Резултати от Търсенето

  1. F

    Самоделни PCP-та

    Пушката от първия линк е безбожно яка о.О
  2. F

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Има едно малко гумено топче , което седи върху края на желязната пръчка. Виж да не е останало в бронзовата тапа. Аз моето го загубих първия път, но имах късмет и го намерих. това може да ти е от полза http://forum.guns.ru/forummessage/30/387692.html
  3. F

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Ако ще я ползвам задължително ще се тества , виждал съм (не на живо) резултата от гръмнала бутилка , не бих се бъзикал с такова нещо. А да попита още нещо - ако държа цилиндъра на пушката си (хасански) напомпен на 100 бара доста дълго време (примерно няколко месеца ) това вреди ли му и опасно...
  4. F

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Здравейте, днеска на пазара видях една бутилчица за кислород и не се сдържах да си я купя за 10 кинта. Предположих , че може и за нищо да не става, ама за тея пари реших да рискувам. Ето как изглежда: От надписа разбирам, че е с работно 250 и тестово 375 , правилно и съм го разчел? Нямам...
  5. F

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Аз мисля да го пробвам за мазане на дамаскови или други ръждаеми остриета. Изглежда по - добър вариант от ленено масло. Мерси за идеята :)
  6. F

    Бургаска група

    Здравейте , мисля и аз да дойда в неделя , само дето нямам транспорт, та ако на някой му е удобно да се уговорим да дойда с него.
  7. F

    От нищо... нещо

    Здравейте, от бая време се канех, и днес най - сетне си спретнах един диоптричен мерник. Както се вижда, не е нещо особено , но става за стрелба по кутийки в двора, а и е в тон с пушката :D . В началото го направих с дупка 1 мм , но почти нищо не се виждаше и я разширих на 1,5. Трябва да му...
  8. F

    Самоделни PCP-та

    Ами там където цевта е изтънена няма нищо, виси си във въздуха. Просто съм показал колко е дълъг този участък. Май ще си правя нова цевна кутия , в която да влиза и това изтънение (предполагам, че с такава цел е било направено от предния собственик)
  9. F

    Самоделни PCP-та

    Мерси за отговорите, сложих една гумичка (не о - пръстен , ами плоска) и сега сякаш не се чува звънене от отскачане и изстрела е по-отсечен и кратък , така че май работи (а може и само в моята глава да звучи така :D). Ще си поиграя и с дължината на пружината. Имам и още един въпрос по...
  10. F

    Самоделни PCP-та

    Скоро сложих по-силна пружина на мойта самоделка и си мисля , че когато стрелям, ударникът отскача и пак удря по клапана . Според вас добро решение ли е да сложа о-пръстен както съм показал на схемата (с хасански цилиндър съм) , и има ли друг вариант. А и дали е по - добре пружината да е дълга...
  11. F

    ВЕТРОМЕРИ, НИВЕЛИ И ЪГЛОМЕРИ-начини за работа. Хоризон

    Точно такъв си беше взел един приятел парапланерист. Сравнявали сме го с други ветромери за по 100+ лева и винаги даваше 1-2 м/с разлика.
  12. F

    Арбалет "пневматичен".

    Преди да се зарибя по пневматичните мании и аз се бях захванал с нещо такова, но с обикновенни пружини . Изглеждаше по следния начин Това в основата на раменете са зъбни колела за да се движат синхронно. Опъваше се много трудно и стреляше доста слабо. После като разбрах за газовите пружини се...
  13. F

    Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

    Ясно, мерси за бързия отговор.
  14. F

    Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

    Един бърз въпрос - лоша идея ли е да си намажа хасанския цилиндър със силиконова грес отвътре , за да го предпазя от корозия.
  15. F

    Самоделни PCP-та

    Здравейте, ето го отново мойто изродче, малко ъпгрейднато. За сега е завършено и сглобено, но още не съм го оптимизирал за точност и разход. Вече всичко е разглобяемо, няма смоли и запояване. Тежи 3 кила и е дълго 80 см. След време имам планове и помпа да му вградя , но има време до тогава ;D ...
  16. F

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА Здравейте, търся си стоманена тръбичка с външен диаметър 8 или 9 мм и вътрешен - колкото се може по - малък. Трябва ми да си направя двустепенна помпа от този тип: Ако някой има представа от къде може да се намери подобно нещо ще...
  17. F

    Самоделни PCP-та

    Мерси , мисля, че добих идея за какво става дума. :cheers:
  18. F

    Самоделни PCP-та

    Това изглежда и звучи адски яко.Може ли да дадеш някаква схема на помпата, или и тя е засекретена. Ако не друго, може ли да кажеш колко е вътрешния диаметър на цилиндъра в който се движи буталото. И още веднъж - поздравления за страхотните резултати.
  19. F

    Самоделни PCP-та

    Аз нямах предвид , че сегашния приклад е грозен. Иначе това с помпата ми е доста интересно да го видя как е реализирано,защото и аз в момента съм се захванал с нещо подобно.
  20. F

    Самоделни PCP-та

    Доста яко изглежда, с нов приклад сигурно ще е още по добре, поздравления. А технологията без удърник не мога да си я представя. Разбирам че е тайна и не искате да разкриете това, до което сте стигнали с доста усилия , но може ли поне някаква подсказка за основния принцип на действие или за...
Нагоре