SUMATRA by Eun Jin

vanko

Редовен Потребител
Grimit написа:
Днес забелязах това : http://shop.oragie.com/product_reviews_ ... e664bd6cea ,нещо като открит ударник ! На снимката не се вижда добре , ако някой знае какво е това нека каже ?
Не не е ударник.Това е Суматра 380cc резервуар имам я същата и това което виждаш на снимката е механичен мерен прибор :yes:(мерник) направен е с магнитче,има 2 позиции,като гледаш мушката през малко отворче.Така като го гледам едното е около 1мм а другото малко по голямо,не съм си играл да ги меря понеже не съм ги ползвал никога.

ПС Тези някъде са спали при публикация на снимката :-\ Пък може и някаква схема да е тъй като тая Суматра е по евтина от 500cc. ???
 
A

Anonymous

Гост
Колеги някой може ли да ми каже как точно действа регулатора на мощност при суматрата. В смисъл натяга ли нещо (пружина на БК или на ударника това е само като пример нямам представа как точно действа) поздрави и благодаря за отговорите предварително! :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Регулатора действа като намалява или увеличава щока на клапана или по просто казано:Колкото повече намаляваш толкова повече се отвива 1 "гайка" завита на самия клапан и иглата се скрива в нея и клапана отвара много малко при пълно завиване на "гайката" щока е макс показан и при удара клапана отваря макс.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
kikodt написа:
Колеги някой може ли да ми каже как точно действа регулатора на мощност при суматрата. В смисъл натяга ли нещо (пружина на БК или на ударника това е само като пример нямам представа как точно действа) поздрави и благодаря за отговорите предварително! :cheers:
Завива се и се развива една гайка пред щока на клапана и по този начин той се показва повече или по-малко. Един огромен ударник с голяма и силна пружина блъска по него винаги с една и съща сила и го начуква до края...толкова колкото се подава щока в зависимост колко си навил или развил гайката. В самата гайка има имплантиран един полиамид, през който преминава щока на клапана и поема излишната сила от удара.
 
A

Anonymous

Гост
Мерси колеги стана ми ясно, регулира хода на клапана ако съм тазбрал правилно. :)

Дали някаде има снимка на това чудо да го видя, че нещо си представям ама незнам дали е точния механизам. ???
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Снимка май няма никъде че да си преставиш какво точно е ако искаш гледай клипа където съм разглабял моята пушка въпросния детаил го вадя и сиг ще разбереш точно за какво иде реч!
 
A

Anonymous

Гост
А къде се намира този клип?
:)
Намерих ги мерси много. :cheers:
Разбрах идеално вече как се регулира мошноста посредством тази гайка. То реално местиш цялата стена напред и на зад. Много просто и в същото време хитро май че ще се възползвам от този метод. Още веднъж благодаря и поздрави на Скандало за прекрасния клип (много полезен междодругото). Поздрави! :cheers: :cheers: :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря колега!Аз бих те посъветвал да се ориентираш към друг подход за регулиране на скоростта.Взаимствай от FX от някоя истинска марка или просто и от бам може чрез натягане на пружината или чрез болт в удърника по добре ще ти се отрази на платото според мен!Лични наблюдения.
 
A

Anonymous

Гост
Да ама незнам как е при FX-a. Иначе с пружината е лесно за изпълнение ама нещо неми харесва. :) Но ще потърся инфо де....Мерси за съвета!
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Направил съм семпли чертежи на БК-то на суматрата и тялото на бк-то без резби прорези за О пръстени и без тялото контролиращо силата на пушката искам ако някой има идея за сечения конструкция с цел подобряване на пушката по малък преразход бих се радвал да сподели.Надявам се да се разбира за какво става дума от чертежа.
 

Attachments

  • bk1.jpg
    bk1.jpg
    63.9 KB · Прегледи: 218
  • tqlo klapan1.jpg
    tqlo klapan1.jpg
    31.5 KB · Прегледи: 203
  • tqlo klapan11.jpg
    tqlo klapan11.jpg
    36.2 KB · Прегледи: 175

caspar

Потребител
Здравеите от скоро и аз съм член на клуба суматраджииии, и исакм да ви се похваля днес на 150 метра с чашки баракуда уцелих бурканче от детско пюре и почти всеки път целех кутия от сухо мляко,скоростите на моето пуцало са на 200бар. с баракуда на минимална мощност почвам с 335мс и за това я помпя до 170 бар. и почвам с 315 мс и така до 140 бар. правя 36 изстрела,на максимална мощност с eun jin 28gr. на 200 бар. почвам с 320 мс.Като цяло това е моята пушка мечта, смятам другия път да направя и клипове.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Как на минимална мощност бе :) правено ли е нещо по нея?
Да не си объркал и да е било на макс мощ.
 

NATAN

Потребител
caspar написа:
Здравеите от скоро и аз съм член на клуба суматраджииии, и исакм да ви се похваля днес на 150 метра с чашки баракуда уцелих бурканче от детско пюре и почти всеки път целех кутия от сухо мляко,скоростите на моето пуцало са на 200бар. с баракуда на минимална мощност почвам с 335мс и за това я помпя до 170 бар. и почвам с 315 мс и така до 140 бар. правя 36 изстрела,на максимална мощност с eun jin 28gr. на 200 бар. почвам с 320 мс.Като цяло това е моята пушка мечта, смятам другия път да направя и клипове.
Потвърждавам 36 -те изстрела. На 230бар. на минимална мощност вадя 7 барабана (42 изстрела) не съм замервал скорост но на 100м няма никакво пропадане на попаденията да не кажа дупка в дупка. Стрелям до 160 бар.Пушката е с 380сс резервуар без никакви доработки.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Днес се заиграх да сметна обема на суматрата и за мое съжаление е доста под 500см^3.
Малкия резервуар е с вътрешно ф 20.50мм=>r=10.25mm=>r=1.025cm L=50cm от тук обема на малкия резервуар е равен на V=r^2*п*L = 165cm^3!
Сега обема на големия= там вътрешното Ф=28мм=>r=28/2=1.4cm дължината му е 42см и от тук обема идва V=r^2*п*L=258cm^3
V1+V2=165+258=423cm^3
80cm^3 са изядени от китаиците :) корейци те се 1 и също.Това е при положение че не смятам обема който се взима от клапана от двата преходника които се завиват за да се сложи осмицата и така нататък обема ще дойде към 400 кубика от където разхода смятан от колегите ще дойде да е различен.
 
A

Anonymous

Гост
Авторът пише за балистичен калкулатор за телефон. Някакви идеи за каква/коя програмка става въпрос. Че за такова нещо съм склонен да си сменя апарата :)
 
Нагоре