ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако наистина си сложил 2 монтажа отпред,а искаш да повдигаш от задния само, едва ли ще стане, ако стегнеш добре. По-голямата равнина на лягане в предната част на тубуса, ще го натовари и може да го примачкаш.
Височината на монтажите също играе роля. Качеството им още по-голяма. Понякога размяната на местата помага, ама ако са си криви може и да влоши повече или да размести и по хоризонтала.
Преди доста години съм си играл, да пристъргвам отворите/леглата с лек наклон напред(за да имитирам шина с наклон) и да не натоварвам оптиката.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Ако наистина си сложил 2 монтажа отпред,а искаш да повдигаш от задния само, едва ли ще стане, ако стегнеш добре. По-голямата равнина на лягане в предната част на тубуса, ще го натовари и може да го примачкаш.
Височината на монтажите също играе роля. Качеството им още по-голяма. Понякога размяната на местата помага, ама ако са си криви може и да влоши повече или да размести и по хоризонтала.
Преди доста години съм си играл, да пристъргвам отворите/леглата с лек наклон напред(за да имитирам шина с наклон) и да не натоварвам оптиката.
Не разбирам какво значи 2 монтажа отпред къде го прочете или видя
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не разбирам какво значи 2 монтажа отпред къде го прочете или видя
На снимката която си качил, се вижда че има 2 ринга(монтажи, държачи) монтирани отпред(виждат се по 4 винта) , а отзад един и инклинометър. Няма дrуг изглед, за да се види дали вторият отпред е държач или само ринг с уивър.
 

Attachments

  • 20211012_170614.jpg
    20211012_170614.jpg
    581.7 KB · Прегледи: 63
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
На снимката която си качил, се вижда че има 2 ринга(монтажи, държачи) монтирани отпред(виждат се по 4 винта) , а отзад един и инклинометър. Няма дrуг изглед, за да се види дали вторият отпред е държач или само ринг с уивър.
А да това е просто релса за red dot или фенерче
 

Attachments

  • 20220114_210835.jpg
    20220114_210835.jpg
    243.1 KB · Прегледи: 49

Коцкар

Редовен Потребител
Днес за да смъкна мерника по-надоло направих идеята от американското клипче и изрязах 3 ленти от кен кока кола (общо 0.19мм) + сложих 6 пласта тиксо на picatinny релсата там където минава болта за стягане на задния ринг/пръстен за да стъпи болта върху тиксото. И резултата е на 9 метра разстояние 7.5см по надоло сочи не е много но поне няма да е оптегната до край за да е точна.
 

Attachments

  • 20220114_204027.jpg
    20220114_204027.jpg
    191.2 KB · Прегледи: 72
  • 20220114_204428.jpg
    20220114_204428.jpg
    159 KB · Прегледи: 72
  • 20220114_200552.jpg
    20220114_200552.jpg
    257.5 KB · Прегледи: 72
  • 20220114_193818.jpg
    20220114_193818.jpg
    124.9 KB · Прегледи: 72
  • 20220114_192758.jpg
    20220114_192758.jpg
    145.1 KB · Прегледи: 70
  • 20220114_192331.jpg
    20220114_192331.jpg
    261.8 KB · Прегледи: 70

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колко са ти високи монтажите,имаше някаква туркиня,булпапа ли беше,що не пробваш с това https://www.pushka.eu/product/_KONUS-CANTILEVER-7219-универсален-моноблок-Ф25-и-Ф30-с-променлива-дължина-и-височина ,но доста вдига за булпапа,или това https://zarimex.eu/montazh-hatsan-optima-long-range-30-mm
Та ти си с ниски монтажи..директно на цевната кутия,рекламирай я тая оптика,няма логика или пропускам нещо!
 
Последна промяна:

Kotarak

Потребител
Виж също и тези..Може би ще ти свършат работа,но предполагам че ще са цифра.. Иначе са много хитро измислени.Щадят оптиката..
 

Коцкар

Редовен Потребител
Колко са ти високи монтажите,имаше някаква туркиня,булпапа ли беше,що не пробваш с това https://www.pushka.eu/product/_KONUS-CANTILEVER-7219-универсален-моноблок-Ф25-и-Ф30-с-променлива-дължина-и-височина ,но доста вдига за булпапа,или това https://zarimex.eu/montazh-hatsan-optima-long-range-30-mm
Та ти си с ниски монтажи..директно на цевната кутия,рекламирай я тая оптика,няма логика или пропускам нещо!
Със тези монтажи на Vortex съм най високите 30мм 100лв
https://zarimex.eu/ring-vortex-tactical-30mm-high-1-18
за да може да влиза пълнителя на kral arms Bigmax X 6 35mm
 

Коцкар

Редовен Потребител
Виж също и тези..Може би ще ти свършат работа,но предполагам че ще са цифра.. Иначе са много хитро измислени.Щадят оптиката..
Евалата добро видео! Тия са направили и рингове 100 лв и си нагласяш по високи и по ниски за каквато дистанция ти трябва
https://www.krale.shop/en/mount-fx-no-limit-30-mm-high-picatinny/
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Днес за да смъкна мерника по-надоло направих идеята от американското клипче и изрязах 3 ленти от кен кока кола (общо 0.19мм) + сложих 6 пласта тиксо на picatinny релсата там където минава болта за стягане на задния ринг/пръстен за да стъпи болта върху тиксото. И резултата е на 9 метра разстояние 7.5см по надоло сочи не е много но поне няма да е оптегната до край за да е точна.
Момче на пикатинито не се подлага бързам да го кажа някой да не се подведе по този акъл! Подлага се само под оптиката както правят всички! Снимките които си показал в началото на задния монтаж имаш 2 винта (даже и на предния монтаж )от страна на затягане, а на следващите ми показваш монтаж с по 3 винта, внимавай какви неща показваш, че почваш да ме съмняваш много!
 

