ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

didarai

Редовен Потребител
Работил съм го тва година и половина, нищо не разбирах. И сега не разбирам.
Но, ако намериш кой е крана в колекторното табло и го притвориш малко ще на малее и дебита, и би трябвало да стане.
Там сий бало майката :D...и скоро го затворих с видии .
Ама той за цялата стая ще намали (което пак е решение ) , но има логика и всеки радиатор да се регулира . В къщата работят към 6 и всеки на различна температурата на термоглавата отваря . От 0 (без да може да се спре ) , до над 3 , за да тръгне
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не ти е добре изчислена инсталацията откъм налягане. Отвори на всички радиатори долните вентили докрай, горните също и виж какво ти е налягането в системата.Ако е от затворен тип де. Някъде до разширителния съд трябва да има монтиран манометър и връзка за пълнене на системата. При мен имам директна връзка от водопровода и при нужда допълвам системата до 1,2-1,3 бара при студен флуид. При по-ниско налягане в системата вентилите отварят по-трудно. Самообезвъздушителите също натрупват котлен камък и спират да работят. Имам такива на входа на бойлера(който ми е най-високата точка на този кръг), но отдавна не сработват и трябва отвреме на време ръчно да обезвъздушавам. Пробвай и дали ти е обезвъздушена системата.
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Махнах врътката . Може би не е била стегната докрай и остава иглата леко отворена. Раздвижих я и я стегнах докрай . Може наистина и котлен камък да пречи да се затвори докрай .
Може и да подложа нещо над иглата ,за да я натисне повече . Може би и самата врътка се регулира вътре .. ???
 

Attachments

  • IMG_20220115_195757_495.jpg
    IMG_20220115_195757_495.jpg
    204.9 KB · Прегледи: 31
  • IMG_20220115_195741_879.jpg
    IMG_20220115_195741_879.jpg
    189 KB · Прегледи: 31

didarai

Редовен Потребител
Не ти е добре изчислена инсталацията откъм налягане. Отвори на всички радиатори долните вентили докрай, горните също и виж какво ти е налягането в системата.Ако е от затворен тип де. Някъде до разширителния съд трябва да има монтиран манометър и връзка за пълнене на системата. При мен имам директна връзка от водопровода и при нужда допълвам системата до 1,2-1,3 бара при студен флуид. При по-ниско налягане в системата вентилите отварят по-трудно. Самообезвъздушителите също натрупват котлен камък и спират да работят. Имам такива на входа на бойлера(който ми е най-високата точка на този кръг), но отдавна не сработват и трябва отвреме на време ръчно да обезвъздушавам. Пробвай и дали ти е обезвъздушена системата.
Като твоята е . Също допълвам като трябва. На 1.2 е в момента.
Номерът с иглата не мина обаче .
Грее си яко на нула .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
С нещо твърдо натискай докрай и пускай рязко иглата, ако има нещо заседнало да излезе. Монтирай врътката на 90 градуса, явно не прибира докрай иглата.
 

didarai

Редовен Потребител
Така . Малко наизуст ще карам , но това което видях е , че във врътката има пружина. Може би тя е "термостата" .
Та ...тази пружина (под черната пластмаса ) е противоположна , на отварящата клапана . Демек като стегнеш на 0-ла , тя трябва да е по силна от на клапана ,за да го държи затворен . И най-вероятно (също като на вентилите за пропан-бутан) , като отслабне , не си върши както трябва работата .
Подложих 2 стотинки (да натегнат пружината във врътката ) и за ся стана раОтата ???
 

Attachments

  • IMG_20220115_195741_879.jpg
    IMG_20220115_195741_879.jpg
    189 KB · Прегледи: 35

Kd5332

Потребител
Електронна оптика!!!
Въпросът ми е...има ли оптика с кабел която комуникира с телефон/на стойка към пушката/и се "целя" през дисплея на телефона...ако може приложението да е андройд.
 

