Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

A

Anonymous

Гост
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Parabellum написа:
Не виждам какво общо има мъртвия обем с този преди БК? Хайде за след него,където е преходния отвор съм съгласен.

БК на Бам не съм го виждал и вярвам, че няма нишо общо щом така казваш. Аз имам преки наблюдения в/у перилската пушка, която беше в мен. Тя като конструкция ми приличаше да е копие на бамовете и за това съм се подвел. Но дори и преходният отвор едва ли е много по-малък от този на талоните. Така че, ако това е проблем, значи всички PCP-та го имат.
 

Kachika

Потребител
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Тук не е местото на мъртвия обем но немога да не се включа
На моята 6.35-ца е с 2.5 куб/см мъртав обем като смятам от клапана до съчмата и пушката си стреля прекрасно
 
A

Anonymous

Гост
Re: AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor

Kachika написа:
Тук не е местото на мъртвия обем но немога да не се включа
На моята 6.35-ца е с 2.5 куб/см мъртав обем като смятам от клапана до съчмата и пушката си стреля прекрасно
Точно тук е мястото понеже става въпрос точно за пушките на AirForce.
Няма много яснота по въпроса, ама нали затова е форум... за да го измислим.
Ето и как започна всичко и защо се интересувам:
ivodoc написа:
Да, пушките на ЕрФорс стрелят с преразход.
Вярно е , ама май само това е вярното от всичко изписано до сега.
А причината за големия разход на въздух не е клапана и той не се нуждае от доработки за да свали разхода.
Точно обратното.
Четете между редовете.
Клапана се доработва именно за да пуска повече въздух и да се вдига енергията на изстрела, а не за да се прави икономия на въздух.
А преразхода идва от голения мъртъв обем , произлизащ от конструкцията на самата пушка.
И да, тая пушка , не говоря за Кондора, той от редуктор няма нужда, както от такъв нямат нужда и мощните РСРта, а за Талон и Талон SS , които евентуално имат нужда от редуктор.
Казвам евентуално, понеже не съм убеден , че ползата от редуктор ще е много голяма.
Вероятно полза ще има някаква, но дали ще си струва усилията или вложените стредства, след като редуктора няма да разреши проблема с мъртвия обем?
original.jpg

П.С.
Новата бутилка на кондора ще бъде оборудвана точно с такъв клапан, а вероятно старата ще се блажне с редуцил вентил.

 
A

Anonymous

Гост
А колко е нормалната скорост на Талон СС без модификации при 190-200 bar? ivodoc беше пуснал една графика за талона му, но беше почнал от 180 bar и не пишеше с какви чашки.
А в София от къде си купувате силиконова грес за смазване на О-пръстените?

Прочети правилата на форума: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ?t=5 и за новодошлите: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=3
Ползвай бутона промени и не пускай последователни постове.
ivodoc

Още един въпрос:

Забелязах, че когато налягането в резервоара падне до около 150-160 bar, се получават големи вариации в скоростта, с която стреля пушката. Нормално на 4-та степен при това налягане стреля с около 220 м/с. След 2-3 нормални изстрела прави един много слаб и тих (около 170 м/с), и след слабия винаги следва един много силен и шумен (над 230 м/с). Не мога да си обясня защо се получава така. Някой имал ли е подобен проблем?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
С риск да сгреша ще се опитам да ти дам възможен проблем.Значи до колкото аз знам ако при връщане на зареждащия механизъм не легне както трябва се получават подобни аномалии това ми е казано от човек който имаше такава пушка,каза ми че това и е проблема дефакто.За друго аз незнам!
 
