ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е, аз също споделих личен опит. Искаха го на границата, в моловете и в големите супермаркети.
По чаршията никой не ти го търси.
Е, не говоря турски, за да минавам за местен и явно си личи че съм чужденец и служителите го търсеха.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Е, аз също споделих личен опит. Искаха го на границата, в моловете и в големите супермаркети.
По чаршията никой не ти го търси.
Е, не говоря турски, за да минавам за местен и явно си личи че съм чужденец и служителите го търсеха.
Всеки месец ли ходиш в Турция? Аз като си покажа червения паспорт дали минавам за местен ? За чаршията никъде не съм писал! Говоря за търговските обекти и моловете в Одрин.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не споря с никого, дори и с теб Левент.
Просто цитирам изискванията на тяхното Министерство и споделям моя опит.
Искаха ми код дори и при посещение в една фабрика.
В Истамбул го искаха от хотела също. Преди полет го искат още на нашето летище, на тяхното също.
Същото е и с маските. Изискват се и на открото, но из Одрин не всички носят. В Стамбул обаче, една полицейска двойка навикаха и глобиха едно семейство, което си вървеше без маски.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Петко, аз също нямам желание да споря с никого! В Истанбул съм ходил последно преди пандемията. По време на пандемията през летните сезони съм ходил да почивам по тяхното средиземноморие. Винаги ходя с Емералд. Както всеки туристически оператор дават препоръки, какво ти е нужно и т.н. Да си вадя ХЕС код не са ни казвали. Там съм посещавал молове и исторически забележителности. Отделно ходя често до Одрин. Показвам си червения паспорт на влизане в мола и това е. Никога, никой не ми е искал въпросният ХЕС код.
 

didarai

Редовен Потребител
.. Колегата didarai като се върне от шопинг в Одрин , нека да сподели дали някой, някъде му е искал hes код ;)
И двамата сте прави
На Лесово искаха само паспортите и талона на колата , в едната кабинка и застраховката . 60 лири на влизане и 5 лв на излизане за ....дезинфекция (затваряйте прозорците, че пръскат .. )
В аутлет мола обаче искаха Хес код . Предполагам обаче , че може да се мушнеш с къв да е код :D
Минахме 3 ма с един .
Стоките ...боклуци на евтини цени или нещо дето става , на тукашните цени .
200 лв за баклава и локуми отидоха .
Кишуто и кашкавала готини , но кашкавал сирене и др. животински продукти са забранени . Ние минахме метър . Иначе тарашат багажника и в двете посоки .
На закритият пазар отляво на движението в уличките , паркиралите ги вдигаха с паяк .
Ограничения до Одрин няма , освен 90 км/ч за целият път .
На връщане ме спряха за 107 (7 в нарушение) . 314 тл (53 лв) . Плаща се на границата в стаичка на майната си и в турски лири ...брой .
Късмет че некъв тиражия знаеше турски и руски и се разбра вместо мен с митничара .
 

Коцкар

Редовен Потребител
Споделям моите топ предложения за добри оптики за далечни разтояния 24×50 с хубав разграфен мерник на цена под 250лв. И west hunter беше тук но 2ма англичани се оплакаха, че нещо се разпаднали вътре другият каза ,че е било много мъгливо стъклото в групата Kral Arms във ФБ.

1. Испанската нова марка T-Eagle R6 24×50 вече 3ти известен airguner в youtube гледам, че я ползва и прави добри клипчета с нея. За 230лв с доставката е доста добра оптика прикачил съм снимка.

2. Ohhunt 24x50 май бяха руски в анкетата на българската група въздушни пушки във FB хората бяха отговорили, че я предпочитат гледах и ревюта май ставаха и за огнестрелни издържат на откат но са тежки. 220лв
 

Attachments

  • Screenshot_20211230-002935_Telegram.jpg
    Screenshot_20211230-002935_Telegram.jpg
    209 KB · Прегледи: 37
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Не мога да качвам снимки при редактиране така че още един пост качвам снимката за ohhunt 24×50
3. Firewolf 24×50 пак 230 лв изглежда по късичка от другите оптики и има добър външен вид с това оранжаво няма ревюта за този модел защото е най новият им
4. Последното предложение е пак на Fire wolf но е 40×56 има ревю във YouTube правят сравнение със vortex и излиза че приближаването му не е чак толкова голямо наистина но за 230 лв върши работа да си видиш мишената като за оптика за 1000лв и издържа на откат от огнестрелни пушки. Сравнението е за предния по стар модел 40×50 тази може би е по-добра
 

Attachments

  • Screenshot_20211230-003006_Telegram.jpg
    Screenshot_20211230-003006_Telegram.jpg
    305.6 KB · Прегледи: 36
  • Screenshot_20211230-003112_Telegram.jpg
    Screenshot_20211230-003112_Telegram.jpg
    226.3 KB · Прегледи: 34
  • Screenshot_20211230-003035_Telegram.jpg
    Screenshot_20211230-003035_Telegram.jpg
    284.5 KB · Прегледи: 33
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
"Колега, забравил си да напишеш нещо много важно: FFP или SFP са споменатите оптики (съкращението означава предна фокална или задна фокална равнина)?"

