изобщо не подлежи на компромис ;) , но преди да се намери човек за същото е Убаво, да се намери един маншет от Норика, защото на 90 % оригиналния е за смяна. Оригиналната пружина за мен си е ОК, ако не изглежда много крива. Последно с "рязана" оригинална на 16...
  11. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Яко компетентно мнение е предпоследното, личи си рутина ;) Освен за дим се гледа и да не е скъсан маншета или да има частици метал в цилиндъра, каквито се намират в ниския клас оръжия често ;) Ама не питай старило, а патило са казали хората ;) А за Дианки 40-50 годишни може да се мечтае, а 7-8...
  12. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Със здраве да я ползваш и добре дошъл в клуба на ремонтиращите мъже ;)
  13. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Бързо забравяш ;) Писал си че, всяко бутало снимано и увеличено изглежда зле ;) Е на моята снимка на дианско бутало не виждам нищо зле. Сравни снимките на буталата или не ти отърва ;) Айде със здраве ;)
  14. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Темата за мен не е омазана, защото ако някой си мисли, че за 300 лева ще купи качеството на Diana, като фаворит за магнум пневматиките да слезе на земята :) Да се твърди, че чарковете на това китайче и чарковете на Diana са еднакви е малко извратено за мен. Китайчето може да си е супер за 300...
  15. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Не знам къде има правило, на колко метра се стреля ;) Стреляш на колкото ти душа и сърце иска. И защо точно на 25 метра, а не на 26.5 или 24. 5 метра. Колко души има с магнум пневматики във форума и пишат за тях, или пишеш от личен опит или четене в чуждестранни сайтове? Може да се види в темата...
  16. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Ето снимки на бутало на Diana, както е получено, без да е полирано или каквото и да е правено с него. В случая шапката е присадена има и монолит, просто това намерих. Да твърдиш, че шапката е със същите деруги като на китайското чудо е малко детинско. Забележи и финиша на метала на самото...
  17. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Ако с тази "шапка" на буталото, в това състояние се сложи маншет много вероятно пак да се среже и разкъса след N на брой изстрели, в зависимост, колко е еластичен маншета и т.н. Аз лично по-лошо обработено бутало не съм срещал. Защо би се наранил маншета няма да развивам тема тука и сега. Абе...
  18. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Сега като се загледам ми се струва, че парче от "шапката" на буталото се е отчупило или е зрителна измама? Ако е така може да се отговори на въпроса защо е срязан маншета. Ако е отчупено парче, не е желателно да се монтира нов маншет без механична обработка на шапката и вероятно присаждане на...
  19. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Сметни, колко сантиметра би била дължината на сгъната пружина и колко е вътрешния диаметър на буталото. Дай повече снимки на частите. Ако трябва водач на телена пружина сметни размери (леглото на пружината при спусъка) и т.н. Отделно може да се наложи утежнител на буталото ако се гони максимална...
  20. 6tangata

    ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

    Само от там ли се намират маншети и пружини, газови и телени? Цената е добра, горе-долу 3 пъти по-скъпи с доставката маншети може и повече, отколкото се намират маншети за най-масовите Diana в БГ. За Европа повече от два пъти по-скъпи. От всички газови пружини, които приятели са ползвали държат...
Нагоре