Ямболската група

kamoto

Редовен Потребител
Ако те интересува за Бургас (най - близо е), ще питам и ще ти пиша.
 

st_beer

Редовен Потребител
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Питал съм в магазин Синхрон Бургас, където си пълня бутилката. Казаха, че могат да ми направят, ако им я оставя.
 

kamoto

Редовен Потребител
Супер. За всеки случай искай и сертификат - струва май 10 лв. Ще ти е по-спокойно.
Аз поне догодина когато ходя за моята бутилка, ще искам. Все пак и хора возя когато щети ходя да стрелям. Поне аз така съм си решил.
 

S.Andonov

Новодошъл
Добре че гледам в олх един пич продава кислородна бутилка на цена но нямала проба и незнам дали ще ми я напълнят в кислородния цех. Искам да попитам кога ходите да стреляте и къде най вече, че съм тотален новак и все още не вдявам много много.
 

S.Andonov

Новодошъл
Казах че бутилката е такава.. знам че трябва да е с пречистен атмосферен въздух.. а бутилката я дават 200 бара
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Колко е голяма и какво ще пълниш с тези 200 бара в нея. Имай предвид, че и крана и ще е с друга резба, и ще ти трябва преходник за ЗС(ако си имаш де).
 

st_beer

Редовен Потребител
Казах че бутилката е такава.. знам че трябва да е с пречистен атмосферен въздух.. а бутилката я дават 200 бара
Не ти трябва такава бутилка. Вземи си пожарникарска или водолазна. Ето я подходящата обява за теб.
Продавам бутилка 300 бара 6л и зарядна станция | Българският Форум за Въздушно Оръжие (airguns.bg)
 

lynx

Редовен Потребител
За съжаление тези не стават за нашите цели.
Колегите те насочиха, търси за сгъстен въздух на 300 бара работно налягане и по възможност да е по-голяма.
Ако пушката ти е по-мощна, 4 литрова няма да ти е достатъчна.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Пушката ми е AT44 с малкия балон
Имал съм АТ-та. За калибър 5,5 и ~45 джаула платото е от 200-140 бара и правиш 18-20 изстрела. Бутилката ще ти я напълнят на ~210-220 бара и като се охлади отива на 200. След всяко пълнене на пушката ще виждаш че "сипваш" все по-малко и по-малко, за все по-малко и по-малко изстрели.
Не бъди коравоглав! Вземи 300 барова бутилка и поне 6 литра.
Питаш, колегите ти отговарят и ти си знаеш твоето. Язък за барута!
 

kamoto

Редовен Потребител
S. Andonov, моята бутилка е 10л на 300 бара. Взех я от колега от форума. Моя съвет е да си вземеш от колега от форума, има колеги които са много напред и знаят нещата в детайли.
 

kamoto

Редовен Потребител
Обявата която ти е пратил St_beer е много добра, бутилката е и със сертификат, което е ПОВЕЧЕ от добре!!!
Написах ти за моята бутилка, но аз съм с Bigmax X и съм на 250 бара. Според мен тази бутилка от въпросната обява, за теб ще е добре. С нея ще забравиш кога си зареждал въздух.
 
Последна промяна:

kamoto

Редовен Потребител
И аз съм начинаещ и сега "прохождам" в това хоби и се осланям изцяло на колеги с МНОГО по-голям опит, защото това и си е ОПАСНО и не трябва да се подценява ИЗОБЩО!!!
 

rivan

Редовен Потребител
Ето един калкулатор, който са качвали колеги в други теми на форума, за съжаление не ги помня и не мога да дам линк. Този калкулатор ще ти помогне да сметнеш с каква бутилка, при какви налягания колко пълнения на пушката ще имаш, и още доста други неща. Много полезно. Ти си прецени каква бутилка ти трябва.
 

Attachments

  • air_spent.xls
    105.5 KB · Прегледи: 29

kamoto

Редовен Потребител
Благодаря много rivan!!!
Приложението е безценно и ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО Е ПОЛЕЗНО!!!
БЛАГОДАРЯ!
 

rivan

Редовен Потребител
Когато колегите го пуснаха, предложих да се качи при калкулаторите, или да се закачи при някоя от "важните " теми, но за съжаление не се случи и се загуби някъде из темите! Наистина е много полезно!
 
Нагоре