SUMATRA by Eun Jin

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Това с превъртането на мен ми стана като я сглабях моята и при надуване на резервуарите клапана е помраднал малко изастопори колелото но малко след това го оправих и такъв проблем не се е появявал.
 

lynx

Редовен Потребител
А не може ли да се разпробие и да се сложи по-масивен щифт, за да не мърда повече?
....или да се застопори щифта да не излиза с шайби в двата края.
 

vanko

Редовен Потребител
И при мен проблема беше същия :-\ При изстрел,колелото (регулатора на мощност) се върти и пак във възходящ ред,имаш чувството че заводски е направено така,докато не установих че не винаги се върти ??? Проблема се решава като се извади щифта който държи колелото,маха се и съчмичката (която влиза във вътрешните шлици на колелото) и на нейно място се слага струговано щифтче,клинче(подобно на счупен връх на права отвертка).Върти се малко трудно но за сметка на това не мръдва :yes: Проблема при доста от колегите е един и същ и оставам замислен :( а съм почти сигурен че не трябва да се върти в нито една посока,странното е че при всички го прави във възходящ ред ???
 

Yasho

Потребител
ае ся ново 20-се нещо немога да си обесня какво го завърта тва е доста елементарен механизъм...... :eek:
 

vanko

Редовен Потребител
Yasho написа:
ае ся ново 20-се нещо немога да си обесня какво го завърта тва е доста елементарен механизъм...... :eek:
Съчмата не ляга добре в каналите на колелото и приплъзва.Ако с малка кръгла пиличка се направят полусверични шлиците на колелото така че съчмата да легне плътно пак ще стане но с клинче става по бързо и проблема го няма :yes:
 

Yasho

Потребител
имам още 10 суматри пробвах ги всички нито една не направи такъв проблем
 

vanko

Редовен Потребител
Някой от колегите със Суматри пробвал ли е да направи различни по маса и по ход ударници с цел подобряване на платото [url=http://media.snimka.bg/5389/017034147.jpg ]http://media.snimka.bg/5389/017034147.jpg [/url] Бях чел в Руски форум че братушките експериментират с положителен ефект.В момента съм с олекотен боен клапан и леки други доработки, мога да кажа че се получи по равно и дълго плато,разхода на въздух също намаля значително,но ще пробвам и това с ударниците,белким станат 100тина изстрели в плато ;)
 

zara

Новодошъл
От написаното останах с впечатление че мощността на Суматра в двата калибъра 5,5 и 6,35 е различна.
Така ли е?
 

lynx

Редовен Потребител
vanko написа:
Някой от колегите със Суматри пробвал ли е да направи различни по маса и по ход ударници с цел подобряване на платото [url=http://media.snimka.bg/5389/017034147.jpg ]http://media.snimka.bg/5389/017034147.jpg [/url] Бях чел в Руски форум че братушките експериментират с положителен ефект.В момента съм с олекотен боен клапан и леки други доработки, мога да кажа че се получи по равно и дълго плато,разхода на въздух също намаля значително,но ще пробвам и това с ударниците,белким станат 100тина изстрели в плато ;)
Ванко, нали имаш регулатор?
Направи си я на 16 джаула и ще изкараш плато от 150 изстрела , но ще си намразиш пушката завинаги ;)
 

Grimit

Потребител
:lol:Майтапиш се !? На кого му е притрябвала 16 джаулова Суматра ? Който иска 16 по добре да се насочи към друга пушка ! А иначе и на мен ми се иска повече сила с по-малък разход , но това май са два вектора , които са насочени в противоположни посоки :'(
 

lynx

Редовен Потребител
Слагаш един латвийски редуктор за 150 кинта и ще заспи работата ;)
 

HellBoY

Потребител
Добре де колко кубика задредукторна камера ще остане , някой пресметнал ли го е ?
 

stelibg

Потребител
HellBoY написа:
Добре де колко кубика задредукторна камера ще остане , някой пресметнал ли го е ?

Колкото си го направиш. То това е майсторлъка в редукторите - задредукторно налягане и задредукторен обем. Който си мисли, 4е пъхаш редуктора и готово, много се лъже. Монтирал съм два - в единия случай си играх доста, докато наглася всичко, в другия се получи за половин час. Въпрос на боен клапан, пружини ...
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Ванко, нали имаш регулатор?
Направи си я на 16 джаула и ще изкараш плато от 150 изстрела , но ще си намразиш пушката завинаги ;)
Доста от колегите стрелят с 16дж пушки да не би да са ги намразили :-\ Но ще я настроя на толкова и ще видя какво плато ще извади че наистина не ми беше минавало през акъла за такъв експеримент ???
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,отскоро съм собственик на Суматра и искам съвет каква стойка
за оптиката е най-подходяща. Оптиката която имам е Меопта с диаметър 25 мм.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Как реши, че другия клапан дето го дават със сумстрата е за 16Дж?
Това си е просто резервен клапан.
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Доколкото знам в комплекта на Суматрата си има клапан за 16 джаула и ако държиш, го слагай и пробвай.
Може да вземеш някакви леки чашки за пробата.
;) ;) ;) Регулатора на мощност е за тая цел,а не раздаване на различни клапани за различни джаули! Аз мога да я накарам да стреля и с 10дж без да има в комплекта такъв клапан :-\
 

lynx

Редовен Потребител
ivodoc написа:
Как реши, че другия клапан дето го дават със сумстрата е за 16Дж?
Това си е просто резервен клапан.
Във филмчето на Хари /в шестата минута/ той казва, че резервния клапан който идва в комплект с пушката е за "Английския стандарт", но можело да се преработи....
Ето тук е филмчето/най-горния файл/
http://www.airguns.bg/ftp/
 
Нагоре