Самоделни муниции .177 .22 .25 9 мм .45 .50

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Може да се настрои РСР пушка да изстрелва дори 10тина грамов проектил с прилична скорост,
но не може да се увеличава теглото до безкрайност.
Ограничението идва от диаметъра, тоест от калибъра.
Представете си 10-15 грамов проектил с диаметър 5.5 или 6.35 мм.
По мои груби сметки 10грамов проектил в кал.25 (6.35) би имал дължина от около 43мм.
Представете си как изглеждат 4см от един обикновен молив.
А сега помислете , как един такъв проектил би се държал по време на полет.
Моето мнение е,че някъде около 4 грама за 6.35 е предела, в този случай дължината му ще бъде около 12,5-13мм.
 

Kachika

Потребител
Утре ще ида до село специално да излея малко проектилчета

А като информация за матрицата мога да кажа само че очаквам и в .22 кал около 2 грама и .177 кал около 1 грам
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
От какъв материал се прави матрицата?Ако ни трябват примерно проектили 6.35 колко мм трябва да е дупката матрицата 6.36-37??
Не може ли да се изработи матрица,не съм сигурен с каква машина точно може да се постигне ефект с подобна точност??Питам понеже в темата няма никаква подробна информация от къде може да се земат клещи матрици което интересува не само мен.Колегата който вече ги прави явно пази в тайна всичко може би е семейна тайна от 1000г,ако не иска да помогне и да даде инфо от опита си ми е интересно защо изобщо пишеш че правиш нови и чакаш нз какви матрици и за колко грама??Хората ги интересува от къде могат и те да имат.
 
A

Anonymous

Гост
scandalo написа:
....Питам понеже в темата няма никаква подробна информация от къде може да се земат клещи матрици което интересува не само мен.Колегата който вече ги прави явно пази в тайна всичко може би е семейна тайна от 1000г,ако не иска да помогне и да даде инфо от опита си ми е интересно защо изобщо пишеш че правиш нови и чакаш нз какви матрици и за колко грама??Хората ги интересува от къде могат и те да имат.
Няма нужда да си язвителен. Да не говорим, че е неоправдано.
Тези, които наистина се интересуват, четат назад в темата.
И научават откъде са клещите, каква оловна сплав ползва и други такива.
 
A

Anonymous

Гост
scandalo написа:
От какъв материал се прави матрицата?Ако ни трябват примерно проектили 6.35 колко мм трябва да е дупката матрицата 6.36-37??
Не може ли да се изработи матрица,не съм сигурен с каква машина точно може да се постигне ефект с подобна точност??Питам понеже в темата няма никаква подробна информация от къде може да се земат клещи матрици което интересува не само мен.Колегата който вече ги прави явно пази в тайна всичко може би е семейна тайна от 1000г,ако не иска да помогне и да даде инфо от опита си ми е интересно защо изобщо пишеш че правиш нови и чакаш нз какви матрици и за колко грама??Хората ги интересува от къде могат и те да имат.

Ето малко информация по въпроса тук.
 

Kachika

Потребител
Dejmos написа:
scandalo написа:
....Питам понеже в темата няма никаква подробна информация от къде може да се земат клещи матрици което интересува не само мен.Колегата който вече ги прави явно пази в тайна всичко може би е семейна тайна от 1000г,ако не иска да помогне и да даде инфо от опита си ми е интересно защо изобщо пишеш че правиш нови и чакаш нз какви матрици и за колко грама??Хората ги интересува от къде могат и те да имат.
Няма нужда да си язвителен. Да не говорим, че е неоправдано.
Тези, които наистина се интересуват, четат назад в темата.
И научават откъде са клещите, каква оловна сплав ползва и други такива.