Коцкар

Редовен Потребител
Колко са ти високи монтажите,имаше някаква туркиня,булпапа ли беше,що не пробваш с това https://www.pushka.eu/product/_KONUS-CANTILEVER-7219-универсален-моноблок-Ф25-и-Ф30-с-променлива-дължина-и-височина ,но доста вдига за булпапа,или това https://zarimex.eu/montazh-hatsan-optima-long-range-30-mm
Та ти си с ниски монтажи..директно на цевната кутия,рекламирай я тая оптика,няма логика или пропускам нещо!

Да рекламацията е добре ама я купих преди 2 месеца от алито май не става да я върна dispute периода е свършил. Иначе оптиката е MRAD 1/10 MIL са врътките (10 клика за 1 см) и има по един оборот нагоре и по един оборот надоло иначе в сайта пише elevation and wind adjustment 60 MOA незнам колко трябва да е това.
Момче на пикатинито не се подлага бързам да го кажа някой да не се подведе по този акъл! Подлага се само под оптиката както правят всички! Снимките които си показал в началото на задния монтаж имаш 2 винта (даже и на предния монтаж )от страна на затягане, а на следващите ми показваш монтаж с по 3 винта, внимавай какви неща показваш, че почваш да ме съмняваш много!
Да сложничко е не се напрягай
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Да рекларацията е добре ама я купих преди 2 месеца от алито май не става да я върна dispute периода е свършил. Иначе оптиката е MRAD 1/10 MIL са врътките (10 клика за 1 см) и има по един оборот нагоре и по един оборот надоло иначе в сайта пише elevation and wind adjustment 60 MOA незнам колко трябва да е това.

Да сложничко е не се напрягай
Сложно ли е.... я ми обясни, че ми стана много интересно?
 

mario321

Редовен Потребител
Днес за да смъкна мерника по-надоло направих идеята от американското клипче и изрязах 3 ленти от кен кока кола (общо 0.19мм) + сложих 6 пласта тиксо на picatinny релсата там където минава болта за стягане на задния ринг/пръстен за да стъпи болта върху тиксото. И резултата е на 9 метра разстояние 7.5см по надоло сочи не е много но поне няма да е оптегната до край за да е точна.
Така както подлагаш тези дълги ленти, вътре в леглото където ляга тубуса на оптиката, ще деформираш монтажите. После ще се чудиш какво става, защо няма точност. Ако подлагаш така изрежи поне по къси ленти по 5-10мм само от долу да повдигнат оптиката и да няма излишно напрежение на ляво и на дясно при стягане на монтажите.
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Не съм запознат с парната .
Ето този панел до преди дни си работеше пак на 0-ла на термоглавата и беше ОК температурата в стаята , но от няколко дни нещо даде жега . То е ясно, че от нея няма накъде да намалявам повече .
Отдушника ми е ясен , но от друго място може ли да се намали температурата ???
 

Attachments

  • IMG_20220115_191623_762.jpg
    IMG_20220115_191623_762.jpg
    229.4 KB · Прегледи: 38
  • IMG_20220115_191557_932.jpg
    IMG_20220115_191557_932.jpg
    242.5 KB · Прегледи: 35
  • IMG_20220115_191423_584.jpg
    IMG_20220115_191423_584.jpg
    234.2 KB · Прегледи: 35
  • IMG_20220115_191355_970.jpg
    IMG_20220115_191355_970.jpg
    142.6 KB · Прегледи: 37

nelsky

Редовен Потребител
Не съм запознат с парната .
Ето този панел до преди дни си работеше пак на 0-ла на термоглавата и беше ОК температурата в стаята , но от няколко дни нещо даде жега . То е ясно, че от нея няма накъде да намалявам повече .
Отдушника ми е ясен , но от друго място може ли да се намали температурата ???

Ръчен кран преди или след радиатора няма ли? Ако има, притвори, докато ти хареса температурата. Поне временно ще свърши работа.
Имах подобен проблем преди, термостат на "0" пускаше, свалях врътката и регулирах нещо и се оправи, но минаха няколко години. Помня, че в интернет намерих устройството на подобен кран и от там гледах.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Не съм запознат с парната .
Ето този панел до преди дни си работеше пак на 0-ла на термоглавата и беше ОК температурата в стаята , но от няколко дни нещо даде жега . То е ясно, че от нея няма накъде да намалявам повече .
Отдушника ми е ясен , но от друго място може ли да се намали температурата ???
Работил съм го тва година и половина, нищо не разбирах. И сега не разбирам.
Но, ако намериш кой е крана в колекторното табло и го притвориш малко ще на малее и дебита, и би трябвало да стане.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Свали врътката на термокрана, и с нещо натисни и пусни няколко пъти рязко стоманената игла която ще видиш. Ако е заяла, може и да се поразкара. Ако врътката не е сложена точно, може да нямаш пълен ход при завъртането и. Както е на нула сега, отстрани можеш да погледнеш дали иглата е натисната докрай. Ако не можеш с термоглавата да се оправиш, сваляш бялата капачка на другия вентил- този долу, и с шестограм затваряш докрай и после отваряш малко.
При неработещо парно дълги месеци, котлен камък може да се отложи по доста места.Ротора на помпата също може да иска раздвижване. Аз затова когато не се пали котела през годината, на 2-3 седмици пускам помпата да поработи 5 мин., за да раздвижва водата в системата.
 
Нагоре