FFP - First Focal Plane - Първа фокална равнина.

SFP - Second Focal Plane - Втора фокална равнина.
 
Последна промяна:

Kotarak

Потребител
Здравейте колеги.
На ръба съм да поръчам оптика от Алито.. Коментарите ,които сте написали са много интересни.Спрях се на ето тази 6х24х50

https://a.aliexpress.com/мм_mKhJWxA

Виждам че има колеги минали по този път..Молбата ми е да споделят мнение.. Благодаря предварително за което..-1525761430-1107254269.jpg
 

apapazov

Редовен Потребител
Тая май Китаеца който я е рисувал е бил пиян. Аз до сега оптика с паралаксно колело от дясно не съм виждал! Все пак виж в отзивите дали няма реални снимки и дали наистина не е от дясно. Защото ако е така може и да ти е неудобна.
Иначе имам подобна 6-24x44 само че не е в първа фокална и за парите си е ок.
 

Kotarak

Потребител
Тая май Китаеца който я е рисувал е бил пиян. Аз до сега оптика с паралаксно колело от дясно не съм виждал! Все пак виж в отзивите дали няма реални снимки и дали наистина не е от дясно. Защото ако е така може и да ти е неудобна.
Иначе имам подобна 6-24x44 само че не е в първа фокална и за парите си е ок.
Мисля че е просто от снимката ,някакъв огледален образ..
Всичките клипове които изгледах си е от ляво.
 

Kotarak

Потребител
Тая май Китаеца който я е рисувал е бил пиян. Аз до сега оптика с паралаксно колело от дясно не съм виждал! Все пак виж в отзивите дали няма реални снимки и дали наистина не е от дясно. Защото ако е така може и да ти е неудобна.
Иначе имам подобна 6-24x44 само че не е в първа фокална и за парите си е ок.
А Дискавъри ли е твоята.
Търся впечатления за тази марка.
И по скоро питането ми беше за мнения за нея и конкретният модел..
Съотношение цена качество..
Виждам я към 270лв може да дойде от Китай..
 

llcoolj

Редовен Потребител
От както го имам ПЦП-то в 6.35мм съм с тази китайска оптика T-EAGLE ER 4-16X44 SFIR.
Скалата е много финна и за парите си е добре. Позволява стрелба на далечни разстояния на максимален зум, защото скалата е с много деления. За сега работи коректно и нямам никакви забележки.
https://www.aliexpress.com/item/400...;-1;EUR+11.42@salePrice;EUR;search-mainSearch
 

Коцкар

Редовен Потребител
@Kotarak аз съм със discovery VT-T 6-24×50 first focal и скалата му е в mil също и настройките elevation 500 лв от алито вече не се произвеждат защото са заменени от новата серия HD 5, VT-Z са по бюджетната версия мисля заради качеството на стъклото но всички discovery са мн добри имат у доживотна гаранция някои модели но трябва да ги купиш от европейския сайт .eu идват от Унгария но там са с около 200-300лв по-скъпи сайта им има промоции но менюто е много объркано една част достъпваш от бутоните а друга от линкове между текста като промоции https://www.discovery-optics.eu/en/ . Oптиките с first focal reticle и настройки в 1/10mil са най скъпи защото пресмятането е най лесно и бързо с тях ако ползваш балистичен калкулатор като strelok pro за далечни разтояния. Препоръчвам за феновете на далечна стрелба да минат и курс 1 ден в стрелкови спортен клуб Борис дрангов за стрелба на далечни разтояния. Цял ден е и се минава подробно през всичките неща какво е first focal plane какво е second focal, MIL , MOA как се пресмята ръчно и с калкулатор как се разчита вятара. Посоката на нарезите в цевта как се отразяват и тяхната стъпка, и дори с колко сантиметра има изменение на 300-350 метра заради въртенето на земята. Стрелянето с въздушните пушки най се доближава до флобер понеже скоростта е подобна и параболата на 300. Там имат 2 много добри Ruger precision .22 и Bergara .22 което си е истинско удоволствие. Стрелбището се намира в ловно стопанство близо до село ивайлово до София , Ранчо Викеро но се ходи само със записване. Инструктора Тихомир е истински професионалист без излишни дрънкания и коректно отношение. Наскоро стана 4ти в света на престижно състезание в италия май беше капитан от нсо.Курса протича в типично учебен стил с доста теория и дори пресмятания колкото да схванеш логиката как се смята MOA 1/4 .https://www.bglov.com/page/Strelkov...dalechni-razstoyania-za-lovni-i-sportni-celi/
 

Attachments

  • 20211223_184132.jpg
    20211223_184132.jpg
    319.9 KB · Прегледи: 74
  • 20211223_184132.jpg
    20211223_184132.jpg
    319.9 KB · Прегледи: 74
  • 20211223_183920.jpg
    20211223_183920.jpg
    191.4 KB · Прегледи: 77
  • 20211205_030539.jpg
    20211205_030539.jpg
    121.1 KB · Прегледи: 73
  • 20211012_170426.jpg
    20211012_170426.jpg
    117.3 KB · Прегледи: 73
  • 20211012_170614.jpg
    20211012_170614.jpg
    399.1 KB · Прегледи: 75
Последна промяна:
Нагоре