A

Anonymous

Гост
Провери си о-пръстените на затвора. Ако има дребни боклуци при пръстените или, ако те са наранени ще трябва да ги почистиш или смениш. Аз моите ги смених с малко по дебели и сега положението е много по-добре. Другия възможен проблем е о-пръстена на клапана, ако не се оправи от първите пръстени ще трябва да погледнеш и там. Това става като първо изпуснеш налягането от бутилката! После се отвърта месинговия детайл в който влиза тръбичката на шапката. Равиването там става много лесно с помощта на тънки огънати малки клещи /няма фиксатор за резба/. За да извадиш тръбичката от месинговото тяло трябва да махнеш с помощта на клещи черния полиамид. Хващай полиамида само в задната му част /там където е леглото на пружината/ за да не си прецакаш клапана. Там където влиза тръбичката в месинга е леглото на о-пръстена. Огледай го внимателно и внимавай с него, когато връщаш тръбичката на мястото и!
 
A

Anonymous

Гост
Оказа се, че проблема ми е бил заради разхлабени винтчета на шапката на клапана. Като ги затегнах си кове на една и съща скорост. Много гот! :bravo:

Някой пробвал ли е с някакво лепило да фиксира резбата на тези малките винтчета, или на самата шапка, за да не се разхлабва?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
vsemionov написа:
Оказа се, че проблема ми е бил заради разхлабени винтчета на шапката на клапана. Като ги затегнах си кове на една и съща скорост. Много гот! :bravo:

Някой пробвал ли е с някакво лепило да фиксира резбата на тези малките винтчета, или на самата шапка, за да не се разхлабва?
Това , което ти трябва не е лепило и не е силикон.
Казва се фиксатор за резба.
Има няколко вида и се определят според усилието, което трябва да се упражни за да се развият.
Има такива на Локтайт, има и на други производители.
На теб ти трябва много малко, ама чак толкова малко не продават и като отидеш да си купиш, цената никак няма да ти хареса.
Продават в магазините на МикроМакс http://micromaxtrade.com/bg/contact.html
 
A

Anonymous

Гост
Кондора се оборудва с по-силна пружина на ударника и 110 грамов отежнител от нераждаема стонана ^-^ За силата мога да кажа, че е перфект. Най-готиното е, че вече го няма стария недомислен клапан и мога да си сменям пружината на клапана и о-пръстена без да си изпускам налягането от бутилката ;)

hammer.jpg
hammer1.jpg
 

Termina4

Потребител
Здравейте колеги и притежатели на тези невероятни(за мен) пушки
Искам да сортирам малко мнения за да си направя сметка и да преценя дали ще си струват усилията Става въпрос за редуктор в пушка на Аir Force :rambo:
Не съм стругар не съм и инжинер но съм човек обичащ това хоби и съм решил след като завърша Проекта-Хацан да започна втори Проект-Air Force :crazy:
 

5ko

Потребител
[ Тези, които не бяха доволни от този тип пушки ги продадоха . Вкл. и аз . Добре е ,че има все още надъхани фенове . :yahoo: :wall:умения. ^-^ :bravo: :bomb:


Преди известно време когато започнахте бързо бързо да продавате КОНДОРИТЕ и попитах има ли проблеми ,Щяха жив да ме изядаат тука някои "колеги"
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
5ko написа:
[ Тези, които не бяха доволни от този тип пушки ги продадоха . Вкл. и аз . Добре е ,че има все още надъхани фенове . :yahoo: :wall:умения. ^-^ :bravo: :bomb:


Преди известно време когато започнахте бързо бързо да продавате КОНДОРИТЕ и попитах има ли проблеми ,Щяха жив да ме изядаат тука някои "колеги"
Би било добре да споделиш какви бяха твоите впечатления и проблеми.
 
A

Anonymous

Гост
5ko написа:
[ Тези, които не бяха доволни от този тип пушки ги продадоха . Вкл. и аз . Добре е ,че има все още надъхани фенове .  :yahoo: :wall:умения.  ^-^ :bravo: :bomb:


Преди известно време когато започнахте бързо бързо да продавате КОНДОРИТЕ и попитах има ли проблеми ,Щяха жив да ме изядаат тука някои "колеги"

Ако постреляш с моята ще разбереш, че няма никакви проблеми. Гарантирам ти го!

