ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Младежо, Дани благодаря за комплимента :cheers:. Добре звучи в ушите ми, произведени 1968 година, иначе казано края на 70 години на миналия век ;).

Като се видим следващия път(надявам се да е скоро) ще видиш, че моя Зос хваща от 10 метъра включително и нагоре приемливо даже доста добре. Ще :rambo: с Хамерлито, обещал съм.

За да не бъда голословен, въпреки че мразя да публикувам снимки на изстрелите си, днес снимах вчерашната си демонстрация пред колегите на точноста на Хамерлито. Та вчера се хванах на бас с тримата си колеги ,че ще уцеля дупка 8мм пробита на един винкел зазидан в земята от десетина метра. Залепих едно хартиено тиксо отзад на дупката и седнах ФТ поза. Развъртях колелетата и бум. Дадоха ми 3 опита. Имах късмета да успея с първия изстрел. Единия колега каза " Гръмна го е.ах го в дъртия п..ерас". Другия "Абе той предварително е скъсал тиксото" Третия "Не е бе, ей къде съчмата е закачила винкела. Туй е с рикушет, не е баш у средата"
 

Attachments

  • Изображение0017.jpg
    Изображение0017.jpg
    72.5 KB · Прегледи: 183
  • Изображение0018.jpg
    Изображение0018.jpg
    54.1 KB · Прегледи: 161
  • Изображение0020.jpg
    Изображение0020.jpg
    57 KB · Прегледи: 179

DANNY

Редовен Потребител
@valens1968 Младеж си,защото си по-малък от мен с 2 години, радвай се на младостаси. :p
А 8м как ги хващаш? Със силата ли Люк Скай Локър :rambo: или на 6-то чувство като тия от "канал 2'000" /ако го помниш/ ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
С помощ от @fatalen :cheers:. Обясни ми човека :bravo:
На 9 метра ми избистря образа на зум х14 по голям зум замътнява - ето ги 9 метра. Към 8,5 метра бистър образ само на зум х10. На 8 метра е винаги замазано, ама като дръпнеш окото по назад и се вижда сносно колкото да се прицелиш :p

alexdi написа:
Това майтап ли е? :eek:

Кое колега, че сме толкова дърти с @akraba1 ли?
 

DANNY

Редовен Потребител
Пак мой пореден пост, но съвсем различен по характер.
Продължавам да си търся тефлоновите шайби но сега ме интересува нещо друго.

Някой спец по спусците можели да ми даде идея Как да си направя така че да махна свободния ход на 1-вата степен.

Аз самия така съм го регулирал, че е отхлабен до максимум. Спусака е с малък и много лек ход на 2-та степен. 1-вата липсва. На нейно място има само празен ход. Т.е спусакът там се "ветрее".
Искам и това "ветреене" да изчезне. т.е. направо да е прибран към 2-ра степен. С лек натиск и да спуска.

Незнам дали може да разберете но и аз незнам как да го обясня ???


А бе мисля си, че някъде трябва да сложа някоя малка пружинка и да го прибира назад.
Някой ми бе споменал, че някой го е правил с пружинка от дискета.

Отварях го, гледах го но неразбрах къде трябва да я сложа.

Нямам снимка на спусака ми но тук намерих един линк за спусак на с410. Моят е същия.

http://servercide.com/imagegallery/albu ... igger-Assy
 

didarai

Редовен Потребител
akraba1 написа:
... Как да си направя така че да махна свободния ход на 1-вата степен.
...
Не съм много сигурен в следващото,а ти и сам ще си решиш,но до колкото мога да преценя от тези снимки, ми се струва,че по-скоро трябва да поставиш по-дълъг винт на първата степен(а махнеш този на втората) и тя ще остане единствена.От това до колко ще си натегнал този винт,ще зависи и дължината на хода му.Така обаче без да съм го виждал и "спускал" трудно преценявам.Просто предположение което може да провериш.Дори май трябва така и да е по-мек(лек) ???