REMUS

Потребител
Здравейте,
някой пробвал ли е оптиките на SIG SAUER серия BDX, които се връзват с рейдж файндър и телефон?
Аз пробвах рейджфайндъра и ми хареса, сега в задачката се пита дали оптиката, ще работи коректно.
Моля кякой ако има опит да сподели!
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Добър вечер мили хора ! :cool::D:D
Та ...
Докараха ми една печка за отопление от Емаг на газ . Изненада . Вътре имаше такъв клапан . До колкото набрах информация , тва нещо се завива на ъглов кран . Въпросът ми е , има ли вариант да го монтирам към обикновен маркуч и нормален редуцил вентил .
Резбата е лява , не знам си ква( сигурно е някакъв стандарт за газ ) с вътрешен диаметър ф 19,8 мм . Става въпрос за месинговата част . В другият край се навива на оранжев (и по-тънък ) маркуч към печката .
 

Attachments

  • IMG_20220124_141754_753~2.jpg
    IMG_20220124_141754_753~2.jpg
    356.4 KB · Прегледи: 42
  • IMG_20220124_141709_535.jpg
    IMG_20220124_141709_535.jpg
    115.2 KB · Прегледи: 42

peko

Редовен Потребител
ФТКС
То това си е редуцир-вентил, по немски стандарт. Ако уреда е предназначен за такава бутилка с ъглов кран, си го слагай. Ако ще ползваш нови бутилки, направо си купуваш такава с ъглов кран. https://enders.bg/product/barbekyut...soari-za-gaz/gazova-butilka-s-uglov-kran-6-l/
Но ако ще ползваш нашенски бутилки без кран, с гърло за "джъмбо" редуцир-вентил, този ти става излишен. Има такива с преход на резба от немски към български(Jumbo) стандарт.
https://enders.bg/product/gradinski...ovi-otopliteli/redutzir-ventil-30-mbar-screw/
Нашенските са на 30 мбара а немските на 50 мбара, и някои уреди не работят на пълна мощност с нашенски вентил.
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип

didarai

Редовен Потребител
...
Но ако ще ползваш нашенски бутилки без кран, с гърло за "джъмбо" редуцир-вентил, този ти става излишен. Има такива с преход на резба от немски към български(Jumbo) стандарт.
https://enders.bg/product/gradinski...ovi-otopliteli/redutzir-ventil-30-mbar-screw/
Нашенските са на 30 мбара а немските на 50 мбара, и някои уреди не работят на пълна мощност с нашенски вентил.
Да . Идеята ми беше да не ползвам бутилка със страничен вентил .
Значи този направо го навивам на накрайника(германски стандарт) на маркуча на печката , а техният отива в шкафа ? Така ли ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Докато му викаш балон, ще е така...;) (емотикон за шегувам се...)
Развий резервоара(това дето му викаш балон), ако няма въздух напълни го и го потопи във вода, за да видиш от къде издиша. Ако е от предния край(от так където се пълни), може да е о-пръстенчето на клапанчето или големия на тапата. Ако е от задния край, са повече възможностите, но се предполага, че е пак о-пръстен някой. Ако пушката е стара(както предполагам), е добре да се сменят всичките о-пръстени при разглобяването.
Не е нещо сложно. Ето ти взрив-схема. https://spares.bagnallandkirkwood.co.uk/logun/logun-domin8or-dominator-air-rifle-spare-parts/
Logun-Dominator-Domin8or-Air-Rifle-Exploded-Parts-List-Diagram-B-300x169.jpg
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Докато му викаш балон, ще е така...;)
Развий резервоара(това дето му викаш балон
Не съдете колегата толкова строго! В търсене на информация за модела, сигурно е попаднал на някой руски форум или клип в You Tube. Руснаците често употребяват "балон" или "колба". Сигурно оттам идва. Както и да го нарича, ясно е какво има предвид.
Аз също смятам, че "колба" е по-правилно, когато говорим за големите резервоари с форма на бутилка и "цилиндър", когато става дума за цилиндричен такъв. В общия случай е "въздушен резервоар". Не е лошо да се конкретизира в темата
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Въздушно-Оръжие-Терминология.3340/
 
Нагоре