Самоделни PCP-та

Kachika

Потребител
Черния полиамид съм чувал че е най дибрия матерял за клапан но в Бургас неможах да намеря
 

rashko

Редовен Потребител
Черния е хубав,но при минусови темперетури се чупи белия е по-добър.
Полиамида трябва да е еластичен :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
За клапаните всички ( кой ли знае дали е така ), ползват ПА-6 (шест).
Цвета му е бял-полупрозрачен или белезникаво млечен (зависи от производителя).
Имам на размер е 10мм.
Ако не можеш да си намериш и искаш, мога да ти изпратя.
 

Kachika

Потребител
нека да пробвам сега метал в метал така или иначе е направено
а после при всички случай ще има много доработки
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Kachika написа:
нека да пробвам сега метал в метал така или иначе е направено
а после при всички случай ще има много доработки
ако успееш метал-метал ,патентовай технологията.мн лев ще изкараш.
 

Kachika

Потребител
Всички части са готови остава само зглобяването и надуването (да видя де сам се окендзал)
 
A

Anonymous

Гост
Да допълня колегата Poacher, който в първия си пост е показал снимки на самоделните ПЦП-та на наши колеги от форума. Да отдадем заслуженото уважение и на един от пионерите в тази материя - angel_ov :bravo: Всъщност неговото ПЦП е третото гаражно след тези на Коко от Русе и Перил. На снимката се намира в средата, а пък тази вдясно е пушката на Pachotel - фото
 
A

Anonymous

Гост
Screamer написа:
Аз и до последно си мислех, че тази в ляво е заводски направена.
SEABOY твое производство ли е?
Ако е така е велико!
Прилича ми много на Steyr.
Много ме кефи дизайна, наистина е ЖЕСТОКА! ;)



Мое дело е да :) Голяма играчка падна, но си заслужавше усилията.
 

Kachika

Потребител
Вече съм на финалната права оптиката пристига във вторник и след монтирането и зсапочвам с оформянето на приклада

За сега само това мога да покажа







 

Kachika

Потребител
Вече мога да се похваля с първите 10 истрела ,нямам хроно да ги замеря поради ред причини
От 1500 до 1400 Psi 10 истрела резероар 870 куб см
Стрелях с баракуда 6.35 направи ми впечатление че когато стрелям със съчма не се чува ,модератора деиства а като няма съчма в цевта значително тряска
 
A

Anonymous

Гост
Kachika написа:
Вече мога да се похваля с първите 10 истрела ,нямам хроно да ги замеря поради ред причини
От 1500 до 1400 Psi 10 истрела резероар 870 куб см
Стрелях с баракуда 6.35 направи ми впечатление че когато стрелям със съчма не се чува ,модератора деиства а като няма съчма в цевта значително тряска

Честито Качик :bravo: Добре дошъл в отбора ;) Да прекараш поне 1 тон олово през пушлето :rambo: А за разликите в звука с и без модератор е така. Съчмата не позволява на звуковата вълна да излезе бързо от модера.
 

niko

Потребител
Ето я и моята
DSC00002-1.jpg
 

niko

Потребител
5.5 мм скоростта се настройва от 190 до 300 м/с с баракуда , но реалното плато е 250+-5м/с ,35 изстрела от 170 до 110 bar. Заглушителя е интегриран ,резервоара е 230см3.Цевта е от МП-513.Предстоят й още малко интервенции за изравняване на платото.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Да бе , добре.
Това ясно.
Колко просто, ама направи го на моята пушка да е така де.
Тя и телевизията е просто нещо.
Цъкаш с дистанционното и картинките се сменят.
Да ама схема на редуктора , начин на изпълнение?
Колко време го мъдрихме и не можахме да го измислим така, хоп завърташ и голем кеф.
Пружини за редуктора, какви , колко и от къде?
Много въпроси без отговори.
Всеки от нас би желал да има една такава джаджа на пушката си.
Има схеми, ама или не пасват за пушките, които имаме или не са ни по възможностите технически да ги изпълним.
Така, че и аз съм впечатлен от клипа.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Termina4 написа:
този испансец ми скри шапката http://www.youtube.com/watch?v=Ci3Logcp ... re=related
ПП просто си завърта и сменя налягането подържано от регулатора :bravo:
Ами те всички редуктори се рeгулират по този начин :) с изключение на тези с ГП на които може да става с донапопване и в зависимост от схемата или с регулиране на разстоянието до затваРящия въздуха елемент, или и с двете.Външната регулировка не е такова предимство.След настройка на налягането в накопителната камера се настройва и цялата ударно- клапанна група, за да се постигне най- добрия резултат. При нужда се изменя и обема на накопителната камера. Така,че снепрекъсната смяна на налягането зад редуктора няма какво толкова да се постигне :)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Симо, наистина не става с непрекъсната смяна на налягането.
Предполагам, че никой не мисли , че вземаш пушката, отиваш на стрелбището и стреляш.
Кеф ти с 80 бара...ок, искаш да стреляш на 150 бара, врътваш копчето и давай.
Напълно съм съгласен стеб за това, че как ще стреля дадена пушка, освен от настройката на редуктора, се нуждае и от настройка на цялата ударно - клапанна група и опитно определяне на обема на накопитателната камера.
То това е и по-трудното в случая.
Известно е, че дори и без редуктор, с правилните настройки, доста пушки постигат завидни резултати.
Един такъв редуктор обаче, би бил много полезен по време на експериментите, в смисъл да се отчете начина на работа на клапана в различните налягания.
 
Нагоре