Walther / Umarex

angelmr

Редовен Потребител
Това предполагам си е нещо напълно нормално. Моя валтер на всяко презареждане изпуска целия въздух от редуктора. Не че той е кой-знае колко. :)
 

Tesla

Потребител
Отначало не го правеше . Оставаше си въздух за един пълноценен изстрел. Мисълта ми е ако пропуска в едната посока дали не пропуска и в другата т.е. да стреля и над 140 бара ..
 

Milen

Потребител
Мисля, че твоят редуктор работи перфектно, след като 30мин. задържа въздух след развиването на резервоара. Моя го изпуска след 30 секунди. По същия начин работят и редукторите на колегите от Бургас. На по-високи налягания обаче задържа! Просто редуктора не работи съвсем точно и на налягания близки до редукторното изтърва. Другото е, че манометрите им са относително точни. Моят показва с 10-20ата по-малко. Ако платото ти е постоянно най-добре не пипай нищо!
 

DANNY

Редовен Потребител
Другия "DOMINATOR"

L1020760.jpg


L1020762.jpg


L1020770.jpg


L1020771.jpg


L1020773.jpg


L1020774.jpg


L1020776.jpg



L1020779.jpg

L1020772.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Пишат го като НОВ!?
А и е с дървен приклад. До сега не беше ли с метален ???

Все си е същия - с тоя приклад. Кумих му се още преди две години. Даже май някъде назад в темата или в стария форум бях писал за него.


---------------------------------------------------------едит-------------------------------------

Сега сравнявах снимките, 2-те една до друга, Има разлики.
Въпроса е дали има разлики и в карантията ???


Всъщност това, че е НОВ го видях от моите приятели "Африканците". Те така го рекламират - Като НОВ.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Това си е стария LG300 hunter dominator, който до колкото знам в момента дори е спрян от пройзводство. Произвеждал се е предимно във вариант 21Дж с цел овладяване на американския пазар. Предвид възможността за настройка на по-голяма енергия, вероятно има разлика в редуктора и задредукторния обем, инъче другото е същото.
От Валтер явно не обичат да си обновяват сайта по-честичко.

п.п
Всъщност то се вижда ясно. Редукторното тяло (редуктор + задред. обем - белия детайл след резервоара) е по-голямо при дървения приклад, отколкото при алуминиевия - http://www.carl-walther.de/files/pdf/LG ... inator.pdf
 

DANNY

Редовен Потребител
А бе не баш така, пишат:
Maximum energy 16 Joules

Доскоро пишеше 16J или 21J.
 

DANNY

Редовен Потребител
Само защото са леко дразнещи тези снимки
...и пораждат желамия и мечти....

Walther20Euros_005.jpg


Walther205076920Dommie-1.jpg


Walther20LG30020gold20anodised20and.jpg
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги някой да знае дали цевните кутии на Валтер Доминатор 1250 в 5,5 и 4,5 са еднакви и дали отделните части са взаимозаменяеми,имам предвид цев,дотиквач,зарядното барабанче.
Благодаря
 

Tesla

Потребител
Не виждам защо да не са .. Би било глупаво да ги направят различни след като ползват един и същ редуктор... Всъщност и аз се замислям дали да не си взема една цев 4.5 за спорта + барабан и дотикваш. Според мен останалото трябва да е еднакво..
 

njatanasow

Редовен Потребител
@Tesla Ако редуктора на 4,5 е под 28 джаула със сигорно е друг (по къси са )освен по малкия брой на пружините и задредукторната камера ще е по малка,аз така мисля.Добре ще е ако някой колега с Валтер Доминатор 1250 4,5 напише колко джаула е редуктора и
 
A

Anonymous

Гост
Ако не се лъжа 28 дж. за 4,5 и 40 дж. за 5,5 представляват един и същ редуктор.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Габаритно да, само че са с 2 пружинки по малко(28 дж.) и нареждането е по друг начин,в тона съм вече абсолютно сигорен.Имам и от двата вида редуктори
 
A

Anonymous

Гост
Според ръководството на Доминатора 28J и 40J редуцират задредукторното на 140 бара. Ако габаритите са еднакви... излиза че нямат разлика. Но аз нямам 28J, така че не споря.
 

domminator

Потребител
В сайтовете където се продават редукторите бях чел че при 4.5 е 28j а при 5.5 е 40j (редукторите са с еднаква подредба и еднаква задредукторна камера)-16j е по къс и с по малко пружини :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
И друго което научих за редукторите 28 Джаула при кал 4.5 = 40 Джаула при кал 5.5 Редуктора е еднакъв с еднаква пдредба на пластините - ))(())(())(( - 12 броя пластини и 140 бара задредукторно налягане.
Другата подредба - )()()()()( - 10 броя пластини направени на същия редуктор дава 7 Джаула за кал 4.5 = 16 джаула за кал 5.5 и 70 бара задредукторно налягане.
Това всичко се отнася за новите редуктори те са малко по дълги от старите.

Ей това съм го писал на 9 страница, там има снимка и на двата вида редуктори, но Николай много добре ги знае тези работи. Той питаше за съвсем друго....
 
Нагоре