Walther / Umarex

A

Anonymous

Гост
Купих си доминатор проблем с оптиката липсва и ход по вертикалата освен тва сее сачмите каде си иска. Изнервих се с тоиа лък!
 

dinkata

Редовен Потребител
Приятел, по спокойно ! Всичко ще се оправи. Напиши си най - напред на профила от къде си, след това си пусни питането в темата за доминатора и същевременно я прочети. :cheers: :cheers: :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Познат проблем от монтажа на оптиката е.Ако са две различни скоби просто и смени местата иначе ако е цял моноблок пробвай с подлагане на нещо и ще се стане в краен случай нов монтаж!
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря ви за бързите отговори. За пръв път се регистрирам в форум и не сам много в час за което се извиниавам.
Мислиа да купя нови стоики тези са еднакво високи и двете подлагахме но нещо без особено добър ефект.
Досега сам стрелял само с прожинка и огнестрелни но сега се запалих по този вид оръжия. Но сам на път да се разочеровам от доминатора.Помпамкато идиот и после се едно стрелиам с прашка. Утре отивам да инвестирам в ботилка за да оправа проблема спомпането но кажете зашто на 20 метра групата е 10см при положение че нито самсакат нито киорав:)
 
A

Anonymous

Гост
:) Запознат съм с значението на боеприпаса купих 7 вида утре ште взема и вапросните баракуда.
Даи сериозно да не е жмел тая марка пушка и само да се блъскам в задънена улица.
Ште си купиа ботилка да оправиа проблема с налягането докато стане компресора
Но това с сеенето има ли обиаснение. Изчет6х всичко по темата с доминатора.
Помогнете за да не губа време с проба грешка а да надобревам с новиа вид за мен оръжие
 
A

Anonymous

Гост
За да не си губиш времето с проба - грешка, изгуби някой час, като отидеш на сбирка на Софийската група.
Нали става дума за walther Mod 1250 Dominator в калибър 5.5? Ти ли си монтира оптиката или тя си беше монтирана?
Ако е написания от мен модел, не виждам причина да стреля неточно (освен качеството на чашките).
 

lynx

Редовен Потребител
Ribara, дай малко повече данни за да сведем неизвестните до минимум.
1. Какъв е калибъра.
2. Нова ли си я купил тая пушка или от човек
3. Каква е мощноста на пушката /този Валтер се продава в няколко разновидности-мощности/
4. Нещо имаше ли отпред на цевта по време на пробите /заглушител, надулник или друго /
5. От каква поза си стрелял /прав, от подпора или друго/
Въпреки че този Валтер спада към евтиния клас, на дистанция от 20 метра резултата трябва да е група от около 1 см.
Също така имай предвид, че всяка проба с даден модел чашки е желателно да го започнеш като изстреляш предварително двайсетина чашки от същите и чак тогава да правиш проба за група, за да се "настрои" пушката към тези чашки.
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
Ribara, дай малко повече данни за да сведем неизвестните до минимум.
1. Какъв е калибъра.
2. Нова ли си я купил тая пушка или от човек
3. Каква е мощноста на пушката /този Валтер се продава в няколко разновидности-мощности/
4. Нещо имаше ли отпред на цевта по време на пробите /заглушител, надулник или друго /
5. От каква поза си стрелял /прав, от подпора или друго/
Въпреки че този Валтер спада към евтиния клас, на дистанция от 20 метра резултата трябва да е група от около 1 см.

За тази пушка на 20м трябва да е чашка в чашка :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Купих я нова 5.5 40J Оптиката си беше монтирана но трагедиа.
Първата стрелба от 29м биеше 1.5 м на доло! И при тва положение почти се разви циалата вертикала на 29м
и то с 0.94гр сачми а с по тежки се разви циалата за център.
Оптиката ще се набае и ще я оправя.
Другото което имам чувство че от 300бар до 150бар стрелиа с различна сила нищо че е с редуктор.
от кадето идва според мен сеенето
и на високото налиагане стрелиам с гамо 1.4гр а когато падне под 180бар с RWS 0.94
Така с различните по се иадва но си остава трагедиа
 

