Световно по ФТ Юар 2009

Статус
Заключена за публикации

lynx

Редовен Потребител
Първия кръг е в петък, а втория е в събота.
Резултати евентуално ще има в събота след 15,00 часа, тогава приключва състезанието по ФТ1.
 

lynx

Редовен Потребител
Тази година ще е по-сложно, миналата година е било само шваби срещу поляци в отборната надпревара.
Тази година ще има отбори от няколко държави.
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
Тази година ще е по-сложно, миналата година е било само шваби срещу поляци в отборната надпревара.
Тази година ще има отбори от няколко държави.

Няма такова нещо!
Всяка година е отворено първенство. Нещо като не официално Европейско по ФТ. И там се стича целия ФТ елит на Европа.
 

lynx

Редовен Потребител
Не четеш! ;)
Писал съм ОТБОРНА надпревара /класиране на отборите/, а не индивидуалните резултати на състезателите.
То е ясно че ще има всякакви хора на състезанието, включително и елитни състезатели, но исках да кажа че миналата година е имало съревнование между каски и поляци , а тази година ще има повече отбори в надпреварата между отборите.
 

angelmr

Редовен Потребител
България е на 6-то място в света по брой медали по спортна стрелба в олимпийски и световни първенства. Така че имаме традиции и вярвам че класирането на нашите стрелци ще е в елита. Пожелавам на нашите да се върнат поне с един медал.
 
A

Anonymous

Гост
Хайде, момчета, не ни дръжте в напрежение.
Какво стана на състезанието?
 

lynx

Редовен Потребител
Момчетата най-вероятно пътуват обратно към България, как да ти напишат класирането? ;)
Аз огледах тук/там и никъде няма пълното класиране, за да го постна в темата.
 
A

Anonymous

Гост
Попитах, защото и тримата бяха по едно или друго време тази вечер във форума.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Въпреки въздушната блокада късметът ни проработи и със закъснение от десетина часа се добрахме до Морско.Там вече се бяха окупирали силни групи от поляци, немци, унгарци. Бели хора палят колите и си пътуват с пушкалата по Европа. Почти с нас пристигнаха и основните групи от Латвия и Литва.
Иначе нищо ново всичко си беше на мястото освен разбира се трасето, което въпреки, че бе на същото място, бе коренно различно и като конфигурация и като начин на подреждане. Домакините бяха наблегнали на далечни дистанции и позиции с много голям наклон от 45 и повече градуси стрелба на горе, до почти отвесна на долу. Миналата година се стреляше от 40 позиции по един изстрел , а тази от 20 по два изстрела т.е. двадесет коридора по две мишени -40 изстрела. Допълнителна трудност бяха вятъра, теченията маранята която се вдигаше от земята защото предишните два дни бе валяло дъжд и сняг и клончетата между които трябва да провреш чашката за да стигне до убойната зона. Напоителните беседи с участниците от другите дъжави бяха са само допълнение към бойната обстановка.
Нашето представяне го определям като добро.
Липсата на опит в такива международни състезания се усеща много осезателно.А и не само в международни. Само за пример ще кажа,че унгарците имат 82!!! състезания и сезон от февруари до декември.
 

Attachments

  • Резултати морско.bmp
    406.5 KB · Прегледи: 145
A

Anonymous

Гост
Наистина, след дълго пътуване и в несвойствени условия, представянето може да се определи като добро. Поздравления.
Особено към теб, предвид най-доброто ти представяне от цялата група.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Браво. Много достойно представяне.
Симо, тук има една приказка "уби коча с лопатата". Много се радвам. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Гледам хората с успех се състезават и с 7,5Дж. пушки и то какви!
DSC02626.JPG
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Браво на всички, на мен ми направи силно впечатление резултата на fatalen от първия и втория ден, изглежда се е приспособил към трасето направил е необходимите корекции и 2-я ден е дал доста по-силен резултат (мисля че е доста-голямата разлика(прогрес) спрямо доста състезатели) от 1-я ден докато при някои участници е обратното. Стрелбата под такива ъгли хич не е лесна и ако не си пробвал, настройките на оптиката не помагат, знам го от опит че и аз съм се пробвал :cheers:
 

bor1968

Потребител
Наистина достойно представяне и най-вече трупане на опит за състезания от подобен ранг. :bravo:
Относно Унгарците и аз съм много учуден от бройката състезания, които организират. Ние, че сме изостанали в това отношение е ясно, но...................................82 състезания за 10 месеца, ще рече, че всяка седмица са организирали по 2 състезания :eek:.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
simogg написа:
........
Само за пример ще кажа,че унгарците имат 82!!! състезания и сезон от февруари до декември.

Това прави ПО ДВЕ състезания СЕДМИЧНО! :eek: :eek: :eek: Не знам как може да се издържи финансово на такъв интензитет?! :pardon: Или трябва да са с предимно регионален характер. ???
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре