ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Погледни в нета за твоя модел bluray плейър Sony, има ли операционна система.
И ако има такава, позволява ли да му се инсталират допълнителни приложения.
Лошото е, че в общия случай фирмените стоки са доста поорязани от към разширени възможности за инсталиране на чужд софтуер.
 

astra

Редовен Потребител
Обаче, върти ми се из главата, че чух за "ютуб мастер" (ако не греша), по този повод. Някой има ли опит с това лекарство?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
YouTube Vanced - фалшива версия наYouTube Premium.

Копирайте двата файла на устройство с Android. (Активиране Неизвестни източници ако бъдете подканени).

Първо инсталирайте YT Vanced APK и след това MicroG. (И двете приложения трябва да бъдат инсталирани)

Ако инсталацията не успее, обърнете последователността на инсталацията, първо инсталирайте MicroG и след това YT Vanced.

Отворете приложението Vanced и влезте с вашия акаунт в Google, за да получите достъп.

Ако приложението Vanced не се отваря, просто изчистете всички раздели и рестартирайте приложението.

https://dox.abv.bg/download?id=3af04d34ce# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=bba1995291# - Линк за сваляне
 

lynx

Редовен Потребител
Намерих и моя вариант, който ползувам. На Андроиди 9 и 11 при мен работи добре, на други не съм го пробвал.
Явно е преработван, не изисква допълнителни неща за инсталиране.
След инсталацията тръгва веднага, който желае може да го пробва.
https://dox.abv.bg/download?id=cc48129964
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Оригиналните монтажи на Vector-а не са лоши ,но не са нещо особенно така,че няма какво толкова да пазиш.По принцип колкото по малко елементи по монтажа на оптиката толкова по добре,каква е пушката,ако искаш оптиката да ти е по- вдигната сложи някакъв адаптор,но ако не гониш височина си вземи монтажи на 11 мм Липърс на пример!
 

astra

Редовен Потребител
Да се похваля с последната ми (за сега) комбинация монтажи с повдигачи.
BKL-301 Silver + 30mm Barry Taylor risers.
Височина на оптиката от цевта 8.35см.
Много са ми удобни на височина, нямат особени претенции към тумблера, а времето ще покаже дали държат прострелката :)
20211118_114635.jpg 20211118_114821.jpg
 
Последна промяна:

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Не е кой знае каква пушката. Гамо GX-40, 5,5мм e без някакви доработки сега е с fx оптика 3-12х44 и не е зле. Вектора го взех понеже мисля да си взема някое малко пцп или слаба пружинка 4,5 а и беше намален. А като приключа догодина един тежък ремонт съм хвърлил око на fx wildcat sniper, но ще видим кога ще е. Благодаря за отговора ще взема leapersa
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Че какво и е,важно да ти носи радост!Питах те за друго,щото ако беше някоя мощна пружинка монтажите са други...
Да сега включих. За пружинките съм изчел целия форум и горе долу са ми ясни нещата. Имам и такава Гамо 5,5 с газово бутало, но съм я пуснал да се продава и като се даде ще взема нещо 4,5мм, но пак с газово бутало. Тази оптика: https://www.aliexpress.com/item/100....store_pc_groupList.8148356.17.4b0666d9rZVYCB Vector outback 3-12x40, дали има шанс да издържи на пружинка с газово бутало 15 до 20 джаула с някой подходящ моноблок?
 

didarai

Редовен Потребител
Поръчах си вана . Акрилна . 150 см , но мястото ми е 146 см . Мисля да отрежа с диамантеният диск 4 см от периферията и . Дали да очаквам изненади ? ???
 

wan13

Потребител
Поръчах си вана . Акрилна . 150 см , но мястото ми е 146 см . Мисля да отрежа с диамантеният диск 4 см от периферията и . Дали да очаквам изненади ? ???
Профилът на ваните по периферията е не само декоративен, но и укрепващ. Има вероятност да стане "по-жива" - да се усуква, което да доведе до деформация и дори спукване преди, по време и дори по-късно след монтажа. Ако има възможност я вкопай в стените с по 2 см от двете страни или 4 см от едната, вместо рязане. Успех!
 

gunpowersofia

Новодошъл
Здравейте,
Може ли да ми дадете информация какви лицензии и разрешения, респективно от кои институции са необходими, за да бъде отворен магазин за продажба на оръжия-говорим за магазин с оръжия в стил Заримекс или пък Стар Форс?
Възможно ли е само онлайн да е магазинът? А ако има физическа локация, къде мога да се запозная с изискванията, на които трябва да отговаря помещението? Съответно към персонала какви са нормативните изисквания?
Също така при вноса кои са институциите, които следят за това, и какви документи изискват за внасянето на оръжия?
На което и да е от горните оценяват Вашите отговори. В случай, че има някъде статия в нета, в която са описани отговорите на въпросите ми (понеже не съм открил, а е възможно да има), може пък към нея линк да ми пратите.
Благодаря предварително.
 

shaman

Редовен Потребител
Само онлайн магазин, който продава оръжие не мисля, че е много сериозно, защото в България е забранена дистанционна продажба на оръжия.
Необходимите документи може да разбереш с едно отиване до служба КОС.
Изискванията за помещението - трябва да се свържеш с архитект, който да ти направи скица и обяснителна записка към нея с разположения на щандове, сейфове, контрол на достъп и т.н. Връзка със СОТ е задължителна. Персонала трябва да представи документи от следствена служба, че не е следствен, да мине психотест и документ за съдимост (последното вече не е задължително)
Приготви и 2000 лв. такса за КОС за разрешение за 5 години.

Но най-добре ще ти отговорят на всички въпроси в КОС.
 

didarai

Редовен Потребител
rr
Пистолет за горещ въздух влияе ли на този материал?
Акрил подсилен със стъклопласт . Според мен не би трябвало да е проблем . Може да укрепя отрязаното въпреки че се съмнявам да е проблем . С по късата ще изглежда грозно и ще ми се отвори поне ден работа . Вкопването е изключено.
 

xpresident

Редовен Потребител
Колеги, някой занимавал ли се е с лебедки за джипове? Имам предвид, да е разглобявал и да е на ясно с подробности в устройството.
 

Ecsa

Новодошъл
Здравейте да попитам някой ако знае магазин за оптики в момента с добри отстъпки да каже ✌️
 

Kotarak

Потребител
Колеги каква е разликата между оптиките на Дискавъри в зависимост от буквените им означения..И съответно
кой варянт е по добър..Също ако може и впечатления от марката като цяло.. Благодаря.
VT-Z...
VT-R...

BGN 151.46 27%OFF | Discovery VT-R 6-24X42AOE SFP IR-MIL Long Range Shooting Hunting Riflescope Collimator Scope Side Parallax Rifle Optics Sights
https://a.aliexpress.com/_mttAJg2

https://m.aliexpress.com/item/10050...nvuzucasudwi17d90d48ff920e0caae819de7e&gclid=
 
Нагоре