lynx

Редовен Потребител
Ако си я купил с монтирана оптика, значи е COMBO вариянта.
Ако имаш отпред на цевта оригинален отсекател, го махни и пробвай стрелба за група с Баракуда-1.37 и JSB Heavy-1.17
При положение че и така не се оправи, това означава че проблема е по-надълбоко и ще трябва да се разглоби.
А за оптиката не се притеснявай, ще подложиш на задната стойка и ще си влезне в допуските.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря ти, от къде да купа въпросните баракуда?
Все пак ако има желаещ мога да дойда да го взема и да погледне как стоят нещата.
Ако може да отидем да постреля.
 

lynx

Редовен Потребител
Тези модели чашки ги има в повечето магазини, особено Баракудата са най-разпространените и ги има навсякъде но пробвай и с JSB .
Специално за 40 джауловия Доминатор това са най-подходящите проектили.
През уикендите Софийската група се събира за стрелби на Бонсови поляни.
Ако се качиш горе при групата, ще получиш ценни съвети за всичко.
А ако имаш късмет и някой носи хронограф ще можеш и скороста да измериш и ако нещо не е наред ще ти се обясни как да го оправиш.
 

vanko

Редовен Потребител
Ribara написа:
освен тва сее сачмите каде си иска.

@Ribara Ако искаш компетентен отговор пиши на лични на njatanasow ;) Човека ще ти отговори най точно защото има същата пушка и и знае и кътните зъби.Иначе предположения колкото искаш.Пробвай да стреляш без барабан като вкараш ти съчмата в цевта.Ако няма съосие между отвора на барабана и цевта,дотиквача натиква чашката на една страна,наранява я, и групата ти може да стане и 20см на 30м.При него мисля че имаше подобен проблем.Пиши му!!!
 

domminator

Потребител
Колега според мен първо си почисти и подсуши хубаво цевта,купи си хубави чашки jsb или баракуда и изтреляй около 20-30 чашки след това ако няма подобрение значи е нещо по сериозно
 

piperov_pipi

Потребител
Колега, развий мушката и провери дали резбата на болта, който държи мушката не е пробит през цевта. Имаме такъв случай със същата пушка и се наложи да режем цевта. :goodbye:
 

ангел иванов

Потребител
Като нищо е възможно,и аз съм чувал за такова изпълнение,но едва ли.
Според мен,проблема е комплексен,на първо място-нова и непозната пушка като вид.
Следва недобро подбиране на муниции,както каза колегата Lynx, ако са 500 за 5 лева...
Човека помпа кат идиот 250 бара! Смятай какъв тремор имат крайниците ни като помпим до 180бара,а до 250 не ми се мисли.
Стрелбата е от покрива на кола-непрепоръчителна поза за стрелба за група при посочените по-горе условия.
И тъй нататък... А и това е пушка от кутия,с тегав спусък и неразработена.За мен е ясна картинката,но да изчакаме колегата да ни осведоми.
ОФФ-Дано да се е понаучил да пише ;) ;) ;)!
 

andi

Редовен Потребител
andi написа:
Малко се обърках и пуснах две еднакви снимки, но сега по темата.
С Валтера на Гената стреляхме за да му изберем съчми. Стреляхме на серии по 4 от вид, без да пипаме нищо по пушката, търсихме само групираността. Той стреляше на 70м, аз на 80м/а не на 85м както е написано/. Стреляхме от тавана на автомобил.
Извода оставям на вас ;)
.................................................................................................

Това е още на втората страница на темата .
Стрелбата е от покрива на кола , след като сме помпили до 300 , с пушка от кутията .
Ама сега гадаем на боб , пък и малко трудно му се разбира на колегата . Да се срещне с регионалната си група , или да запали колата до Пловдив .
 

andi

Редовен Потребител
в Пловдив има 1250 комбо , но при желание може да се разкичи и да се вземе само пушката .
магазина е www.pricel.net
 

Attachments

  • Photo-0018.jpg
    Photo-0018.jpg
    513.2 KB · Прегледи: 237
Нагоре