Само ще ти кажа че до сега да докарам що годе свясна форма за 6.35 съм похарчил около 1500 лв чисти пари (проба грешка)
А все още не съм доволен от крайния продукт
 

Termina4

Потребител
   http://www.thegunshop.co.uk/bullet_molds.htm  :cheers:

   Дали може да произвеждат клещи по чертеж на клиента ще се разрова малко да проверя Мисля че има една фирма Lee която се занимава с подобни аксесоари  http://www.leeprecision.com/
ПП незнам защо но пътвия link не го отваря а когато го копна-става
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Нека кажа че идеята ми не е била да се заяждам или да правя драма.Просто моята гледна точка е че тук сме да обменяме идеи опити и т.н.т!
Джемос-няма тема която не съм прочел в форума....!Извинявам се ако съм обидил някой!


Такааа май намерих от къде можем да си поръчаме калъпи ако някой е така добър да преведе следното понеже аз отгоре отгоре схванах смисъла:

Thank you for considering Lee Precision. We make custom bullet molds
to your specifications for a $100 set-up and tooling fee, plus the
cost of the mold. Double cavity molds would be $26 each, six cavity
would be $52.00 each. If you are interested, we need to send you the
specific details (please include your regular mail address).

Maximum bullet mold dimensions for standard mold blocks; (all
dimensions in inches) single cavity, .580 dia., 1250 length; double
cavity, .685* diam., .900 length; six cavity, .520 dia., 1.000
length; *for single cavity mold in double cavity blocks, like our
slug mold. For two cavities in the double cavity blocks, max.
diameter is .600 inch.

Round ball molds require the use of a carbide ball to create. These
items are expensive, and are reflected in the prices for custom round
ball molds. Diameters of .690 and below are $150 for the set up fee
in addition to our regular mold price, and diameters of .690 and
above require a $250 set up fee in addition to our regular mold price.

Lead time for all custom bullet molds is 120 days.

If 25 or more of the same mold is ordered at the same time, we will
waive the set up fee.

Dealers and Distributors will receive their discounts only on orders
of 100 or more.

S/H is $4.00 per order.


Сега чертая матрицата на SolidWorks за да и я пратя да видя дали могат да я изработят имам няколко въпроса........ако искам проектил 25 калибър ако искам да получа продукт от 2.7 грама какви трябва да са ми размерите на проектила.Ако ще е 25.кал 6.35 ли да правя матрицата ширина,колко трябва да е дълго тялото на проектила и после главата колко трябва да е дълга някой може ли да го изчисли ако не ще го мисля сам.


Кажете няколко думи за този проектил на снимката?
 

Attachments

  • part2.jpg
    part2.jpg
    64 KB · Прегледи: 645
A

Anonymous

Гост
Изглежда добре, но ако мислиш да го изстрелваш с мощно ПЦП.
Ето някой подобрения не зъдалжителни но подобряващи според мен точност и скорост
за тежки проектили много добре действа тази схема
50sjpgBW.JPG
 

Attachments

  • index.jpg
    index.jpg
    33.1 KB · Прегледи: 527

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ами смятам да ги мятам със суматра така че мисля че силата я имам.А каналчетата колко трябва да са вдлъбнати?
 
A

Anonymous

Гост
колкото да не се трият в цевта а може и само 1 голям и дълбок канал тъкмо ще добавяш или махаш от него ако търсиш грамажа.
Мисля че колкото е по малка контактната повърхност ще имаш по-добър резултат в скоростта което е важно за суматрата - тоест търсиме по-тежък проектил с минимално забавяне в скоростта и едновременно добро уплътнение в цевта и точност :cheers:

Абе дори да направиш копие на Черната Вдовица (този синия) няма да се прецакаш изобщо. Ако искаш да разбереш колко ще тежи предварително има начин.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Прав си не се бях замислял за триенето ще направя май копие на този проектил който си пуснал но мисля да е с тъп връх........Ами аз тежеста си я разбирам като смятам чрез формули за равнинни фигури ако има по лесен начин сподели.

Това е което сътворих принципно изглежда добре само че как ще лети.........никой не може да каже.
 