Започна да пишеш поста си в 23:27:29



За това време помислих че си открил отговора на съмненията си и сега ни ги представяш, ама "Ц".
 
A

Anonymous

Гост
За да спрете да спорите, 5ко има предвид Мен и колегата Вячеслав.
Ние бяхме недоволни от кондорите и ги продадахме.
Аз ще ви кажа точно от какво не бях доволен от моя кондор.
Няма дефект пушката!
Цялата работа, е че на над 50м пушката има много слаба точност.
Да оцелиш нещо си е жив късмет отколкото умение или нещо друго.
Другото което не ми харесваше /говоря само за себе си/ е че платото ми беше в много ниските налягания и скоростта там беше много малка.
Аз търсех от пушката много изстрели, сила и точност.
Първите 2 критерия ги покрива перфектно, но третия не, освен ако не ви задоволява да стреляте на 50м.
Както виждате с доработки тази пушка става убиец, както всички други пушки без редуктор се нуждаят от доработки, пък било то и само полиране на разни детайли.
 

Вячеслав

Потребител
Няма на кого дасе извиняваш. На моя Кондор проблемаму беш е,че след 50 - 60 метра не даваше това,което очаквах. Нямах намерение да пипам каквото и да било по оригинала и реших да го продам в такъв вид. На който му се занимава да го прави. Митака от Ст.Загора доказа ,че пушката е безотказна дори и в 6,35. Има ли смисъл да се коментира. Това е добра и сравнително евтина заготовка . Има пушки ,с които само се стреля. Тази не е такава . Има хора които я карат да стреля перфектно. Много от нас са гледали клипчето със стрелбата от покрив на 200 метра . Аз неразбирам затова купувам ,стрелям и продавам. когато си намеря пешкато ,която да нарека моя ще докладвам. Без подобрения.
 
A

Anonymous

Гост
Слага се по тежък ударник. 110 грамовия е перфектен за стартово налягане 230атс. че и нагоре. Сменят се О-пръстените на завтора с по-дебели. Сменя се и О-пръстенът на тръбичката на клапана с по-дебел (за целта се оширява леглото на пръстена). Пушката става нова песен и покрива всичките ти изисквания! Не е сложно и не искат специални умения и много знания. ще имаш 50-60 изстрела с 300м/с и ще си свиркаш. Това е цялата магия. Сега съм точно с тази комбинация с оригиналния клапан и нямам никакви кахъри. Жалко че днес времето не беше добро към нас. Мислех да си прекарам деня в Пловдих и да и се порадвате каква машина е станала. Е и аз щях да се радвам на вашите, ама ще стане друг ден. :cheers: :cheers: :cheers: Калояне, пожелавам ти от все сърце да си намериш желязната половинка :rambo:
 

angelmr

Редовен Потребител
Може ли някой да ми обясни физическите принципи поради които пушката има точност до 50 метра, а след това няма? За мен линчо това не е логично поведение. Ако се случва с конкретен проектил има обяснение поради евентуална свръхстабилизация, но не и за една пушка по принцип. Така че може ли малко повече наблюдения в какъв скоростен диапазон и с какви проектили се наблюдава въпросния ефект.
 
A

Anonymous

Гост
Аз не съм наблюдавал такова явление при правилно избрана степен и след като си оправих о-пръстените на затвора и клапана. (за кой път го казвам не знам) Пушката започва да вее когато е много усилена или о-пръстените не са добре. При повредени о-пръстени разликата в скоростта оказва голямо влияние на по-големите дистанции (нито един изстрел не е равен на предния или следващия понеже различно количество въздух минава през цевта и аналогично също различно количество въздух излиза през о-пръстените). Понеже балистичната крива до 50м е реално права, дори и да са по-слаби изстрелите се наблюдавала някаква точност в рамките на разстояния 0-50м. Не са само предположения. Имам лични наблюдения ;) Не е невъзможно и да греша все пак... човек съм. Не ми е веела дори в ниските налягания.

П.П
Home Made Arigun in .308 cal
 
Нагоре