Резултати от Търсенето

  1. JoroHondata

    Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

    Здравейте Много късно се включвам, но по- добре късно, отколкото никога... Та за фосфатирането: това не е самостоятелен процес- самият фосфат е много неустойчив- и винаги след фосфата следва лакиране (по- скоро фосфатното покритие се прави за по- добра адхезия на лака). Следва спичане до 200...
  2. JoroHondata

    Измерване на твърдост

    Здравейте Предоставям услугата: Измерване на Твърдост чрез портативен Твърдомер Hardmatic HH-120. Диапазон на измерване: HV (32-999); HB (81-767- за стомани, 42-169- за медни сплави); HRB (41- 110- за стомани, 10-93,5- за медни сплави); HRC (0- 68); HS (14-101,3- за стомани, 5,5-30,2- за медни...
  3. JoroHondata

    Haenel 312 , 311

    Колега boybey Моите пружини са предназначени само и единствено за Haenel 312, и за никаква друга пушка ! Ако на Haenel 303 4.5 (с каквато пушка си написал, че разполагаш) ти е поставена някаква друга пружина- аз не нося никаква отговорност (Антон Жеков продава всякакви видове пружини). Опиши...
  4. JoroHondata

    Пружини - големини, дължини и витки

    Колега, много точно ти отговарям на така направената от теб забележка за дължината и за закаляването на пружините. Къде в предишните постове намираш информация за дължините на пружините (в заглавието на темата е написано) ? И къде съм написал, че форума се чете от идиоти, а още повече, че се...
  5. JoroHondata

    Пружини - големини, дължини и витки

    Здравейте Силата на пружината зависи от броя навивки за точноопределена дължина, и чрез дължината/брой навивки веднага може да се каже дали тази пружина ще работи нормално (или ще се умори много бързо). Диаметрите на пружините за въздушни пушки са близки, и може една пружина да стане за няколко...
  6. JoroHondata

    Haenel 312 , 311

    Здравейте колега boybey, Явно не се изразявам точно: и с 250 м/сек Haenel 312 може да бъде достатъчно точна пушка !!! Евентуално при тази по- висока постигната скорост ефекта от нееднаквите чашки става по- осезателен. По- конкретен пример за силата на пружината, с която постигам 250 м/сек: по...
  7. JoroHondata

    Haenel 312 , 311

    Здравейте Колега boybey Не смятам, че си прав в твоите твърдения. Резултатите с по- силните пружини, които използвам вече около 4-5 години в моите пушки (2 броя Haenel 312) осигуряват около 250-260 м/сек. Такива "филми", като незавъртане на чашката в цевта според скоростта (както си го описал...
  8. JoroHondata

    Пружини - големини, дължини и витки

    Здравейте Колеги, много неточности прочетох в предните постове за производството на пружини... Няма никаква разлика в технологията по производство на пружини за кола, пушка, химикалка и т.н. Има два класа пружини: които се закаляват, и които са предварително уякчени чрез Пластична Деформация-...
  9. JoroHondata

    Haenel 312 , 311

    Здравейте Въпроса ми е дали колегата cilindura е използвал конструираните от мен пружини за Haenel 312 ? Имам подозрение, че не е така- конструираните от мен пружини се монтират абсолютно свободно в пушката без да се налага каквото и да е престъргване. Според моите спомени е възможно да се...
  10. JoroHondata

    ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

    Здрасти Мога да направя измерване на твърдост на всякакви метали с натоварване максикум 1 килограм, но и това е напълно достатъчно. При това натоварване остава отпечатък (пирамида) с размери до 0,1 милиметър (80x80 микрона), които са почти незабележими. Проблема е, че не мога да поставя върху...
  11. JoroHondata

    ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

    Здравейте Това с твърдостта на цевите (без реално да бъде измерена) си е като нож с две остриета: няма нито твърда, нито мека цев- трябва да е точно определена, и в много тесни граници. Приканвам всеки, който има парчета от цеви, да ги дава насам- мога да ги измеря без проблеми. За това ми...
  12. JoroHondata

    Термично обработване на метали и сплави

    Здравейте съфорумци Термообработвам всякакви детайли от стомани и сплави на цветни метали в София (стига размерите на раб. пространство на пещите да го позволяват- 350 мм е максималната дължина в момента) с предварителен хим. анализ. Максимална температура на закаляване: Тзак= 1200 oC...
  13. JoroHondata

    Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

    Здравей Благодаря за добрите думи ! Разбира се, че си спомням, че говорихме за Al и за други сплави. Инженер по Термично обработване на метали и сплави, и Доктор по Металознание :compfight: Практически съм се занимавал с ТО на доста видове детайли от всякакви стомани и сплави, малко с...
  14. JoroHondata

    Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

    Re: Дамаската Стомана Здравейте Според мен Дамаската стомана (и другите подобни композиционни материали) е създадена от необходимостта от стомани (детайли) с по- висока якост. В древните времена не е било известно влиянието на легиращите елементи върху свойствата на желязото, и така се стига до...
  15. JoroHondata

    МР 654К

    Здравейте колеги Предстои ми покупка на такъв пистолет и когато пристигне, смятам да направя най- общите неща по "тунинга"- а именно напасване на уплътненията в изпускателния клапан и някои други дребни преработки и подобрения за предотвратяване на изпускането на газа. Поздрави
  16. JoroHondata

    ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

    Здравейте колеги Да- това е една интересна тема за мен, още повече, че съм се занимавал/запознал с производството на специални изделия (работил съм като технолог по Термично обработване на металите в Арсенал, и не само там) :) Колегата Ralfi, писал по- рано е напълно прав- някои, от цевите в...
  17. JoroHondata

    Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

    Здравейте колеги Аз се занимавам с Термично обработване на метали и сплави в София, и имам доста добър опит в професията в някои оръжейни (Арсенал) и други заводи. Така, че ако имате въпроси относно някоя стомана или детайл, от който се произвеждат частите в огнестрелните оръжия- ще мога да...
  18. JoroHondata

    Haenel 312 , 311

    Здравейте колеги Преди около 3-4 години съм конструирал усилена пружина за Haenel 312, поради факта, че притежавам две такива пушки. Колеги, ползвали пружините твърдят, че пушките стават по- силни, но това довежда и до своите недостатъци (по- голям откат). Аз лично съм доволен, защото съм...
Нагоре