Attachments

  • part2.jpg
    part2.jpg
    50.8 KB · Прегледи: 547
A

Anonymous

Гост
Според мен е много дълъг, направи го на 70% :cheers:
Трябва да измериш леглото без нарези в началото на цевта за да разбереш колко дълъг проектил може да поеме и да то съобразиш в проекта, че може да "не мож го натика целия" и да си счупиш лоста за зареждане примерно :exclaim:
 

Attachments

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    80.8 KB · Прегледи: 374

|CL|NIKI

Потребител
Kachika написа:
Макси новата смес на проектилите е по мека и с по голяма плътност .
Проектилите са с 5.5 в оснивата и с пръстен 1.5 мм дължина и диаметар 5.65 общата дължина е 9 мм което е 1.64 от калибара ,
теглото е 1.97 - 1.98 грама

Сори за офтопика - ако влезеш тук - погледни си на ЛС :) ;)
 

Kachika

Потребител
Това което съм направил е най доброто кое то съществува в момента за лов за това че не чудете :))) :rambo: :rambo: :rambo:
 

|CL|NIKI

Потребител
Kachika написа:
Това което съм направил е най доброто кое то съществува в момента за лов за това че не чудете :))) :rambo: :rambo: :rambo:
Здравейте.
Не искам да прозвучи като реклама или да ви натискам или карам да работите с Kachika, но за 2ри път взимам куршуми от него и какво да ви кажа... наистина няма по добро до момента.
Моята пушка е 130J с 3,3 грамовите Му, 6.35мм проектили се представя може да се каже и по добре от Баракудата по точност. За енергия няма какво да сравнявам.
Днес направих 5 от 5 (5 повторения по 5 истрела) по парче гипс-картон голямо 1 на 1 метър, на 110м, мерено с ГПС + доста лош вятър на кариерата след Побити Камъни.
Групирам всеки 5 истрела на не повече от 1,5-2 см един от друг в която и да било част на гипс-картона, оптика x32.
Много точен проектил за моите разбирания - лов.
 
A

Anonymous

Гост
|CL|NIKI написа:
Групирам всеки 5 истрела на не повече от 1,5-2 см един от друг в която и да било част на гипс-картона,
Брадъре много добри постижения, сори но с каква пушка каза че снайпваш?
П.С. чесно да ти кажа групи под 5см на 110м. с тази мощност ми се виждат малко нереални, но може и да греша дано.. :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
sniper написа:
|CL|NIKI написа:
Групирам всеки 5 истрела на не повече от 1,5-2 см един от друг в която и да било част на гипс-картона,
Брадъре много добри постижения, сори но с каква пушка каза че снайпваш?
П.С. чесно да ти кажа групи под 5см на 110м. с тази мощност ми се виждат малко нереални, но може и да греша дано.. :cheers:
най-добрите групи на точно 100м,които съм виждал на живо, са с около 60J бам51(този на иводок)-eдната около25мм,
,втората-35-45мм.и двете от по 10 изстрела с баракуда.с пружинна пушка-30мм група от 80м с хв90 и 235мс с фтт ,от 5 изстрела при безветрие.130J в добро плато и цев дават теоретичен шанс за горните резултати.
 
A

Anonymous

Гост
|CL|NIKI написа:
Kachika написа:
Това което съм направил е най доброто кое то съществува в момента за лов за това че не чудете :))) :rambo: :rambo: :rambo:
Здравейте.
Не искам да прозвучи като реклама или да ви натискам или карам да работите с Kachika, но за 2ри път взимам куршуми от него и какво да ви кажа... наистина няма по добро до момента.
Моята пушка е 130J с 3,3 грамовите Му, 6.35мм проектили се представя може да се каже и по добре от Баракудата по точност. За енергия няма какво да сравнявам.
Днес направих 5 от 5 (5 повторения по 5 истрела) по парче гипс-картон голямо 1 на 1 метър, на 110м, мерено с ГПС + доста лош вятър на кариерата след Побити Камъни.
Групирам всеки 5 истрела на не повече от 1,5-2 см един от друг в която и да било част на гипс-картона, оптика x32.
Много точен проектил за моите разбирания - лов.

2 см група, или това е разстоянието между кой да е изстрел спрямо предходния и следващият такъв?
 
Нагоре