А за пружината...(т.е. точно това което искаш) пак трудно се преценява по тези снимки(без схема) има ли място и дали може да се сложи,но най-вероятно е една пружинка работеща на "сгъване", поставена зад него.
1282738569_ryae4057_SetWidth1000-DSCF0415.JPG
 

s73r01d

Потребител
Ако спусъка ти е с пълна регулировка (3-4 винтчета) трябва да може с тях да го докараш до липса на мек спусък. Ако имаш истинска схема на спусъка ще се види, тия снимки са бозлива работа, нищо не се разбира.
 

didarai

Редовен Потребител
s73r01d написа:
Ако спусъка ти е с пълна регулировка (3-4 винтчета) трябва да може с тях да го докараш до липса на мек спусък. Ако имаш истинска схема на спусъка ще се види, тия снимки са бозлива работа, нищо не се разбира.
Абе то се разбира,но без да го натиснеш и видиш усилията от лостовете(точно как и колко се променя и в коя точка) трудно се преценява кое е правилното.За в случая обаче както той го иска(точно както той) май само второто решение остава.Може разбира се и с пластинчата пружина или такава от тел огъната по по-особен и удачен начин.Там съм показал само едно от решенията.Ако иска да е само с 1 степен=>първото решение(може да е по-доброто и лесно за изпълнение,но само човек който го държи е ръцете си или го е държал може да прецени).Той спусъка му за това се "вее",щото е развил докрай първата степен и усилието от пружината на спусъка(особено ако е олабил и нея) преминавайки през лостовата система и стигайки до самия спусък , точката в която го натиска последният лост,вече не е 1-вата степен и идва много близо до оста му.Няма сила да го върне(задържи) до край обратно или му оставя свободен ход.Но без да го е държал човек в ръце и аз съм съгласен,че е малко шаманска работа да се дава акъл. :(
 

cdman

Администратор
akraba1 написа:
Пак мой пореден пост, но съвсем различен по характер.
Продължавам да си търся тефлоновите шайби но сега ме интересува нещо друго.

Някой спец по спусците можели да ми даде идея Как да си направя така че да махна свободния ход на 1-вата степен.

Аз самия така съм го регулирал, че е отхлабен до максимум. Спусака е с малък и много лек ход на 2-та степен. 1-вата липсва. На нейно място има само празен ход. Т.е спусакът там се "ветрее".
Искам и това "ветреене" да изчезне. т.е. направо да е прибран към 2-ра степен. С лек натиск и да спуска.

Незнам дали може да разберете но и аз незнам как да го обясня ???


А бе мисля си, че някъде трябва да сложа някоя малка пружинка и да го прибира назад.
Някой ми бе споменал, че някой го е правил с пружинка от дискета.

Отварях го, гледах го но неразбрах къде трябва да я сложа.

Нямам снимка на спусака ми но тук намерих един линк за спусак на с410. Моят е същия.

http://servercide.com/imagegallery/albu ... igger-Assy

В книжката на армс-а не пишеше ли точно ставаше номера с шестограмите отдолу ?
 

DANNY

Редовен Потребител
Ще помисля още малко. И ще видя какво и как да направя.

В книжката на ААса има схема само как да го регулираш.
Аз обаче не искам да имам 1-ва степен.
Аз искам реално да работи на докосване. Не че ще стане като на Щаера ама такава е идеята. да стане само на докосване. Сега има едно дразнещо "ветреене" на спусака и направо щтракване/спускане от 2-рата степен.
Търсенето на тефлоновите шайби е за да се сменят о-пръстените които се виждат на снимката която е пуснал колегата. Тези о-пръстени само дистанцират капака на спусака от механизъма вътре и като предпазват частите да се разхвърчат.
В разните теми за тунинг на спусака съм виждал такава подмяна. Гумата има голямо съпротивление и задържа действието на спусака.
Ето един линк към подобна тема но спусака е от старите само 2 чарколяка.
Тук обаче ги заменят с fibre washers каквото и да значи fibre
http://www.a2kda.com/trigger.htm
 

didarai

Редовен Потребител
Страх(да не кажа срам) ме е да говоря така на око,но като го гледам струва ми се по-удачно да сложиш дълъг винт на първата степен.Ако го натегнеш повече(почти до спускане) ще имаш само кратко(предполагам като гледам лостовете) и леко спускане.Сега без първата степен цялото усилие за освобождаването му остава във втората.Може и да има обаче някаква конструктивна особеност(да не ги изброявам) която да не може да го позволи.Поне обаче е елементарно да го пробваш.Само няколко секунди ще ти отнеме и ще знаеш резултата.
Успех с ъпгрейда :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Колеги Здравейте,
Не знам дали е тук мястото да попитам,но преди известно време гледах едно клипче,в което един съфорумец показваше как се прави трипод за стрелба от изправено положение.Проблема е,че не мога да го открия за да го гледам отново.Ако някой от вас случайно се сеща за този клип,нека сподели.Благодаря ви!
 

venciru

Редовен Потребител
tabelata написа:
Колеги Здравейте,
Не знам дали е тук мястото да попитам,но преди известно време гледах едно клипче,в което един съфорумец показваше как се прави трипод за стрелба от изправено положение.Проблема е,че не мога да го открия за да го гледам отново.Ако някой от вас случайно се сеща за този клип,нека сподели.Благодаря ви!
Колегата VALENTI от групата има такъв. Направен е стойка за фотоапарат, ако не се лъжа. И аз мисля, че го беше публикувал някъде, но не мога да го намеря. Много е просто, само че тези стойки не са от най евтините.....
 

delpx

Потребител
Здравейте , не разбирам много за това реших да попитам вас.
Какво е налягането в едно балонче с СО2 ? Има ли възможност тези балончета да се пълнят повторно ? И на последно място ако имам например СО2 пушка бих ли могъл да заменя ОС2 балончето да речем с бугилка от 0,5сс за пълнене на РСР или налягането на тази бутилка ще е много голямо за такава пушка? Идеята ми е ако може да се замени стандартното СО2 балнче с голяма бутилка с СО2 и така да има повече и по мощни истрели. Дали е възможно?
 

praetorian

Редовен Потребител
delpx написа:
Здравейте , не разбирам много за това реших да попитам вас.
Какво е налягането в едно балонче с СО2 ? Има ли възможност тези балончета да се пълнят повторно ? И на последно място ако имам например СО2 пушка бих ли могъл да заменя ОС2 балончето да речем с бугилка от 0,5сс за пълнене на РСР или налягането на тази бутилка ще е много голямо за такава пушка? Идеята ми е ако може да се замени стандартното СО2 балнче с голяма бутилка с СО2 и така да има повече и по мощни истрели. Дали е възможно?
Имаше някъде тема заповторното пълнене на балончетата, но не мога да се сетя къде....Можеш да замениш патрончето с бутилка, няма проблем.От това няма да се вдигне скоростта, мисля че само броя на изстрелите.И не на последно място - за каква точно пушка става въпрос?
 

delpx

Потребител
ами за експеримент мисля да ползвам или crossman 1077 или crosman 2240 , щом балончето е на 150 бара ако се подават 200 бара налягане няма ли да се вдигне мощноста на пушката ?
 

s73r01d

Потребител
Колеги не го заблуждавайте така човека, ако не знаете нещо не е нужно да се пише.

Налягането в C02 балончето е различно според температурата във Wikipedia има някаква изтрещяна графика, но става чат пат за ориентация. При 20 градуса по Целзий е ~60 BAR. При 73 атм и 31.1 C навлиза в някаква изтрещяна фаза, който им разбира на химиите да пише подробности ако знае.

http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_dioxide
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Carbo ... iagram.svg
http://en.wikipedia.org/wiki/Supercriti ... on_dioxide

Основния извод е CO2 в течна фаза е тегаво да докараш над 73 атмосфери. Съответно балончето/пушката едва ли са предвидени за доста по-високо РАБОТНО налягане, тестовото е вероятно ~150. Малките балончета руснаци ги бяха надували доста и твърдяха, че безопасно могат да се надуват до 200, но това за 12ките, 88ците са друга бира и без истински тестове ей така на юнашко доверие си е яко опасно :bomb:

Колега ако не си наясно с здравини и умори на материалите не се захващай с преработка от CO2 на PCP. Не е невъзможно, но си иска знания и доста сметки, или пък да се презапасяваш яко с новите детайли които така или иначе ще трябва да правиш.

Поздрави! :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Да добавя: ако при въздуха коефициентът "запас" за бутилките е 1,5, то за СО2 той е 4,7. Защото при определени условия той все пак може да вдигне и над 73бар. Освен това предизвиква доста корозия. СО2 балони за многократно пълнене се правят от специални сплави, а стоманени се ползват само по веднъж.
Иначе всички те са с 225бар тестово и 150бар работно.
Братушките успешно преработват Кросманите в РСР, масово при това. Но за целта поставят изцяло нов "правилен" резервоар и преработват клапанната система.
 
Нагоре